Як виписати та прописати дитину без дозволу батька

Як виписати та прописати дитину без дозволу батька

Як виписати та прописати дитину без дозволу батька

Зміст

 1. Як виписати та прописати дитину без дозволу батька
 2. Як виписати та прописати дитину без дозволу батька після розірвання шлюбу
 3. Куди звертатися для виписки та прописки дитини без дозволу батька
 4. Які документи потрібні для позовної заяви про виписку і прописку дитини
 5. Судова практика

Згідно норм чинного законодавства батьки дитини мають однакові, непорушні права займатись вихованням дитини,  спілкуватись з дитиною.

Бувають випадки, коли один з батьків, зловживаючи своїми правами, порушує інтереси дитини.

Про один з таких випадків, а саме – як виписати та прописати дитину без дозволу батька, ми поговоримо у цій статті.

Необхідно знати, що для виписки та прописки малолітньої дитини без дозволу батька (матері), необхідно подавати заяву від обох батьків.

Якщо заява подається матір’ю чи батьком дитини, то інший із батьків має надати нотаріально завірену згоду на виписку та прописку на нове місце проживання дитини.

Згідно з п.18 Постанови КМУ від 02.03.2016 р. №2 прописка малолітньої дитини з матір’ю чи з батьком проводиться за письмовою згодою іншого з батьків.

ИзображениеЯк виписати та прописати дитину без дозволу батька

У випадку, якщо батько не згоден на зміну місця проживання дитини, Вам необхідно:

 1. Звернутися у ЦНАП (Центр надання адміністративних послуг) із заявою про реєстрацію місця проживання дитини. Якщо потрібно ще й виписати дитину з попереднього місця проживання, додається заява про зняття з реєстрації місця проживання дитини;
 2. Отримати відмову у виписці та прописці дитини;
 3. Звернутися з позовом в суд.

Не надаючи згоди на виписку та прописку дитини, батько (мати) тим самим порушує права дитини та права того з батьків, з ким проживає дитина, на вільний вибір місця проживання.

Згідно з чинним цивільним законодавством України місце проживання дитини має відповідати місцю проживання батьків, або одного з них.

Сімейний кодекс зазначає, що місце проживання дитини визначається за домовленістю батьків.

Згідно із ч. 2 ст. 161 Сімейного кодексу України у випадку, якщо батьки не проживають разом, та не домовились із ким саме буде проживати дитина – спір між ними може вирішуватися органом опіки та піклування або судом.

Варто згадати і міжнародні правові акти. Зокрема, протокол №4 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначає, що кожна людина має право вільно пересуватися та обирати місце проживання в будь-якій державі, на території якої вона перебуває легально. 

Як виписати та прописати дитину без дозволу батька після розірвання шлюбу

Визначити місце проживання дитини можна незалежно від того розірваний шлюб чи ні.

Фактом, що дозволяє встановити місця проживання дитини є окреме проживання батьків дитини, а також відсутність домовленості чи згоди між ними щодо того з ким буде проживати дитина. Це у свою чергу породжує спір між сторонами.

Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» гарантує кожній людині право на вільне пересування по всій підконтрольній території України.   

Куди звертатися для виписки і прописки дитини без дозволу батькаИзображение

Якщо батьки прописані за різними адресами – місце проживання малолітньої дитини, реєструється разом з матір’ю (батьком) за письмовою згодою батька (матері) при подачі документів, або на підставі нотаріально завіреної письмової згоди батька (матері).

ЦНАП відмовляє у наданні дозволу на зняття з місця прописки або на реєстрацію місця проживання у випадку, якщо особа не надала потрібних документів.

Відтак, діючим законодавством не закріплено обмеження щодо прописки  дитини, а лише встановлено певний порядок її реєстрації за згодою батьків або за рішенням суду, який дозволив прописати дитину без згоди одного з батьків.

Вказані дії щодо реалізації прав дитини не регулюються нормами, встановленим КАС України, так як порушень з боку реєстраційних органів не має.

Тому потрібно в порядку цивільного судочинства звертатися із позовною заявою в суд за місцем прописки батька (матері), який не надає письмового погодження на зміну місця проживання дитини.

