Головна » Блог » Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

  1. Способи розірвання шлюбу
  2. Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу

Способи розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей

Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей відбувається досить часто. Якщо Ви прийняли рішення про розірвання шлюбу і у Вас немає спільних дітей тоді є два варіанти розвитку подій. Так, Законом України передбачено два шляхи розлучення у разі відсутності дітей:

  1. Розлучення через РАЦС
  2. Розірвання шлюбу в судовому порядку. Порядок розлучення через суд, якщо немає дітей

Документи для розірвання шлюбу (зразки заяв та клопотань)

Якщо, згода між подружжям не досягнута, то через РАЦС розлучитись не вдасться. Підставами для розірвання шлюбу в судовому порядку, якщо у вас немає дітей можуть бути:

  • наявність спорів щодо майна подружжя,
  • відсутність одного з подружжя в Україні,
  • небажання зустрічатись та подавати спільну заяву до відділу РАЦС

Відповідно, при наявності таких перешкод, доведеться скористатись варіантом звернення до суду. Рекомендую дізнатись, чи можна не йти в суд при розлученні.

Розірвання шлюбу в судовому порядку без дітей
Інфографіка

Так, законом передбачена можливість звернутись до суду з позовною заявою про розлучення. Варто пам’ятати, що за відсутності згоди одного з подружжя процес розгляду в суді може дещо затягнутись. З метою економії вашого часу рекомендую скористатись послугою з розірвання шлюбу онлайн – це не міф, а реальність ?

Зазвичай, справи про розлучення розглядаються судами в межах двох місяців. Проте, враховуючи завантаженість судів або особливі обставини справи, розгляд може затягуватись і на довший період.

Додатково, законом передбачено ряд обставин які стануть на перешкоді в процесі розлучення. До таких обставин відносяться: вагітність дружини та/або наявність дитини віком до одного року.

Якщо ж такі обставини відсутні, то до позовної заяви про розлучення варто додати наступні документи: оригінал свідоцтва про шлюб; копія паспорта Позивача; копія паспорта Відповідача (за наявності); квитанція про сплату судового збору.

Зміст позовної заяви про розірвання шлюбу

Позовна заява про розлучення складається в письмовій формі в двох примірниках. Позовна заява повинна відповідати вимогам Цивільного процесуального кодексу України. Інформація, що в ній зазначається повинна відображати реальні обставини та містити пояснення, чому збереження шлюбу не можливе.

Після сформування позовної заяви про розлучення, остання скеровується в суд для розгляду. Якщо, документ складений правильно, суд, перевіривши дані про Відповідача, відкриває провадження по справі та розглядає її по суті.

Заключним етапом розірвання шлюбу в судовому порядку є винесення судового рішення.

Проте, шлюб вважається розірваним, коли рішення суду про розлучення набере законної сили. Так, згідно Закону, рішення суду набирає чинності через тридцять днів з моменту його винесення.

Отримавши рішення з відміткою про набрання ним законної сили, процес розлучення можна вважати завершеним, Вам не потрібно самостійно звертатись в РАЦС для внесення даних про розлучення в реєстр. Цю дію суд здійснює самостійно.

5/5 - (оцінок: 8)
Чи можна розірвати шлюб через суд за спільною згодою, якщо один з подружжя знаходиться закордоном?

В такому випадку можливо розірвати шлюб через суд. Той з подружжя, який знаходиться за кордоном, може взяти участь в судових засіданнях онлайн через систему EASYCON або надіслати заяву про визнання позову через систему Електронний суд.

В який суд подавати позовну заяву про розлучення, якщо відповідач внутрішньо переміщена особа?

Якщо Відповідач є внутрішньо переміщеною особою, позовна заява подається за територіальною підсудністю в суд, за місцем реєстрації Відповідача, як ВПО.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 8)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top