Юридичні наслідки розірвання шлюбу

Юридичні наслідки розірвання шлюбу

Зміст

1. Момент, з якого шлюб вважається припиненим 

2. Документ, який посвідчує факт розірвання шлюбу у випадку розлучення в суді

3. Відмітка в паспорті про розірвання шлюбу

Юридичні наслідки розірвання шлюбу

Юридичні наслідки розірвання шлюбу це, насамперед, припинення особистих та майнових відносин між подружжям.

Стаття 114. Момент припинення шлюбу у разі його розірвання

  1. У разі розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу;
  2. У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється удень набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Стаття 115. Державна реєстрація розірвання шлюбу

  1. Розірвання шлюбу, здійснене в порядку, передбаченому статтями 106 і 107 цього Кодексу, повинно бути зареєстроване в органі державної реєстрації актів цивільного стану;
  2. Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
  3. Розірвання шлюбу, здійснене органами державної реєстрації актів цивільного стану, засвідчується Свідоцтвом про розірвання шлюбу, зразок якого затверджує Кабінет Міністрів України.
  4. Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу судом, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.

Сімейний кодекс України

Момент, з якого шлюб вважається припиненим 

У разі розірвання шлюбу органом РАЦС шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу, при цьому повинно бути зареєстроване в органі РАЦС.

Розірвання шлюбу засвідчується Свідоцтвом про розірвання шлюбу.

Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами РАЦС у встановлених законом випадках. 

До липня 2010 року розірвання шлюбу, здійснене за рішенням суду, підлягало реєстрації в органі РАЦС за заявою колишньої дружини або чоловіка.

Але у зв’язку з прийняттям 1 липня 2010 року Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», яким було внесено зміни до СК України, цей порядок було змінено.

Відповідно до перехідних положень вказаного закону, рішення про розірвання шлюбу, прийняті судом до 27 липня 2010 року, підлягають державній реєстрації в органі РАЦС.

Документ, який посвідчує факт розірвання шлюбу у випадку розлучення в суді

Рішення ж суду про розірвання шлюбу, прийняті після 27.07.2010 року, що набрали законної сили, є документами, що посвідчують факт розірвання шлюбу і додаткової реєстрації не потребують.

Тому особам, шлюб між якими розірвано у судовому порядку після 27 липня 2010 року, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається.

Відповідне свідоцтво видається лише особам, які розривають шлюб у позасудовому порядку шляхом звернення до органу РАЦС.

При розірвані шлюбу особа, яка змінила прізвище при державній реєстрації шлюбу, визначає для себе чи надалі іменуватися цим прізвищем або відновити дошлюбне прізвище.

Статтею 235 ЦПК України, визначено, що у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час укладення шлюбу.

При розгляді питання про розірвання шлюбу в порядку позовного принадженим суд приймає рішення по суті заявлених позивачем вимог (ст. 215 ЦПК України).

Належне вирішення судом питання про прізвище, яке бажає мати той з подружжя, який змінив його, залежить від зазначення відповідних вимог у поданих до суду заяві або позові.

У разі, якщо питання про вибір прізвища не буде предметом розгляду суду, це призведе до необхідності повторного звернення особи та ухвалення судом додаткового рішення.

У разі розірвання шлюбу судом, шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили, надсилається судом до органу РАЦС за місцем ухвалення судового рішення для внесення відомостей до державного реєстру актів цивільного стану громадян.

Відмітка в паспорті про розірвання шлюбу

Після розлучення в актовому записі про шлюб органом РАЦС робиться відмітка про його розірвання.

Відмітка про розірвання шлюбу в паспорті не ставиться.

Дякую за оцінку

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.