Заява про стягнення аліментів на утримання дитини після розлучення

Заява про стягнення аліментів на утримання дитини після розлучення

Заява про стягнення аліментів на утримання дитини

Зміст

  1. Хто подає заяву про стягнення аліментів на утримання дитини після розлучення
  2. Куди подавати заяву про стягнення аліментів на дитину
  3. Вимоги до оформлення заяви про стягнення аліментів на утримання дитини
  4. Додатки, які потрібно долучити до заяви про стягнення аліментів на утримання дитини

Що ж таке заява про стягнення аліментів на утримання дитини?

Це прохання одного з батьків дитини захистити права та інтереси дитини, яке подається до суду в письмовій формі.

Згідно сімейного законодавства батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей. Розірвання шлюбу за згодою подружжя чи без такої згоди не є підставою для звільнення зобов’язань по утриманню.

Якщо колишнє подружжя після розлучення не може дійти згоди щодо утримання дітей, то слід подавати заяву до суду про стягнення аліментів на утримання дитини.

Слід зазначити, що заяву про стягнення аліментів на дитину можна подавати як після розлучення, так і в момент перебування у шлюбі з батьком дитини.

Хто подає заяву про стягнення аліментів на утримання дитини після розлучення

Таку заяву може подати той з подружжя, з ким проживають неповнолітні діти після розірвання шлюбу.

Це може бути як мати дітей, так і батько.

Куди подавати заяву про стягнення аліментів на дитину

Згідно ЦПК України позовні заяви подаються до суду за місцем прописки відповідача.

Проте, якщо на утриманні жінки знаходяться малолітні чи неповнолітні діти, то заяву про стягнення аліментів можна подавати за місцем прописки жінки.

Вимоги до оформлення заяви про стягнення аліментів на утримання дитини

Якщо Ви визначили до якого суду слід подавати позов про стягнення аліментів, то Ви можете сміло заява про стягнення аліментівготувати позовну заяву та додатки до неї.

У позовній заяві про стягнення аліментів Вам необхідно вказати:

  1. Найменування та адресу суду;
  2. Прізвище, ім’я та по батькові позивача;
  3. Прізвище, ім’я та по батькові відповідача;
  4. Короткий виклад обставин справи;
  5. Прохання стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини.

До заяви обов’язково потрібно додати:

  • Копію паспорта та ідентифікаційного коду позивача;
  • Копію паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (при наявності);
  • Копію свідоцтва про народження дитини;
  • Довідку про склад сім’ї;
  • Рішення суду про розірвання шлюбу (при наявності);
  • Копію позовної заяви та додатків до неї для відповідача.

УВАГА!!! Згідно п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.

Дякую за оцінку

8 Коментарі

  • Наталі березня 3, 2018 at 7:25 am

    Доброго ранку. Чи можу я задати Вам питання стосовно аліментів за кордоном. Маю рішення суду, але боюся витрачати величезні гроші на переклад документів, тому що чоловік може змінити країну проживання. І я Українка, боюся, що на документи і на мій переклад ніхто там не гляне. Яка Ваша думка? Буду дуже вдячна за відповідь.

  • Тетяна липня 24, 2018 at 11:07 am

    Доброго дня. Маю дитину 1,6. Рішення про стягнення аліментів отримала від 17.04.18, тобто від дати подання документів до суду. Але на той момент дитині було 1,3. Чи можу я спробувати стягнути з чоловіка аліменти за попередній період, а саме, від народження дитини і до 17.04.18.

    • Аліна Макух липня 24, 2018 at 2:38 pm

      Доброго дня. Якщо у Вас вже є рішення суду про стягнення аліментів на утримання дитини, і Ви в позовній заяві не вказували, що хочете стягнути аліменти за останній рік, то Ви вже не зможете стягнути з батька дитини аліменти за минулий період

  • Софія листопада 11, 2018 at 10:37 pm

    Стаття читабельна, легка для сприйняття.
    На мою думку слід змінити:
    1) «Що ж таке ПОЗОВНА заява про ВИДАЧУ СУДОВОГО НАКАЗУ ПРО стягнення аліментів на утримання дитини?»
    2) «Згідно сімейного законодавства батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, А ТАКОЖ ПОВНОЛІТНІХ ДОЧКУ, СИНА, ЯКІ ПРОДОВЖУЮТЬ НАВЧАННЯ. …»
    3) «Якщо колишнє подружжя після розлучення не може дійти згоди щодо утримання дітей, А САМЕ, ТОЙ ІЗ ПОДРУЖЖЯ, ХТО ПРОЖИВАЄ ОКРЕМО, НЕ НАДАЄ КОШТИ НА УТРИМАННЯ ДІТЕЙ, ТО ТОМУ ІЗ ПОДРУЖЖЯ, З КИМ ПРОЖИВАЮТЬ ДІТИ ТА НА ЧИЄМУ УТРИМАННІ ЗНАХОДЯТЬСЯ, слід подавати заяву до суду про стягнення аліментів на утримання дитини»
    4) «Слід зазначити, … в момент перебування у шлюбі з батьком, МАТІР’Ю дитини»
    5) «Таку заяву може подати той з подружжя, з ким проживають неповнолітні діти, ПОВНОЛІТНІ ДОЧКА, СИН, ЯКІ ПРОДОВЖУЮТЬ НАВЧАННЯ, після розірвання шлюбу.
    Це може бути як мати дітей, так і батько, А ТАКОЖ САМІ ДОЧКА, СИН, ЯКІ ПРОДОВЖУЮТЬ НАВЧАННЯ.»
    6) «Проте, якщо на утриманні (ЖІНКИ) ПОЗИВАЧА знаходяться малолітні чи неповнолітні діти, то заяву про стягнення аліментів можна подавати за ЗАРЕЄСТРОВАНИМ місцем ПРОЖИВАННЯ ЧИ ПЕРЕБУВАННЯ (ЖІНКИ) ПОЗИВАЧА.»
    7) «У позовній заяві необхідно вказати: не лише ПІБ, але й інформацію про місце проживання, ідентифікаційний код та номер телефону; частину статті у якій вказано про звільнення від сплати судового збору; в кінці перелічити усі додатки»
    8) Додатки: «Рішення суду про розірвання шлюбу (при наявності) АБО КОПІЮ СВІДОЦТВА ПРО ШЛЮБ / РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ»

    З повагою, Софія Семенюк.

    • Аліна Макух листопада 13, 2018 at 1:05 pm

      Доброго дня. Софіє, дякуємо за уточнення. Слід зауважити, що позовна заява про стягнення аліментів та заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів – це різні заяви та різні процедури розгляду. Тому, у статті ми не можемо вказувати “позовна заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів”.

  • Світлана грудня 2, 2018 at 9:37 am

    Доброго дня. Якщо я подаю електронну заяву, то мені треба вказати моє місце прописки, чи можна вказати моє місце проживання( я проживаю в іншому місті)?

    • Аліна Макух грудня 3, 2018 at 11:16 am

      Доброго дня. Можете вказати і місце прописки, і місце фактичного проживання.

  • Яна грудня 5, 2018 at 8:06 am

    Чи можна подати позов на аліменти та моє утримання без розірвання шлюбу. Так як шлюб розірвати не можна ст. 110 СКУ . Я вагітна скоро народжувати. Готуюсь заздалегідь.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.