Процес розлучення в суді

Процес розлучення в суді

Зміст

 1. Строк для примирення подружжя
 2. Розлучення в суді без присутності одного з подружжя
 3. Вимоги, які можна заявляти при розлученні
 4. Термін для примирення подружжя

Процес розлучення в суді – короткий графічний підсумок

розлучення в суді

Розлучення в суді відбувається за правилами Цивільного процесуального Кодексу України. Після отримання позовної заяви про розірвання шлюбу суддя проводить досудову підготовку справи та призначає дату судового засідання.

Дата призначається не раніше одного місяця з дня подачі заяви про розлучення.

Сторони, які беруть участь у цивільній справі, сповіщаються про місце і дату судового засідання.

Стаття 111. Заходи суду щодо примирення подружжя

1. Суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

Сімейний кодекс України.

Строк для примирення подружжя

Передбачене ст. 111 СК України вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення.

Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей.
При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін і враховує конкретні обставини справи.

Ухвала суду про відкладення розгляду справи слуханням та наданим сторонам строку на примирення не підлягає оскарженню в апеляційному та касаційному порядку.

Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.

Якщо один з подружжя не з’явився до суду — процедура розлучення відкладається.

Розгляд справи переноситься у разі, якщо особа, яка бере участь у справі сповістить суд про причини своєї неявки і суд визнає цю причину поважною.

При неявці в судове засідання без поважних причин подружжя суд відкладає розгляд справи. А при неявці за повторним викликом суд залишає позов без розгляду, якщо не вважає можливим вирішити справу лише за наявними матеріалами.

Розлучення в суді без присутності одного з подружжя

Також можливо здійснити розлучення в односторонньому порядку без присутності другого з подружжя.

Один з подружжя повинен надати свого представника і розлучення через суд без його присутності може бути здійсненим.

Позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений будь-ким з подружжя у випадках:

 • вагітності дружини;
 • протягом одного року після народження дитини.

Згідно зі ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлено протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини.

Вийнятки становлять випадки, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину щодо другого з подружжя або дитини.

Вказане обмеження стосується як чоловіка, так і дружини, включаючи випадки, коли дитина народилася мертвою або померла до досягнення нею одного року.

Встановивши зазначені обставини, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі за заявою про розірвання шлюбу, а якщо воно було відкрито, — припиняє провадження у справі.

Ухвали такого роду не є перепоною для повторного звернення до суду з тих самих підстав у зв’язку зі зміною обставин, згаданих у вказаній нормі.

Позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлено протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнано іншою особою, а також до досягнення дитиною одного року за умови, якщо батьківство щодо неї визнано іншою особою або за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

Що зазначати у позовній заяві

У справах про розірвання шлюбу факти, викладені позивачем у позовній заяві, як правило, не оспорюються другою стороною.

Позивач має право вказувати на те, що відповідач не цікавиться життям сім’ї, не бере участь у вихованні дітей та не надає засобів на їх утримання, сторони не підгримують подружніх відносин, відповідач фактично має іншу сім’ю тощо.

Якщо ж відповідач заперечує ту або іншу обставину, на яку посилається позивач, то вона підлягає доказуванню.

Які вимоги можна заявляти при розлученні

Одночасно з позовом про розірвання шлюбу позивачем можуть бути заявлені й інші позовні вимоги:

 • про визначення (зміну) місця проживання дитини;
 • про надання утримання (аліментів) дитині або одному з подружжя;
 • про поділ майна, що є спільною сумісною власністю подружжя;
 • про витребування речі, яка є особистою власністю одного з подружжя;
 • про виконання обов’язку за шлюбним договором;
 • інші вимоги, що випливають із шлюбних правовідносин
  Зазначені суперечки суд розглядає, якщо про це заявлене прохання одного з подружжя, а також за ініціативою суду, коли це необхідно для захисту інтересів дітей або непрацездатного чоловіка (дружини).

Суд може стягнути аліменти на дітей незалежно від пред’явленого про це позову.

