Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Зміст

 1. Законодавство, яке регулює порядок розлучення з іноземцем в Україні
 2. Підсудність справи про розірвання шлюбу з іноземним громадянином
 3. Розлучення з іноземцем, якщо шлюб укладено в Україні
 4. Розлучення з іноземцем в Україні без його присутності
 5. Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем
 6. Вартість розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні за своєю суттю мало чим відрізняється від розірвання шлюбу між громадянами однієї держави, оскільки має одну і ту ж мету – припинення шлюбу.

Законодавство, яке регулює порядок розлучення з іноземцем в Україні

На відміну від розлучення між громадянами України, порядок оформлення розлучення з іноземцем не регламентований СК України.

Оформлюючи розлучення з іноземним громадянином, слід керуватися нормами ЗУ «Про міжнародне приватне право».

Порядок розірвання шлюбу з іноземцем передбачений також міжнародно-правовими договорами, які регулюють сімейні відносини.

Ці міжнародно-правові договори повинні бути погодженими Україною.

Виходячи з положень ЗУ «Про міжнародне приватне право», припинення шлюбу з іноземним громадянином здійснюється відповідно до наступних положень:

 1. спільного особистого закону подружжя – права держави, громадянами якої вони є;
 2. права держави, в якій подружжя постійно проживало;
 3. права, з якими обидва з подружжя мають тісний зв’язок.

Підсудність справи про розірвання шлюбу з іноземним громадянином

розлучення з іноземцем в УкраїніУ ст. 63 ЗУ «Про міжнародне приватне право» зазначено, що припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу визначаються правом, яке діє на цей час щодо правових наслідків шлюбу.

Відповідно, іноземці та громадяни України, які уклали шлюб з іноземцем можуть розірвати шлюб на території України та за законодавством України.

Ст.76 ЗУ «Про міжнародне приватне право»: суди можуть приймати до  свого  провадження  і  розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у таких випадках, якщо  на  території  України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження,  або рухоме чи нерухоме майно, на яке   можна   накласти   стягнення,   або  знаходиться  філія  або представництво іноземної юридичної особи – відповідача.

У Постанові Пленуму ВСУ №11 від 21.12.2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» зазначено, що позов про розірвання шлюбу з особою, яка не має в Україні місця проживання або місце проживання якої невідоме, може пред’являтися за місцем знаходження майна відповідача, або за останнім відомим його місцем перебування чи проживання.

Щодо визначення, до якого суду України звертатися (визначення підсудності), слід керуватися Главою 2 Розділу І Цивільного процесуального кодексу України.

Правильне визначення підсудності справи про розлучення з іноземцем – є першочерговим завданням перед початком процедури розірвання шлюбу  з іноземцями.

Розлучення з іноземцем, якщо шлюб укладено в Україні

 1. в органах РАЦС;
 2. в судовому порядку.

В органах РАЦС розірвати шлюб з іноземцем можна.

Для цього потрібно подати заяву про розірвання шлюбу. Проте, якщо у подружжя є неповнолітні діти, або ж якщо відсутня згода другого з подружжя, то розірвати шлюб при наявності спільних дітей з іноземцем, або відсутності його згоди на розірвання шлюбу можна лише другим способом, тобто у судовому порядку.

Розлучення з іноземцем в Україні без його присутності

Непоодинокими є випадки коли, звертаючись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу, позивачу, громадянину України, невідоме місце проживання чи перебування чоловіка, громадянина іноземної держави.

У таких випадках в позовній заяві вказується останнє місце проживання/перебування, яке відоме позивачу.

Суд у таких випадках здійснює заходи щодо розшуку чоловіка, який є іноземцем. У тому випадку, коли потрібних даних про чоловіка-іноземця не знайдено, розлучення в Україні здійснюється без його присутності.

Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем

Рішення суду України про розірвання шлюбу з іноземним громадянином дійсне на всій території України та є офіційним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу.

Судові рішення України про розірвання шлюбу з іноземцем можуть мати юридичну силу в інших юрисдикціях у випадках його визнання, а саме:

 1. якщо між державами є відповідні договірні відносини, то рішення визнається та є дійсним автоматично;

 2. через процедуру визнання конкретного рішення компетентними органами тієї держави, в якій необхідно визнати рішення українського суду.

Вартість розлучення з іноземцем в Україні

Адвокат по розлученню буде супроводжувати процедуру розірвання шлюбу з іноземцями в Україні, з урахуванням усіх особливостей конкретної справи.

При необхідності, адвокат також займатиметься легалізацією документів які необхідні для судового представництва .

розлучення з іноземцем в Україні

Варто пам’ятати, що вартість послуг адвоката при розлученні зазначена без урахування судового збору.

Станом на 2018 рік судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу становить 704,80 грн.

 

Дякую за оцінку

25 Коментарі

 • Ірина 11 Липня, 2019 at 1:16 pm

  Дорого дня.
  Хочу розірвати шлюб з чоловіком іноземцем.Ми не проживаємо разом вже 28 років.Він проживає в своїй країні Алжир,я в Україні.1.5 року,як наш 31річний син помер.

  • Марія 16 Липня, 2019 at 9:03 am

   Доброго дня! Ми готові розірвати Ваш шлюб без Вашої участі в суді. Адвокат Кульчицький О.С. має десятирічний досвід робити в сімейних справах.

   Якщо Вас зацікавила наша послуга – телефонуйте за номером +380682541919 або пишіть на електронну пошту: rozluchennya2@gmail.com

 • Вікторія 21 листопадаа, 2019 at 1:23 pm

  Доброго дня! Я починаючий адвокат, підскажіть будь ласка, які документи потрібно на розірвання шлюбу громадянки України з громадянином Росії. Шлюб укладали на Україні, діти дорослі, з чоловік не проживає 2 роки, зі слів дружини чоловік перебуває в Росії. Дякую!