ИзображениеЯкі документи потрібні для позовної заяви про виписку і прописку дитини

Для подаяння позовної заяви потрібні наступні документи:

 1. Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача;
 2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду відповідача;
 3. Копія свідоцтва про народження дитини;
 4. Оригінал рішення ЦНАПу про відмову у виписці та (чи) прописки;
 5. Квитанція про сплату судового збору.

Вартість судового збору за подання позовної заяви про надання дозволу на виписку та прописку дитини становить 704,80 грн.

Варто зазначити, що якщо рішенням суду не визначено місце проживання дитини з матір’ю, потрібно в прохальній частині позовної заяви зазначити наступні позовні вимоги:

 1. визначити місця проживання дитини разом з матір’ю (батьком) дитини;
 2. зняти з реєстрації місця проживання дитину без згоди батька (матері);
 3. надати дозвіл на реєстрацію місця проживання дитини без згоди батька (матері).

Судова практика

Варто звернути увагу, що безліч позовів про надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини без згоди батька подаються в порядку адміністративного судочинства.

Тобто, один з батьків дитини звертається в ЦНАП для реєстрації місця проживання дитини без згоди другого з батьків і, звісно, отримує відмову. В подальшому особа звертається з позовною заявою про оскарження рішення ЦНАПу.

На наш погляд це невірно. Як вказувалось вище, рішення ЦНАПу є правильним, так як порушень з боку даного органу при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, не має.

Доцільно проаналізувати рішення Баранівського районного суду Житомирської області у справі №273/3/18 про визначення місця проживання малолітньої дитини, надання дозволу на зняття її з реєстрації місця проживання, надання дозволу на реєстрацію місця проживання дитини без згоди другого законного представника.

Батько та мати дитини за даним позовом перебували в процесі розірвання шлюбу. Оскільки матір дитини є військовослужбовцем її перевели в іншу військову частину. Відповідно, виникла потреба виписки та прописки як дитини так і матері.

Батько згоди на виписку та прописку дитини в інше місто не надав. Позивач звернулася в ЦНАП, де відмовили у виписці та прописці як матері, так і дитині.

Зібравши необхідні документи позивач звернулася за правовою допомогою до Адвокатського бюро «Кульчицький та Партнери». Проаналізувавши ситуацію адвокат підготував потрібну позовну заяву та подав до суду за місцем прописки відповідача (батька дитини).

Який закон застосував судИзображение

При винесенні рішення суддя застосувала аналогію закону, зазначивши у рішенні, що порядок реєстрації місця проживання малолітньої дитини при відсутності згоди батька не визначено ні ЦК України, ні Законом України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», ні Порядком реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні.

Аналогія закону застосовується у випадках, коли цивільні відносини не врегульовані нормами ЦК України, іншими актами цивільного законодавства або договором. У таких випадках застосовується акти цивільного законодавства, які регулюють подібні за змістом цивільні відносини.

У вказаній справі суд вказав, що нормативно-правовими актами не врегульовано питання реєстрації/зняття з реєстрації осіб, які не досягли 14 років, без згоди іншого законного представника (батька/матері). Тому, суд для вирішення спірного питання застосував Закон України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України», Правила перетинання державного кордону громадянами України.

У даних нормативно-правових актах зазначено, що виїзд неповнолітньої особи за кордон, оформлення паспорта/проїзного документа дитини, яка не досягла 16 років, провадиться на підставі нотаріально засвідченого клопотання обох батьків. За відсутності згоди одного з батьків виїзд неповнолітнього громадянина України за кордон може бути дозволено на підставі рішення суду.

Таким чином, до даних правовідносин сторін, які виникли з приводу оформлення реєстрації місця проживання дитини, суд застосував вказані вище норми.

Окрім цього, суд керувався нормою прямої дії, що наведена в ст.124 Конституції України, згідно якої юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення.