Якщо відсутня угода між подружжям, то суд зобов’язаний:

 • визначити, з ким із батьків будуть проживати неповнолітні діти після розлучення;
 • визначити, з кого з батьків і в яких розмірах стягуються аліменти на їхніх дітей;
 • на вимогу подружжя (одного з них) провести поділ майна, що знаходиться в їх спільній власності.

Слід зауважити, що у деяких випадках суди безпідставно відмовляють позивачам у сумісному розгляді з позовом про розірвання шлюбу додаткових позовних вимог, які випливають із шлюбних правовідносин і роз’яснюють, що відповідні позови повинні розглядатись окремо.

За будь-яких умов майнові та інші спори, що виникають із шлюбу, можуть бути передані на розгляд судів загальної юрисдикції і після розірвання шлюбу шляхом подання одним з подружжя позовної заяви і дотриманням строків позовної давності.

Який термін може надати суд для примирення подружжя

Сімейним законодавством передбачено, що під час судового розгляду справи про розірвання шлюбу суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.

У справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати 6 місяців.

Тому, у більшості випадків заходи, яких вживає суд, обмежуються зупиненням розгляду справи та призначенням подружжю строку на примирення.

Тривалість такого строку процесуальним законом не встановлена, однак на практиці не перевищує кількох місяців.

Після застосування заходів щодо примирення подружжя з метою встановлення обставин справи суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини наміру розірвати шлюб, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші істотні обставини.

Зокрема, суд повинен встановити наявність або відсутність обставин, що перешкоджають розірванню шлюбу.

 

 

Дякую за оцінку

71 Коментарі

 • Ірина Кульчицька 11 листопадаа, 2018 at 7:37 am

  Доброго дня
  Підкажіть чи можливо просити суддю припинити процес розлучення по причині що йде процес поділу ще нотаріально незавершеного майна і це суперечить інтересам неповнолітніх дітей.
  Дякую.

  • Олександр Кульчицький 11 листопадаа, 2018 at 5:59 pm

   так, можна подавати відповідне клопотання, а також можна подавати клопотання про обєднання цих справ в одне провадження

  • Лариса 25 Травня, 2020 at 4:35 am

   чоловік- позивач передумав розлучатися і не з’явився до суду один раз, засідання перенесли. Якщо позивач вдруге не з’ явиться до суду, то розлучать чи ні, чи залишать без розгляду? Дружина – відповідач не хочу розлучатися, на 2 засідання не була.

   • Розлучення Онлайн 2 Червня, 2020 at 10:36 am

    Доброго дня, Лариса. Буде залишено без розгляду.

 • Валентина 21 листопадаа, 2018 at 2:41 pm

  Доброго дня.
  Подала заяву на розлучення 2 місяці тому,суд не встановив дату розгляду справи, скільки по закону може тривати таке очікування?

  • Аліна Макух 22 листопадаа, 2018 at 12:19 pm

   Доброго дня. Законом не встановлено конкретного терміну. Суддя призначає справу до розгляду після втановлення місця прописки відповідача.

   • Олена 30 Серпня, 2020 at 7:09 am

    Доброго дня.Чоловік позивач про розлучення.Я проти,2-є дітей 10 років.Чи можу я на перше засідання не йти,А на другому подати заяву на термін про примирення і скільки я можу просити терміну на примирення?

    • Софія 1 Вересня, 2020 at 8:25 am

     Доброго дня, Олено. Так, Ви можете на перше засідання не йти. Тоді розгляд справи відкладуть. На наступному засіданні Ви можете подати клопотання про надання Вам з чоловіком строку на примирення тривалістю 6 міс.

 • Іванна 18 Грудня, 2018 at 12:40 pm

  Доброго дня. Подала в суд заяву на розлучення. Сплатила судовий збір 702 грн. Через тиждень мені прийшло повідомлення з викликом в суд. Чоловік подав заяву швидше. Чи можу я повернути кошти ? Чому у мене прийняли заяву, коли справа була вже на розгляді?

  • Аліна Макух 18 Грудня, 2018 at 4:25 pm

   Доброго дня. Якщо Вам повернули позовну заяву, то судовий збір також повертається. Потрібно написати в суд заяву про повернення судового збору.