  • Розлучення Онлайн 26 листопадаа, 2019 at 11:52 am

   Доброго дня. Дякуємо за Ваш коментар. Відповідь надали у телефонному режимі.

 • Клієнт 2 Грудня, 2019 at 9:57 am

  Яка вартість послуги розірвання шлюбу з іноземцем. Спільного майна нема.

  • Розлучення Онлайн 2 Грудня, 2019 at 3:55 pm

   Доброго дня. Дякуємо за Ваш коментар. Відповідь надіслали на електронну пошту.

   • Альона 22 Січня, 2020 at 12:47 pm

    ікторія листопада 21, 2019 at 1:23 pmВідповісти
    Доброго дня! Підскажіть будь ласка, які документи потрібно на розірвання шлюбу громадянки України з громадянином Білорусії. Шлюб укладали в Білорусії, дітей не має. зі слів дружини чоловік перебуває в Білорусії. Дякую!

    • Розлучення Онлайн 23 Січня, 2020 at 9:29 am

     Доброго дня. Написали Вам детально на електронну пошту.

 • Ольга 8 Січня, 2020 at 1:57 pm

  Доброго дня! Чи можна розірвати шлюб з іноземцем, якщо шлюб був укладений не на території України? Дякую

  • Олександр Кульчицький 11 Січня, 2020 at 4:13 pm

   Доброго дня. Так, розірвати шлюб з іноземцем, який був укладений не на території України – можливо.

 • інна 6 Лютого, 2020 at 2:32 pm

  Доброго дня! Підскажіть будь ласка, які документи потрібно на розірвання шлюбу громадянки України з громадянином РФ. Чоловік має посвідку на проживання в Україні. Шлюб укладали в Україні, є спільна малолітня дитина. зі слів чоловіка він перебуває в РФ. Дякую!

  • Розлучення Онлайн 6 Лютого, 2020 at 2:55 pm

   Доброго дня, Інно. Дякуємо за Ваш коментар. Перелік документів, які необхідні для розлучення: оригінал свідоцтва про одруження; копія Вашого паспорта і коду; копія паспорта іншого з подружжя (якщо немає: інформацію про прописку);копія свідоцтва про народження дитини. Можемо допомогти Вам підготувати позовну заяву.

 • Люба 16 Лютого, 2020 at 6:36 pm

  Одружились 30.08.2019 р.з громадянином Німеччини на Україні. Хочу подати на розлучення. Які документи зі сторони чоловіка потрібно мати з собою,так як чоловік на Україну не поїде.

  • Розлучення Онлайн 17 Лютого, 2020 at 9:17 am

   Доброго дня, Люба. Дякуємо за Ваш коментар. У Вашому випадку розлучення можливе лише у судовому порядку. Детальніше інформацію надіслала Вам на електронну пошту.

 • Ірина 18 Лютого, 2020 at 12:11 pm

  Добрий день! Яка є можливість, процес розлучення пришвидшити, одруження було у Туреччині,з громадянином Туреччини є спільна дитина. На даний момент мною подана заява у суд про розлучення по місцю мого проживання. Чоловік знаходиться за кордоном.

  • Розлучення Онлайн 18 Лютого, 2020 at 4:24 pm

   Доброго дня, Ірино. Участь адвоката у засіданні може прискорити процес розлучення. Можу надати Вам консультацію у телефонному режимі, зателефонуйте за номером +380682541818

 • зоряна 20 Травня, 2020 at 4:05 pm

  Доброго дня! Хочу розірвати шлюб, який мною гром. України був укладений В Румуніі. Чоловік гром. України е украйнський паспорт, але мав і румунсткий. Яка процедура е малолітня дитина.Дякую

  • Розлучення Онлайн 22 Травня, 2020 at 8:36 am

   Доброго дня. Відповіли Вам у вайбері.

 • Таня 15 Червня, 2020 at 6:48 pm

  Доброго дня!
  Хочу подати на розлучення з громадянином Німеччини на Україні, одружувалися на Україні, майна не має, дітей не має. Який потрібно перелік документів від чоловіка. На Україну він не приїде.
  Наперед вдячна.
  Таня

  • Розлучення Онлайн 16 Червня, 2020 at 11:47 am

   Доброго дня, Тетяно. Написали Вам на пошту.

 • Анна 18 Червня, 2020 at 6:12 am

  Доброго дня! Хочу подати на рлзлучення з громадянином Туреччини.одружилися на Україні.три роки назад.спільного майна немає.дітей теж.
  Хочу його виписати.
  Порадьте будьласка як правильно поступити.
  На даний момент він зімною не спілкується і де знаходиться я незнаю.
  Буду Вам щиро вдячна за відповідь.

  • Розлучення Онлайн 19 Червня, 2020 at 10:16 am

   Доброго дня, Анно. Написала Вам на пошту.

 • Тамара 2 Липня, 2020 at 4:03 pm

  Добрий день! Одружилась з громадянином Німеччини у Німеччині, сама громадянка України. З чоловіком приїхали в Україну, після чого він терміново вернувся у Німеччину. Я залишилась тут, через декілька днів полетіла до нас додому, але ні його, ні його речей вже не було. Знайти і зв’язатись з ним не можу. Хочу подати на розлучення, але в Україні. Яка процедура?

  • Розлучення Онлайн 6 Липня, 2020 at 8:13 am

   Доброго дня, Тамаро.Написали вам на пошту інформацію.

   • Тамара 7 Липня, 2020 at 4:40 pm

    Доброго дня!
    Вибачте, але мені на пошту нічого не прийшло.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.