Як виписати та прописати дитину без дозволу батька – короткий графічний підсумок

Як виписати та прописати дитину без дозволу батька

Дякую за оцінку

58 Коментарі

 • Вікторія 31 Липня, 2018 at 1:52 pm

  Дякую Макух Аліні за кваліфіковану правову допому у сімейних спорах.
  Прошу відзначити грошовою допомогою Вашу кваліфіковану праціницю Аліну. Дуже приємна дівчина та компетентна у всіх заданих мною питаннях. Коротко і зрозуміло роз`яснила всі мої питання.
  Дуже дякую, з повагою Вікторія

 • Євгенія 4 Серпня, 2018 at 2:34 pm

  Добрий день. Допоможіть, будь ласка, вирішити наступне питання. Оформлюємо продаж квартири,в якій проживає родина з двома неповнолітніми дітьми, але одна дитина від першого шлюбу. Нове місце реєстрації є. Що і як зробити? Дякую.

  • Аліна Макух 6 Серпня, 2018 at 4:19 pm

   Доброго дня. Вам потрібно взяти дозвіл у батька дитини на виписку та прописку. Якщо батько не надає дозвіл на виписку та прописку дитини, то Вам потрібно звернутися в суд із відповідною позовною заявою

   • Анатолій 11 Серпня, 2019 at 10:23 am

    Добро дня унас з дружиною виникла суперечка і вона визвала матір і переїхала жити до неї в другу область забрала собою дитину дитина приписана біля мене дружина не дозволяє мені спілкуватися з дитиною можливості їздити до тещі в другу область я немаю тому що інвалід 2 групи ми нерозлучні допоможіть увирішені питання наперед вдячний.

    • Марія 12 Серпня, 2019 at 9:50 am

     Доброго дня. Вам потрібно звертатись до суду із позовною заявою про усунення перешкод у побаченні з дитиною.

 • руслан 20 Серпня, 2018 at 4:16 pm

  Позову про визначення місця проживання дитини з матір’ю достатньо, а за Ваші вимоги суд попросить судовий збір у потрійному розмірі ще за дві похідні вимоги – другу і третю. І звертатися в дозвільний центр не потрібно, адже відмовe ми не оскаржуємо в суді. Факт відмови одного з батьків, якщо вони живуть окремо доводити теж не потрібно, оскільки окреме проживання батьків вже є підставою для визначення місця проживання дитини з одним з них.
  А саме рішення про визначення місця проживання згідно вказаних Вами закону і Порядку реєстрації місця проживання буде заміняти дозвіл іншого з батьків.

  • Аліна Макух 21 Серпня, 2018 at 10:48 am

   Доброго дня. Згідно нашої практики судовий збір оплачується за одну вимогу – надання дозволу на зняття з реєстрації і на реєстрацію місця проживання дитини без згоди батька. Згідно вимог ЦПК України кожна сторона повинна довести та обгрунтувати те, на що вона посилається. А тому, потрібно звертатися в органи реєстрації місця проживання дитини та отримати відмову, в якій зазначають, що реєстрація місця проживання дитини не можлива без згоди батька, а така згода відповідному органу не надана. Також, потрібно надіслати відповідачу лист з проханням надати відповідну згоду як підтвердження про те, що така згода не надається в добровільному порядку, а значить виник спір з даного питання, який потрібно врегулювати в судовому порядку. Рішення суду про визначення місця проживання дитини разом з матір’ю (батьком) не є підставою для виписки і прописки дитини без згоди того з батьків, з ким не проживає дитина.

 • Анна 28 Серпня, 2018 at 9:31 am

  Добрий день!
  З чоловіком розлучені 4 роки, від шлюбу є малолітня дитина. Колишній чоловік аліментів не сплачує, участі у вихованні дитини не приймає. Скажіть, будь ласка, чи можливо позбавити його батьківських прав і наскільки це є реальним, дивлячись на судову практику.

  • Аліна Макух 28 Серпня, 2018 at 12:10 pm

   Доброго дня. СК України містить вичерпний перелік підстав за наявності яких можна позбавити батьківських прав. Однією з таких підстав є те, що батько не бере участі у вихованні дитини. Але в суді Вам потрібно буде довести, що батько не бажає виконувати свій обов’язок щодо виховання дитини. Як показує практика це практично не можливо.

 • Марія 29 Серпня, 2018 at 3:52 pm

  Допоможіть ,будь ласка, вирішити проблему.
  Хочу зареєструвати себе і дітей , в яких батько-іноземець , у квартирі. Вимагають згоду від батька. Батько не громадянин України і знаходиться за межами України. Чи дійсно потрібен дозвіл від нього, такого закону не знайшла,,, і чи буде дійсний дозвіл від нього виданий інлземним нотаріусом?