 • Юлія 11 Січня, 2019 at 12:33 pm

  чи можна розірвати шлюб на першому засіданні? ( за умови, що обоє зі сторін подружжя згідні і досягнуто згоди спртрводу опіки дитини )

  • Олександр Кульчицький 11 Січня, 2019 at 4:57 pm

   Доброго дня. Так, можливо. Однак в різних суддів – різна практика.

 • Оксана 14 Січня, 2019 at 12:12 pm

  Доброго дня. Я можу подати заяву на розірвання шлюбу з неповнолітніми дітьми за місцем проживання, а не місцем реєстрації?

  • Аліна Макух 15 Січня, 2019 at 10:02 am

   Доброго дня. Ні, позов потрібно подавати в суд за місцем прописки позивача або відповідача.

 • Юрій 18 Січня, 2019 at 2:56 pm

  Доброго дня, скажіть таке питання, дружина сказала що 19.01.19 у нас буде суд на рахунок розірвання шлюбу, но я взагалі не в курсі, не приходло ніякого повідомлення, чи я у звязку з цим можу не зявитися у суд? і чи мене зобовязаний суд про такі речі попереджувати? Дякую

  • Олександр Кульчицький 18 Січня, 2019 at 4:36 pm

   Доброго дня, суд мав би вам надіслати судову повістку про засідання. Враховуючи те, що 19.01.19 це субота – вихідний день, не думаю, що у вас буде судове засідання

 • Валентина 22 Січня, 2019 at 11:51 pm

  Доброго вечора)
  Суд в третє переносить розгляд справи через неявку відповідача. Як довго можна переносити,з рахунком того ,що відповідач повістки отримує і цьому є письмовий доказ. Не з’являється принципіально

  • Аліна Макух 23 Січня, 2019 at 10:02 am

   Доброго дня. Суд вправі проводити стяльки засідань, скільки вважає за потрібне. Законодавство не встановлює кількість засідань, які має провести суддя.

   • Володимир 8 Лютого, 2020 at 9:43 am

    Доброго дня дружина подала на розлучення призначили дату слухання справи тепер вона передумала розлучатись і хочу запитати чи можна скасувати слухання справи

    • Розлучення Онлайн 10 Лютого, 2020 at 12:22 pm

     Доброго дня, Володимир. Так, можна залишити позов без розгляду. Потрібно подати відповідну заяву, можемо допомогти Вам підготувати її. Для детальнішої консультації телефонуйте за номером +380682541818.

  • Оля 19 Червня, 2020 at 9:40 pm

   Доброго вечора скажіть будь ласка мій тато подав на розлучення в повідомленні не вказано про розподіл майна.
   Чи це вже на суді повідомлять

   • Розлучення Онлайн 23 Червня, 2020 at 10:13 am

    Доброго дня, Ольго. На поділ майна потрібно подавати окрему позовну заяву. Для детальної консультації зателефонуйте, будь ласка, за номером +380682541818.

 • Наталя 24 Березня, 2019 at 1:46 am

  Скажіть будь-ласка, якщо чоловік подав заяву на розлучення та мені вже прийшов лист із датою судового засідання, чи можу я не з’являтись без пояснення на те причин? Які наслідки цього?

  • Марія 25 Березня, 2019 at 10:10 am

   Доброго дня. Так, у разі першої неявка в судове засідання суд відкладаю розгляд справи. А при повторній неявці суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи.

 • Леся 1 Квітня, 2019 at 10:09 am

  Чи може судове засідання про розірвання шлюбу бути призначене скоріше ніж за місяць від подання позовної заяви?

  • Марія 2 Квітня, 2019 at 8:51 am

   Доброго дня. Теоретично може бути призначено швидше (все залежить від завантаженості суду), але на практиці- це більше ніж місяць.

 • Таня 11 Квітня, 2019 at 9:40 am

  Доброго дня. Через який термін мав би прийти повторний виклик до суду, якщо на перший відповідач не явився?

  • Марія 12 Квітня, 2019 at 8:42 am

   Доброго дня. Такого терміну законодавством не встановлено, все залежить від конкретного суду, який розглядає справу.

