Яка вартість розлучення в Україні у 2017 році?

Яка вартість розлучення в Україні у 2017 році?

Вартість розлучення в Україні у 2017 році

Зміст

 1. Яка вартість розлучення в Україні в 2017 році;
 2. Розмір судового збору за подачу заяви про розірвання шлюбу;
 3. Розмір держмита при розлученні через ЗАГС.

Яка вартість розірвання шлюбу в Україні у 2017 році?

Вартість розірвання шлюбу з кожним роком збільшується, і пов’язано це із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Що ж таке держмито в суд або судовий збір?

Слід зазначити, що в законодавстві України такого поняття як держмито вже не  існує.

З 01.11.2011 р. вступив в силу ЗУ “Про судовий збір”, відповідно до якого державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу залишилися в минулому.

Проте, ЗУ “Про судовий збір” ввів нове поняття – судовий збір, який охоплює і державне мито, і витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу

Судовий збір –  це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Розмір судового збору за подання заяви про розірвання шлюбу зазначено у ЗУ «Про судовий збір».

Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб встановлено у ЗУ “Про державний бюджет України на 2017 рік”.

Розмір судового збору за позовну заяву про розірвання шлюбу

вартість розлучення в Україні

вартість розлучення в Україні

Вартість судового збору прямо залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Тому необхідно спочатку встановити, який розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб у 2017 р.

Законом України  “Про Державний бюджет на 2017 рік” встановлено такі розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2017 рік:

з 1 січня 2017 року – 1600 грн.,

з 1 липня 2017 року – 1684 грн.,

з 1 грудня 2017 року – 1762 грн .;

Відповідно до ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» вартість розлучення становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, якщо з 01.01.2017 р. розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1600 грн, то розрахунок держмита за розірвання шлюбу в Україні проводитиметься так:

1600 грн*0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб = 640,00 грн.

Отже, офіційно вартість розлучення в Україні у 2017 році, тобто – судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу становитиме 640,00 грн.

Отже, з вищевикладеного можна зробити висновок, що ціна розлучення у 2017 році в Україні (як і попередніх роках) не є стабільною. Вартість подачі заяви на розлучення залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Якщо ми говоримо про вартість розлучення в Україні з врахуванням послуг спецаліста у сфері права, який допоможе підготувати позовну заяву про розлучення, зібрати відповідні документи та представити інтереси в суді, то у такому випадку вартість розлучення в Україні становитиме від 1000  гривень.

Розмір держмита при розлученні через РАЦС

Якщо подружжя прийняли спільне рішення про розлучення, у них немає неповнолітніх дітей, а жінка не вагітна, то для оформлення розлучення необхідно звернутися в органи РАЦС за місцем прописки одного з подружжя.

Перед тим, як подати заяву про розірвання шлюбу необхідно оплатити держмито.

Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито”, реєстрація розірвання шлюбу в органах РАЦС становить 0,5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Неоподатковуваний мінімум доходів громадян – це найменший дохід, який не може обкладатися податком.

Відповідно до Податкового Кодексу України, неоподаткований мінімум доходів громадян становить 17, 00 грн.

Розрахунок вартості держмита за розірвання шлюбу через органи РАЦС проводимо наступним чином:

17,00 грн*0,5 = 8,50 грн

Відтак, ціна держмита за розлучення становить 8,50 грн.

Нагадую тим, хто не має часу займатись розлученням самостійно – наш проект Розлучення Онлайн допоможе розірвати шлюб без Вашої участі в суді

Дякую за оцінку

4 Коментарі

 • Мартін листопада 27, 2018 at 1:09 pm

  Добрий день чи мае жінка право забороняти бачитись дитині з батьком.не живемо разом ще не розведені.я працездатний без шкідливих звичок при достатньому заробітку.

  • Аліна Макух листопада 27, 2018 at 6:11 pm

   Доброго дня. Ні, не має. Зверніться в органи опіки та піклування, або до суду із заявою про встановлення порядку побачень з дитиною.

 • Юлія грудня 22, 2018 at 9:34 pm

  Доброго вечора,я з чоловіком розлучилася ще у 2006р,але не довели розлучення до кінця,бо він не оплатив квитанцію за послугу розлучення,або не давав свій паспорт,а зараз я хочу взяти витяг з архіву суду про розлучення і довести його до кінця,що мені для цього потрібно?

  • Аліна Макух грудня 26, 2018 at 5:48 pm

   Доброго дня. Вам потрібно подавати нову позовну заяву про розірвання шлюбу.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Пройти тест
×