  • Аліна Макух 3 Вересня, 2018 at 12:52 pm

   Доброго дня. Так, таки йдозвіл від батька є необхідним. Дозвіл, завірений іноземним нотаріусом не є дійним. Згоду на прописку дитини батько може завірити в Посольстві України. Або Ви можете отримати такий дозвіл в судовому порядку

 • Вікторія 31 Серпня, 2018 at 10:08 am

  Добрий день. Підкажіть як діяти? Така ситуацвя: Після народження дитини та розлученням прошло не більше 4 місяців. Дитина народилася після розлучення. Батько виїхав за кордон на заробітки, мати після народження звернулася до сільради щоб приписати дитину, їй відмовили бо немає згоди іншого з батьків. Через рік батько приїхав та написав згоду для приписки дитини з матір’ю. Також подав до суду на визнання цієї дитини не його дитиною. Суд триває. Сільрада тепер хоче скласти адмін. протокол на матір за не своєчасну реєстрацію(приписка) дитини. Мати проти протокола, так як вважає що її провини в тому не має, зверталася вона своєчасно, а батько тоді згоду не надав. Як діяти далі? Дякую.

 • Аліна Макух 3 Вересня, 2018 at 12:44 pm

  Доброго дня. Для отримання такої згоди потрібно було звертатися в суд. Якщо сільська рада складе протокол через несвоєчасну реєстрацію місця проживання дитини, то Ви можете оскаржувати його в судовому порядку.

 • Яна 6 Вересня, 2018 at 11:51 pm

  Чи може невістка прописати свою малолітню дитину в квартирі, там де вона прописана, без згоди власника, якщо в неї протермінований договір оренди житла?

  • Аліна Макух 10 Вересня, 2018 at 10:42 am

   Доброго дня. Прописка здійснюється тільки за згодою власника

 • Ольга 9 Вересня, 2018 at 8:31 pm

  Доброго дня!Хочемо продати квартиру та купити квартиру в іншому місті,власником квартири є мій батько, в квартирі також прописані 2 неповнолітніх дітей мого брата (брат з дружиною розлучений), невістка категорично не хоче їх виписувати. Ми згідні прописати дітей в новій квартирі.Як поступити в даній ситуації? Дякую!

  • Аліна Макух 10 Вересня, 2018 at 10:43 am

   Доброго дня. Ви можете подати позов до суду та отримати дозвіл на виписку дитини в судовому порядку

 • Наталія 10 Вересня, 2018 at 2:07 pm

  Доброго дня! В моїй квартирі прописаний син і онкук(11 років) Чи можлива виписка лише сина, так як йому потрібно виписатися, для оформлення робочої візи за кордон, а онук нехай лишається зі мною. Місце знаходження мами і прописка не відома.

 • Лариса 17 Вересня, 2018 at 1:25 pm

  Доброго дня ! Підкажіть будь-ласка на протязі якого періоду з моменту зняття з реєстрації , повинні бути зареєстровані малолітні діти за місцем проживання батька, якщо місце проживання їх змінено в судовому порядку?

  • Аліна Макух 18 Вересня, 2018 at 8:39 am

   Доброго дня. Реєструвати особу за новим місцем проживання потрібно протягом 30 днів з дня зняття з реєстрації.

 • лена 20 Вересня, 2018 at 12:29 pm

  Я власниця квартири, в ній зареєстрований мій неповнолітній внук,батько виписався з цієї квартири, мама зареестрована в своїй квартирі.Невістка не дає згоди виписати дитину, суди дають згоду, апеляція відмовляє.Подає позов на вселення. Я маю намір продати квартиру. Який вихід з даної ситуації?

  • Аліна Макух 20 Вересня, 2018 at 1:32 pm

   Доброго дня. Ми можемо підготувати правовий аналіз по Вашій справі. За детальнішою інформацією звертайтесь за номером +380682541818

 • Наталія 23 Вересня, 2018 at 8:59 am

  Добрий день. З кеолишнім чоловіком ми проживали у цивільному шлюбі. На теперішній час спільно не проживаємо. Він живе в Автономній республіці Крим. Його точне місце проживання мені не відоме. Зв”язку з ним не маю. До якого суду мені звернутись із позовом щоб прописати неповнолітнього сина за моїм місцем проживання, якщо отримати письмовий дозвіл батька неможливо через відсутність інформації про його точне місце проживання ? Дякую.