 • Виктория 12 Квітня, 2019 at 12:55 pm

  Здравствуйте! Второй год длится бракоразводный процесс – нет детей и споров по имуществу. Как можно ускорить его? Я инициатор, муж – против

  • Марія 12 Квітня, 2019 at 1:28 pm

   Доброго дня. Ви не можете прискорити судовий процес, оскільки кількість судових засідань і періоди між ними визначає суддя на власний розсуд.

  • Ніка 13 Вересня, 2020 at 10:30 am

   Доброго дня. Скажіть будь ласка, чи можливе розірвання шлюбу на першому засіданні, якщо позивач не з’явився але відповідач прийшов і дав згоду на розірвання?

   • Larisa 14 Вересня, 2020 at 8:54 am

    Доброго дня,Вікторія. Так, це можливо за умови, якщо ви подасьте до суду заяву про розгляд справи без участі Позивача.

 • Софія 15 Квітня, 2019 at 12:17 pm

  Доброго дня! 10 квітня відбулось попереднє засідання про розлучення і аліменти. Я позивач, чоловік сказав, що проти розлучення. Причина фізичне насилля в сім’ї, відкрита кримінальна справа в поліції на чоловіка. Суддя дав час на примирення. 15 травня буде друге засідання. Чи розлучать відразу? І що буде, якщо чоловік не з’явиться на засідання? Дякую.

  • Марія 15 Квітня, 2019 at 1:00 pm

   Доброго дня. Чи буде прийняте рішення на наступному судовому засіданні все залежить від рішення судді, а якщо чоловік не з`явиться на засідання- розгляд справи буде перенесено (за відсутності заяви про розгляд без його участі).

 • Олена Сергіївна 17 Квітня, 2019 at 2:59 pm

  Доброго дня!
  Сьогодні зателефонували з суду і повідомили, що суддею відкрито провадження у справі про розлучення. Ми з чоловіком помирилися і вже не хочемо розлучатися. Як зупинити процес міжнародного розлучення?

  • Марія 18 Квітня, 2019 at 10:57 am

   Доброго дня. Якщо суд на території України- подається заява про залишення позову без розгляду. А якщо на території іноземної держави- потрібно керуватись нормами їхнього законодавства.

 • Оля 2 Червня, 2019 at 1:37 pm

  Доброго дня! Ми з чоловіком розлучаємось. Одна дитина 13р.Квартира- чоловіка.Разом робили ромонт, облаштування території, добудова, яка ще не дооформлена. Чеків та підтверджуючих документів немаю. Чоловік був прописаний у 2-х кімнатній квартирі. Але ми проживали у 3-х кімнатній, де і здійснювали усі ці роботи. Згодом відбувся трьохсторонній бмін квартирами між батьками та братом чоловіка. І на даний момент ми усі прописані у 3-х кім.кв. і вона документально оформлена на чоловіка. Чи припаде після розлучення якась і мені частка? Дякую.

  • Марія 3 Червня, 2019 at 2:18 pm

   Доброго дня. Якщо Ви зможете довести, що на ремонт квартири витрачені спільні кошти- тоді суд може присудити Вам половину з цих витрат або незначну частину квартири.

 • Тетяна 4 Липня, 2019 at 10:49 pm

  доброго вечора, якщо позивач і відповідач не прийдуть на першеза засідання про розлучення, відповідач проти розлучення, чи розлучать без двох сторін?

  • Марія 5 Липня, 2019 at 8:36 am

   Доброго дня. Ні, тільки у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів.

 • Владимир 1 Серпня, 2019 at 8:00 pm

  Добрий день, в березні подав позов про розлучення, я ініціатор а “жінка” проти, чи можуть нас розлучити якщо жінка(відповідач) проти і не з’являється на засідання? І скільки етапів цього процесу? Діти вже повнолітні, не вагітна.

  • Марія 2 Серпня, 2019 at 11:18 am

   Доброго дня. Так, Вас розлучать, навіть якщо дружина проти чи не з’являється на засідання. У разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).

   • Наталия 15 Серпня, 2019 at 11:19 am

    Доброго дня.
    Сьогодні закінчився термін на примирення. Судового засідання не призначено. Я – позивач, чи потрібно мені звертатися до суду із заявою на відновлення розгляду провадження? Чи це не потрібно? На останньому засіданні писала заяву, щоб суд проводив засідання без мене та мого правозахисника.

