Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Зміст

 1. Законодавство, яке регулює порядок розлучення з іноземцем в Україні
 2. Підсудність справи про розірвання шлюбу з іноземним громадянином
 3. Розлучення з іноземцем, якщо шлюб укладено в Україні
 4. Розлучення з іноземцем в Україні без його присутності
 5. Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем
 6. Вартість розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні

Порядок розлучення з іноземцем в Україні за своєю суттю мало чим відрізняється від розірвання шлюбу між громадянами однієї держави, оскільки має одну і ту ж мету – припинення шлюбу.

Законодавство, яке регулює порядок розлучення з іноземцем в Україні

На відміну від розлучення між громадянами України, порядок оформлення розлучення з іноземцем не регламентований СК України.

Оформлюючи розлучення з іноземним громадянином, слід керуватися нормами ЗУ «Про міжнародне приватне право».

Порядок розірвання шлюбу з іноземцем передбачений також міжнародно-правовими договорами, які регулюють сімейні відносини.

Ці міжнародно-правові договори повинні бути погодженими Україною.

Виходячи з положень ЗУ «Про міжнародне приватне право», припинення шлюбу з іноземним громадянином здійснюється відповідно до наступних положень:

 1. спільного особистого закону подружжя – права держави, громадянами якої вони є;
 2. права держави, в якій подружжя постійно проживало;
 3. права, з якими обидва з подружжя мають тісний зв’язок.

Підсудність справи про розірвання шлюбу з іноземним громадянином

розлучення з іноземцем в УкраїніУ ст. 63 ЗУ «Про міжнародне приватне право» зазначено, що припинення шлюбу та правові наслідки припинення шлюбу визначаються правом, яке діє на цей час щодо правових наслідків шлюбу.

Відповідно, іноземці та громадяни України, які уклали шлюб з іноземцем можуть розірвати шлюб на території України та за законодавством України.

Ст.76 ЗУ «Про міжнародне приватне право»: суди можуть приймати до  свого  провадження  і  розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у таких випадках, якщо  на  території  України відповідач у справі має місце проживання або місцезнаходження,  або рухоме чи нерухоме майно, на яке   можна   накласти   стягнення,   або  знаходиться  філія  або представництво іноземної юридичної особи – відповідача.

У Постанові Пленуму ВСУ №11 від 21.12.2007 р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» зазначено, що позов про розірвання шлюбу з особою, яка не має в Україні місця проживання або місце проживання якої невідоме, може пред’являтися за місцем знаходження майна відповідача, або за останнім відомим його місцем перебування чи проживання.

Щодо визначення, до якого суду України звертатися (визначення підсудності), слід керуватися Главою 2 Розділу І Цивільного процесуального кодексу України.

Правильне визначення підсудності справи про розлучення з іноземцем – є першочерговим завданням перед початком процедури розірвання шлюбу  з іноземцями.

Розлучення з іноземцем, якщо шлюб укладено в Україні

 1. в органах РАЦС;
 2. в судовому порядку.

В органах РАЦС розірвати шлюб з іноземцем можна.

Для цього потрібно подати заяву про розірвання шлюбу. Проте, якщо у подружжя є неповнолітні діти, або ж якщо відсутня згода другого з подружжя, то розірвати шлюб при наявності спільних дітей з іноземцем, або відсутності його згоди на розірвання шлюбу можна лише другим способом, тобто у судовому порядку.

Розлучення з іноземцем в Україні без його присутності

Непоодинокими є випадки коли, звертаючись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу, позивачу, громадянину України, невідоме місце проживання чи перебування чоловіка, громадянина іноземної держави.

У таких випадках в позовній заяві вказується останнє місце проживання/перебування, яке відоме позивачу.

Суд у таких випадках здійснює заходи щодо розшуку чоловіка, який є іноземцем. У тому випадку, коли потрібних даних про чоловіка-іноземця не знайдено, розлучення в Україні здійснюється без його присутності.

Рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем

Рішення суду України про розірвання шлюбу з іноземним громадянином дійсне на всій території України та є офіційним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу.

Судові рішення України про розірвання шлюбу з іноземцем можуть мати юридичну силу в інших юрисдикціях у випадках його визнання, а саме:

 1. якщо між державами є відповідні договірні відносини, то рішення визнається та є дійсним автоматично;

 2. через процедуру визнання конкретного рішення компетентними органами тієї держави, в якій необхідно визнати рішення українського суду.

Вартість розлучення з іноземцем в Україні

Адвокат по розлученню буде супроводжувати процедуру розірвання шлюбу з іноземцями в Україні, з урахуванням усіх особливостей конкретної справи.

При необхідності, адвокат також займатиметься легалізацією документів які необхідні для судового представництва .

розлучення з іноземцем в Україні

Варто пам’ятати, що вартість послуг адвоката при розлученні зазначена без урахування судового збору.

Станом на 2018 рік судовий збір за подання заяви про розірвання шлюбу становить 704,80 грн.

 

Дякую за оцінку

2 Коментарі

 • Ірина липня 11, 2019 at 1:16 pm

  Дорого дня.
  Хочу розірвати шлюб з чоловіком іноземцем.Ми не проживаємо разом вже 28 років.Він проживає в своїй країні Алжир,я в Україні.1.5 року,як наш 31річний син помер.

  • Марія липня 16, 2019 at 9:03 am

   Доброго дня! Ми готові розірвати Ваш шлюб без Вашої участі в суді. Адвокат Кульчицький О.С. має десятирічний досвід робити в сімейних справах.

   Якщо Вас зацікавила наша послуга – телефонуйте за номером +380682541919 або пишіть на електронну пошту: rozluchennya2@gmail.com

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.