  • Аліна Макух 25 Вересня, 2018 at 10:11 pm

   Доброго вечора. Якщо батько дитини прописаний в АРК, то Вам потрібно подавати спочатку заяву про визначення підсудності в Апеляційний суд м. Києва, який визначить суд до якого потрібно подавати позов.

 • Олена 4 Жовтня, 2018 at 6:59 pm

  Якщо батько малолітньої дитини знаходиться в місці позбавлення волі. Чи потрібна його згода для реєстрації малолітньої дитини?

  • Аліна Макух 5 Жовтня, 2018 at 10:55 am

   Доброго дня. Так, згода батька потрібна. Завірити заяву батька про надання згоди на реєстрацію місця проживання дитини повинен начальник колонії.

 • Ольга 4 листопадаа, 2018 at 2:21 pm

  Доброго дня.Ми з чоловіком розлучені 4 роки. Син (10 років) проживає зі мною ,а зареєстрований у батька.Колишній вимагає виписати дитину,бо в нього інша сім’я.Чи може він це зробити без моєї згоди?З дитиною він не спілкуються але платить аліменти 535 грн..

  • Аліна Макух 5 листопадаа, 2018 at 9:49 am

   Доброго дня. Ні, виписка і прописка дитини здійснюється за письмовою згодою обох батьків.

 • сільська рада 29 листопадаа, 2018 at 5:12 am

  Вітаємо, потрібен зразок відмови сільської ради у реєстрації(прописки) новонародженої дитини по причині відсутності згоди батька дитини, надішліть будь ласка на електронну адресу

  • Аліна Макух 29 листопадаа, 2018 at 10:42 am

   Доброго дня. Такого взірця у нас немає, оскільки такі прийняття, підготовка таких відмов не є нашою компетенцією.

 • Альона 29 листопадаа, 2018 at 1:23 pm

  Добрий день! Я вдруге заміжня. Від попереднього шлюбу у мене є донька їй 13 років. Мій теперішній чоловік хоче її приписати до своєї квартири (вона ніде не приписана), але рідний батько не дає дозволу на прописку. У лютому доньці буде 14 років і без прописки вона не зможе отримати ID-картку. Порадьте, будь ласка, що нам робити? Дякую!

  • Аліна Макух 29 листопадаа, 2018 at 5:39 pm

   Доброго дня. Вам потрібно подати позов до суду про надання дозволу на прописку дитини без згоди батька.

 • Олеся 6 Грудня, 2018 at 9:35 pm

  Добрий вечір.Як мені діяти.Потрібно виписати неповнолітню дитину від першого шлюбу.Але бувший чоловік не дає згоди,мотивуючи це тим,що я використаю дозвіл на вивеення дитини за кордон.Чи так це

  • Аліна Макух 7 Грудня, 2018 at 1:42 pm

   Доброго дня. Ви можете отримати дозвіл на виписку та прописку дитини без згоди батька в суді, подавши відповідний позов.

 • Андрій 10 Грудня, 2018 at 3:57 pm

  Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратись із питанням. Продається нерухомість, в якій прописаний я та мій син (8 років). Нерухомість належить мені, моїй сестрі та батькові. Син лише прописаний. Відповідно, поки я його не випишу- майно не продам. Я хочу його виписати і прописати в іншому місті, в своїй,особистій нерухомості, яка є більша за розмірами ніж та, де дитина прописана зараз. Але його мама проти, і не дає згоду на виписку (по своїх матеріальних інтересах.) Проживає мій син (фактично) з своєю мамою зовсім в іншому місті, навіть в іншій області. Є тому підтвердження: довідки зі школи де син навчається, з жеку, і ще багато всього що вказує на те, що мій син вже багато часу не проживає за місцем своєї реєстраціі. Я звернувся до суду. Першу інстанцію програв. Зараз чекаю на апеляцію. І в мене виникло питання: а якщо я випишусь з тої нерухомості де прописаний мій син і пропишусь в своїй новій нерухомості, (про яку я згадував вище)?! Получиться що дитина прописана окремо від батьків. А по законодавству, дитина віком до 10 років повинна бути зареєстрована (прописана) лише там, де прописані її батьки (або один з батьків). Підкажіть, чи такий мій крок дасть мені можливість щось змінити і вимагати зареєструвати мою дитину за місцем реєстраціі батька (мене), або ж матері?
  Завчасно вдячний за відповідь!