    • Марія 15 Серпня, 2019 at 11:52 am

     Доброго дня, Наталія. Дякуємо за Ваш коментар. Заяву про відновлення Вам подавати не потрібно, суд самостійно призначить дату судового засідання. У випадку, якщо ви не передумали розривати шлюб, бажано подати заяву, що ви надалі підтримуєте свої позовні вимоги.

 • Інна 5 Вересня, 2019 at 8:50 am

  Доброго дня.
  Скажіть якщо відповідач (чоловік) не з’вився на перше засідання суду і нам його перенесли то чи можливо в цей час виїхати з неповнолітньою дитиною за кордон на відпочинок.

 • Інна 5 Вересня, 2019 at 12:16 pm

  Доброго дня.
  Скажіть якщо відповідач (чоловік) не з’вився на перше засідання суду і нам його перенесли то чи можливо в цей час виїхати з неповнолітньою дитиною за кордон на відпочинок.

  • Юрист Марія 6 Вересня, 2019 at 9:17 am

   Доброго дня, Інна.
   Так, можливо. Але для цього Вам потрібно отримати дозвіл від батька на виїзд з дитиною за кордон.

 • Олег 29 Грудня, 2019 at 9:38 pm

  доброго вечора. як дізнатися, що дійсно розлучили? ніякої інформації немає. Суд був 16.12.2019 року. На сайті судових рішень пишеться, що судом – “відкрито провадження”, до цього писалося про призначення суду на 16.12.2019. Як правильно розуміти таке тлумачення? адже сьогодні вже 29 число.

  • Олександр Кульчицький 11 Січня, 2020 at 4:03 pm

   Доброго дня. Деколи на сайті суду інформація оновлюється із запізненням. Можна зателефонувати в суд, зайти в суд, або очікувати рішення на пошту та переглядати інформацію на сайті суду.

 • Віктор 17 Січня, 2020 at 2:52 pm

  Доброго дня! Якщо справу про розлучення за клопотанням відповідача (дружини ) передали до суду за її місцем реєстрації ( номер справи при цьому лишився той самий) то вона продовжується слухатися чи процедура починається з самого початку ? А також , якщо згідно інформації з реєстру судових справ, 18.12.2019 було призначено склад суду ( в суді за місцем реєстрації відповідача ) коли буде призначено розгляд справи ? Пройшов місяць , а засідання так і не було

  • Розлучення Онлайн 20 Січня, 2020 at 5:51 pm

   Доброго дня, Віктор. Якщо справу передали до іншого суду, значить попередній суд ще не розпочав розгляд. Десь приблизно через місяць призначають дату засідання, тому очікуйте.

   • Віктор 24 Січня, 2020 at 12:30 am

    Станом на сьогодні дати засідання так і не назначено, пройшло півтора місяці від дня розподілу суду. Як таке можливе? Чи є якісь процесуальні терміни щодо розгляду справи та призначень засідання ?

    • Юрист Марія 24 Січня, 2020 at 10:01 am

     Доброго дня, Віктор.
     Так, є такий процесуальний строк.
     Відповідно до ч.1 ст.210 ЦПК України суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше як через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі.

   • Юля 4 Серпня, 2020 at 7:20 pm

    Доброго вечора! Як подати на розлучення коли чоловік до одруження приховав психічну хворобу шизоефективний розлад, почалось загострення я дізналась правду (в шлюбі 1.5 роки дітей немає) і він фізично не зможе бути у суді, розлучатись не хоче.

    • Larisa 5 Серпня, 2020 at 8:38 am

     Доброго дня, Юлія! Зателефонуйте, будь ласка, за номером +380682541818 для детальної безкоштовної консультації щодо розлучення.

