Зменшення та збільшення розміру аліментів

Зменшення та збільшення розміру аліментів

Зміст

  1. За яких умов можливе зменшення розміру аліментів?
  2. За яких умов можливе збільшення розміру аліментів?

Зменшення та збільшення розміру аліментів

Зменшення та збільшення розміру аліментів або зміна розміру аліментів можливе при настанні певних умов.

Як зазначає стаття 192 Сімейного Кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Отже, виходячи з положень цієї статті розмір аліментів, може бути згодом змінений (як зменшений, так і збільшений).

Для цього необхідне рішення суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них.

За яких умов можливе зменшення розміру аліментів?

Наведемо приклад. Якщо чоловік, який сплачує аліменти на дитину від першого шлюбу знову одружився і в нього народилася ще одна дитина. Цей чоловік має право на звернення до суду з позовом до своєї першої дружини про зміну розміру аліментів, які він сплачує за рішенням суду на утримання дитини.

Зовсім не обов’язковим, в цьому випадку, є звернення другої дружини про стягнення аліментів зі свого чоловіка. Звернення другої дружини не є підставою для того, щоб він мав змогу звернутися до суду з позовом про зменшення аліментів. Адже в нього з народженням дитини змінився матеріальний та сімейний стан, що і є підставою для зменшення розміру аліментів.

зменшення розміру аліментівРозмір аліментів може також бути зменшено у разі втрати роботи тим з подружжя хто сплачує аліменти, його захворювання, захворювання когось із його утриманців. Тобто, будь-які обставини які свідчитимуть про те, що його матеріальний стан від дати призначення аліментів – змінився.

Одночасно, слід зазначити, що зменшення розміру аліментів можливе, якщо дитина перебуває на утриманні держави, територіальної громади або юридичної особи, за заявою батьків, уповноваженого територіальної громади, юридичної особи, на утриманні якої перебуває дитина, та за згодою органу опіки і піклування.

За яких умов можливе збільшення розміру аліментів?

Наведемо приклад. Чоловік має декількох дітей від різних жінок і сплачує на кожну дитину аліменти у встановленому судом розмірі. Розмір аліментів становить 1/6 від своїх доходів. Через деякий час, одна з дітей досягає повноліття і сплата аліментів на неї припиняється. У такому разі, є підстави для звернення до суду тої жінки, чия дитина ще не досягла повноліття. Оскільки, на момент призначення аліментів на утриманні в чоловіка було більше дітей ніж є зараз, відповідно його матеріальний стан на даний час покращився. Отже є всі підстави для збільшення розміру аліментів.

Дякую за оцінку

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.