  • Аліна Макух 11 Грудня, 2018 at 10:31 am

   Доброго дня. Консультація виходить за межі безоплатної правової допомоги. Можемо підготувати правовий аналіз по Вашій справі.

 • Ігор 1 Травня, 2019 at 11:08 am

  Добрий день. Ми з дружиною розлучені. Проживаєм та прописані в різних населених пунктах. У кожного є приватизоване житло. У нас є спільна дитина віком 12 років. Суд в своєму рішенні про розвід залишив дитину з матірю. Дитина фактично проживає з матірю від самого народження. Там ходила в садочок та навчається у школі. Але прописана у мене, в однокімнатній квартирі. Зараз у мене появилась потреба продати свою квартиру. Мати дитини згоду на виписку та перепрописку у себе не дає. Як законним шляхом виписати дитину через суд та які документи для цього потрібні?

  • Марія 2 Травня, 2019 at 9:17 am

   Добрий день. Вам потрібно звернутися у ЦНАП(Центр надання адміністративних послуг) із заявою про зняття з реєстрації місця проживання дитини. Отримати відмову у виписці дитини.
   Звернутися з позовною заявою про надання дозволу на виписку дитини до суду.
   Необхідні документи: копія заяви в ЦНАП, копія відмови у виписці дитини; копія свідоцтва про народження дитини; копія Вашого паспорта і ідентифікаційного коду; копія паспорта і ідентифікаційного коду дружини; копія рішення суду про розлучення; акт про непроживання дитини за місцем реєстрації; оригінал квитанції про сплату судового збору.

 • Юлия 19 Липня, 2019 at 9:13 pm

  Доброго дня! Хочу прописать дочку по месту моей регистрации,ей нет и 3 лет.Отец разрешения на прописку отказывается категорически.Помимо всего этого хочу его ограничить в родительском праве.В жизни ребенка не участвует,алименты не выплачивает.Может ли ограничение родительских прав на отца как вариант для прописки? Или все же надо обращаться по пунктам от отказа цнап и обращения в суд?

  • Марія 24 Липня, 2019 at 12:06 pm

   Здравствуйте. Спасибо за Ваш комментарий. Действующим законодательством не предусмотрено ограничение родительских прав. Можно только лишить родительских прав, но в случае исчерпывающего перечня причин. Поэтому в вашем случае лучше действовать по инструкции, изложенной в статье.

 • Anna 11 Вересня, 2019 at 8:27 pm

  Скільки дійсна згода на місце проживання від батька нотаріально завірена?

  • Розлучення Онлайн 12 Вересня, 2019 at 10:05 am

   Доброго дня. Не має встановленого строку законодавством.

 • Лідія 12 Вересня, 2019 at 8:14 am

  ДОБРОГО ДНЯ! Моя донька була одружена і народила дитинку. Зараз їй 7 років. Чоловік їх не приписував. Вони були приписані у мене,рідної матері і бабусі. Згодом розлучилися. Невдовзі вийшла заміж за другого чоловіка. Він хоче їх приписати. Чи повинен бути дозвіл рідного батька,так як вони у нього не були прописані. Дякую.

  • Розлучення Онлайн 12 Вересня, 2019 at 10:00 am

   Доброго дня, Лідіє. Дякую, що звернулись до нас. У Вашому випадку все одно потрібний дозвіл батька на реєстрацію місця проживання дитини. Без такої згоди можна вирішити це питання лише у судовому порядку.

 • Олег 16 Вересня, 2019 at 3:17 pm

  Доброго дня!
  Якщо в мене в квартирі прописана мати та її двоє неповнолітних дітей (мати та діти є нерезидентами України, у мати є посвідка на постійне проживання, діти вписані в неї) і вони не проживають за цією адресою більше 5 років, чи можу я їх виписати (я не є їх родичем)? Є договір оренди житла, який був укладений з матір’ю, він вже закінчився.
  З повагою,
  Олег

  • Юрист Марія 17 Вересня, 2019 at 8:46 am

   Доброго дня, Олег. Дякуємо за Ваш коментар.
   Так, можливо у судовому порядку. Але потрібно довести, що зняття з місця реєстрації дітей не порушує їх інтереси, тому що у іншому випадку орган опіки і піклування не надасть позитивного висновку, а суд не прийме рішення на Вашу користь.

