Вартість судового збору у 2019 році

Вартість судового збору у 2019 році

Вартість судового збору за розірвання шлюбу у 2019 році

Зміст

 1. Яка вартість  розлучення в Україні в 2019 році;
 2. Розмір судового збору за подачу заяви про розірвання шлюбу;
 3. Розмір держмита при розлученні через ЗАГС.

Вартість судового збору у 2019 році

Яка вартість розірвання шлюбу в Україні у 2019 році?

Вартість розірвання шлюбу з кожним роком збільшується, і пов’язано це із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Що ж таке держмито в суд або судовий збір?

Слід зазначити, що в законодавстві України такого поняття як держмито вже не  існує.

З 01.11.2011 р. вступив в силу ЗУ “Про судовий збір”, відповідно до якого державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу залишилися в минулому.

Проте, ЗУ “Про судовий збір” ввів нове поняття – судовий збір, який охоплює і державне мито, і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу

Судовий збір –  це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Розмір судового збору за подання заяви про розірвання шлюбу зазначено у ЗУ «Про судовий збір».

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено у ЗУ “Про державний бюджет України на 2019 рік”.

Розмір судового збору за позовну заяву про розірвання шлюбу

вартість розлучення в Україні

вартість розлучення в Україні

Вартість судового збору прямо залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому необхідно спочатку встановити, який розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2017 р.

Законом України  “Про Державний бюджет на 2019 рік” встановлено такі розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2019 рік:

з 1 січня 2019 року – 1921 грн.;

з 1 липня 2019 року – 2007 грн.;

з 1 грудня 2019 року – 2102 грн.

Відповідно до ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» вартість розлучення становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, якщо з 01.01.2019 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921 грн, то розрахунок держмита за розірвання шлюбу в Україні проводитиметься так:

1921 грн*0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб = 768,40 грн.

Отже, офіційно вартість розлучення в Україні у 2019 році, тобто – судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу становитиме 768,40 грн.

Отже, з вище викладеного можна зробити висновок, що ціна розлучення у 2019 році в Україні (як і попередніх роках) не є стабільною. Вартість подачі заяви на розлучення залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Якщо ми говоримо про вартість розлучення в Україні з врахуванням послуг спеціаліста у сфері права, який допоможе підготувати позовну заяву про розлучення, зібрати відповідні документи та представити інтереси в суді, то у такому випадку вартість розлучення в Україні становитиме від 1000 до 4000 гривень.

Розмір держмита при розлученні через РАЦС

Якщо подружжя прийняли спільне рішення про розлучення, у них немає неповнолітніх дітей, а жінка не вагітна, то для оформлення розлучення необхідно звернутися в органи РАЦС за місцем прописки одного з подружжя.

Перед тим, як подати заяву про розірвання шлюбу необхідно оплатити держмито.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, реєстрація розірвання шлюбу в органах РАЦС становить 0,5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян – це найменший дохід, який не може обкладатися податком.

Відповідно до Податкового Кодексу України, неоподаткований мінімум доходів громадян становить 17, 00 грн.

Розрахунок вартості держмита за розірвання шлюбу через органи РАЦС проводимо наступним чином:

17,00 грн*0,5 = 8,50 грн

Відтак, ціна держмита за розлучення становить 8,50 грн.

Нагадую тим, хто не має часу займатись розлученням самостійно – наш проект “Розлучення Онлайн ” допоможе розірвати шлюб без Вашої участі в суді

Дякую за оцінку

13 Коментарі

 • Віра 9 Січня, 2019 at 3:50 pm

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, в нас з чоловіком є дитина 5 років. Чи маю я право сама подати на розлучення і де саме я можу це зробити?

  • Аліна Макух 9 Січня, 2019 at 4:05 pm

   Доброго дня. Так, для цього Вам потрібно подати позов до суду за місцем прописки чоловіка.

 • Аліна 10 Січня, 2019 at 9:44 pm

  Доброго дня. Підскажіть, будь-ласка, якщо батько дитини не спілкується з дитиною, матеріально не допомогає протягом 3 років. Чи реально позбавити його батьківських прав для можливості усиновлення дочки вітчимом?

  • Аліна Макух 11 Січня, 2019 at 11:13 am

   Доброго дня. Якщо батько не бере участі у вихованні дитини, то це є підставою для позбавлення батьківських прав. Але процедура позбавлення батьківських прав є складною, а результат не завжи позитивний.

 • Єва 3 Лютого, 2019 at 8:44 am

  Доброго дня. Скажіть, будь-ласка, чи обов’язково звертатися по допомогу до адвоката при поданні позову до суду? Чи можна самому написати заяву? Чи передбачені державні адвокати для цього? Чи треба шукати свого?

  • Аліна Макух 4 Лютого, 2019 at 11:03 am

   Доброго дня. Звертатись до адвоката не обов’язково, але допомога адвоката збереже Ваші нерви, спокій та час. Важливо правильно підготувати позов, щоб суд не залишив позов без руху.

  • Олександр Кульчицький 6 Лютого, 2019 at 1:00 am

   Державних адвокатів для розірвання шлюбу не передбачено.

 • Надія 24 Березня, 2019 at 8:02 pm

  Доброго дня, при поданні заяви на розлучення не вказала про відшкодування судового збору – що робити?

  • Марія 25 Березня, 2019 at 10:05 am

   Доброго дня. Повернення судового збору здійснюється за наявності заяви (клопотання) особи, яка його сплатила.

 • Лариса 13 Серпня, 2019 at 11:38 am

  Доброго дня. Хочу взнати розмір держмита для подачі в суд заяви щодо накладання арешту на спадщину, до 6 місяцій, після смерті батька, для забезпеченння збереження в цілосності та збереження майна, для неповнолітньої доньки -спадкоємця. також цікавить питання держмита для подання до суду заяви, незаконнне виселення, обмеження доступу до житла (дітьми від першого шлюбу) неповнолітньої дитини-дитина від другого шлюбу в квартрі покійного батька.

  • Марія 14 Серпня, 2019 at 4:29 pm

   Добрий день. У першому випадку за подання позовної заяви про забезпечення позову судовий збір становить 384.20 грн (0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
   У другому випадку за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою необхідно сплатити 768.40 грн (0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб).

 • Наталія 20 Вересня, 2019 at 1:23 pm

  Добрий день. Чи можна сформувати і направити у суд заяву на розлучення онлайн за 499 грн. Без відвідування установи суду

  • Розлучення Онлайн 23 Вересня, 2019 at 9:16 am

   Доброго дня. Дякуємо за Ваш коментар. Вартість судового збору за подання позовної заяви про розірвання шлюбу на даний момент становить 768.40 грн. Ви можете долучити квитанцію до позовної заяви та відправити цей пакет документів поштою.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.