Поняття шлюбу

Поняття шлюбу

Поняття шлюбу згідно сімейного законодавства

Поняття шлюбу визначене у статті 21 Сімейного кодексу України. Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований в органах РАЦСу. Право на шлюб мають особи, які досягли шлюбного віку. Шлюбний вік для чоловіків та жінок 18 років (ст. 22 СК України). Але СК України передбачає випадки коли особі, яка досягла 16 років, за рішенням суду може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

Поняття шлюбу

Поняття шлюбу

Стаття 21. Поняття шлюбу.

  1. Шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану.
  2. Проживання однією сім’єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов’язків подружжя.
  3. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов’язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану.

Сімейний кодекс України


Жінка та чоловік можуть одночасно перебувати лише в одному шлюбі. Вони мають право на повторний шлюб лише після припинення попереднього шлюбу. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка.

У Сімейному кодексі України визначені особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою:

  • особи, які є родичами прямої лінії споріднення;
  • рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра. Повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька;
  • двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;
  • тільки за рішенням суду може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені ним;
  • усиновлювач та усиновлена ним дитина. Шлюб між усиновлювачем та усиновленою ним дитиною може бути зареєстровано лише в разі скасування усиновлення.

Якщо поняття шлюбу не зрозуміти до укладення шлюбу, то не виключено, що незабаром Вам слід буде скористатись послугами розірвання шлюбу.

Дякую за оцінку

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.