 • Володимир 21 Вересня, 2019 at 1:35 pm

  ми хочемо преїхати на ПМЖ в країну Євросоюзу,у нас є спільна дитина 6 міс.та інша Дитина від попереднього шлюбу,тато останньої не дає згоду на виїзд,що порадите?

  • Розлучення Онлайн 27 Вересня, 2019 at 10:57 am

   Доброго дня, Володимир. Дякуємо за Ваш коментар. На жаль, Ваше питання виходить за межі безкоштовної правової допомоги. Можемо Вам запропонувати надати детальний платний аналіз Вашої ситуації.

   • Олена 14 Жовтня, 2019 at 11:43 pm

    Добрий ранок!
    Скажіть, будь ласка, чи потрібна нотаріально завірена згода батька на реєстрацію дитини у випадку, якщо і батько і мати зареєстровані за однією адресою? Бо на сайті однієї київської юрид.компанії я читала, що це потрібно, якщо хочуть прописати дитину до одного з батьків у випадку, коли він зареєстрований за іншою адресою.

    • Розлучення Онлайн 17 Жовтня, 2019 at 4:38 pm

     Доброго дня, Олено. Так, потрібна нотаріально завірена згода.

 • Юлія 2 Грудня, 2019 at 11:13 pm

  Доброго дня) прописані з чоловіком у різних областях, дитині 8 місяців, хочемо її прописати до мене, матері. При нашій присутності ( обоє батьків) вимагають довідку з місця прописки чоловіка. Це правомірно? Якщо так, де це прописано, у якому положенняі?

  • Розлучення Онлайн 3 Грудня, 2019 at 11:51 am

   Доброго дня. Відповіли Вам на електронну пошту.

 • Андрій 6 Березня, 2020 at 9:03 pm

  Добрий вечір!Допоможіть,будь ласка ,у вирішенні мого запитання. Я одружений.Моя донька народилася в Чехії,її 6 місяців і на даний час вона з мамою там тимчасово проживає.Моя дружина прописана в Закарпатській області,а я- в Тернопільській.Ми хочемо доньку прописати за моєю адресою проживання,Що для цього потрібно і чи можу я після прописки подати на допомогу при народженні дитини? Дякую.

  • Розлучення Онлайн 11 Березня, 2020 at 10:34 am

   Доброго дня, Андріє. Чи згідна мати прописати дочку за Вашим місцем реєстрації?

 • Vic Gru 7 Травня, 2020 at 7:45 pm

  Доброго часу доби! Маю знайомих в яких сталася патова ситуація. Чоловік має у особистій власності двокімнатну частину будинку, без зручностей. Років 7-10 тому його доросла донька напросилась до нього прописатись. У нього не жила, бо натягнуті відносини. Після того народила дитину, яку прописала до себе, тобто у житло до свого батька. І пропадає будинкова книга… Через деякий час вона народжує другу дитину, де вона прописана ми не знаємо. Наразі чолов”яга хоче продати свою власність, щоб переїхти у село. Скрутно жити у місті. Там і земля і повітря … Але тепер він взнав, що продати ніц не може, бо виписати нікого неможливо зі своєї власності. Що робити бідній людині, лізти у зашморг?!

  • Чорній Вікторія 8 Травня, 2020 at 3:58 pm

   Доброго дня. Дякую Вам за коментар. Виписати дітей з будинку можливо лише за згодою їх батьків. Крім цього, виписка можлива й на підставі рішення суду.

 • Анна 17 Серпня, 2020 at 3:12 pm

  Доброго дня. Хочу виписатись з будинку. Моя дитина не прописана ніде. Чи можу я сама виписатись?

  • Larisa 17 Серпня, 2020 at 4:27 pm

   Доброго дня, Анна. Для детальнішої консультації зателефонуйте за номером +380682541818.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.