 • Валя 12 Березня, 2020 at 2:03 pm

  Доброго дня скажіть будь ласка чи можу я подати до суду не по мвсцю прописки а по місцю проживання якщо в мене є договір оренди житла

  • Розлучення Онлайн 16 Березня, 2020 at 11:18 am

   Доброго дня, Валентино. Потрібно подавати за зареєстрованим місцем проживання

 • Марина 21 Березня, 2020 at 1:48 pm

  Доброго дня.чоловік подав на розвід,чи можу я не з’являтись на суд і щоб нас розвели без мене?
  У нас є спільна малолітня дитина
  І не проживаємо з ним від народження дитини

  • Розлучення Онлайн 25 Березня, 2020 at 12:17 pm

   Доброго дня. Так, Ви можете подати заяву про визнання позову. Можемо Вам допомогти таку заяву підготувати.

 • Любов 31 Травня, 2020 at 8:10 pm

  Якщо у мене нема ніяких матеріальних претензій та вимог до чоловіка, чи я можу відмовитись від вимоги аліментів?
  чи суд їх насильно навязує?
  він не проти платити але я не хочу тиску. розлучаємось в добрих стосунках. мені не потрібен судовий тиск на нього

  • Розлучення Онлайн 2 Червня, 2020 at 10:11 am

   Доброго дня, Любов. Ви можете не звертатись до суду і про все домовлятись усно.

 • Наталія 24 Липня, 2020 at 9:38 pm

  Доброго вечора. Скажіть будь ласка, чоловік подав на розлучення, судове засідання без участі сторін. Я дружина, подала судову заяву на примирення, сьогодні закінчився термін. Які діі суду далі? Чи будуть дізнаватись про наше примирення, чи мають надіслати повідомлення чоловікові, чи потрібно писати заяви, чи просто по закінченню терміну по примиренню, нас розлучать і все. Дякую.

  • Розлучення Онлайн 29 Липня, 2020 at 2:59 pm

   Доброго дня, Наталія. Якщо ви не будете подавати заяву, що ви примирились, то буде рішення суду про розірвання шлюбу.

 • Дарья 7 Серпня, 2020 at 10:01 pm

  Доброго вечора, подала заяву на розлученя і стягнення аліментів,суду ще не назначили, передумала розлучатися, як можна зупинити процес ?

  • Софія 10 Серпня, 2020 at 10:44 am

   Доброго дня. Вам необхідно подати до суду заяву про залишення позову без розгляду.

 • Оксана 19 Серпня, 2020 at 8:46 am

  Під час подання заяви на розлучення у мене було єдине бажання: швидко розлучитися і у заяві я вказала, що в нас не має майнових спорів, після цього був отриманий від чоловіка відзов на мою заяву у якому він відмовляється повертати судовий збір мені у повному обсязі, хоча він працює, а я доглядаю за дитиною і сплачувала збір з картки для виплат , чи можна мені тепер подати клопотання до суду з фінансовими вимогами ( судового засідання ще не було)?

  • Larisa 19 Серпня, 2020 at 11:43 am

   Доброго дня, Оксана. Для детальнішої консультації зателефонуйте за номером +380682541818.

  • Олена 30 Серпня, 2020 at 7:11 am

   Доброго дня.Чоловік позивач про розлучення.Я проти,2-є дітей 10 років.Чи можу я на перше засідання не йти,А на другому подати заяву на термін про примирення і скільки я можу просити терміну на примирення? І взагалі як можна затягнути ще процес розлучення?

   • Софія 31 Серпня, 2020 at 2:15 pm

    Доброго дня, Олено. Так, Ви можете на перше засідання не йти. Тоді розгляд справи відкладуть. На наступному засіданні Ви можете подати клопотання про надання Вам з чоловіком строку на примирення тривалістю 6 міс.

 • Катерина 24 Вересня, 2020 at 12:05 pm

  Доброго дня, подала на розлучення, потім вирішили з чоловіком не розлучатись, справа залишилась без розгляду. Сумісне життя не складається, вирішила знову розлучитись, треба другий раз подати заяву (як і першого разу?) до суду? або можна написати заяву, що надалі підтримую свої позовні вимоги?

  • Розлучення Онлайн 24 Вересня, 2020 at 2:34 pm

   Добрий день, Катерино! Потрібно подати нову заяву до суду. Можемо для вас підготувати або ж повністю супроводжувати процес.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.