Головна » Блог » Поділ кредиту після розлучення

Поділ кредиту після розлучення

За загальним правилом, майно, набуте під час шлюбу, є спільною сумісною власністю подружжя. Але в чому полягає різниця якщо мова йде не про поділ майна, а про поділ кредиту після розлучення.

Сімейним кодексом України передбачено, що якщо договір, укладений одним із подружжя в інтересах сім’ї, створює обов’язки для другого з подружжя, якщо майно, одержане за договором, використане в інтересах сім’ї.

Який кредит підлягає поділу після розлучення

Таким чином, ми можемо визначити кілька основних умов, що є визначальними при вирішенні питання подільності кредиту:

  1. Кредитний договір повинен бути укладений під час шлюбу.
  2. Чи укладено цей договір в інтересах сім’ї, а не у власних, не пов’язаних із сім’єю, інтересах одного з подружжя.
  3. Чи одержаний кредит використаний в інтересах сім’ї, а не у власних, не пов’язаних із сім’єю, інтересах одного з подружжя.

Пленум Верховного Суду України у постанові від 27 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» висловив правову позицію, яка полягає в тому, що при поділі майна після розлучення враховуються також борги подружжя та правовідносини за зобов’язаннями, що виникли в інтересах сім’ї. Однак, якщо грошові кошти отримані чоловіком чи дружиною для власних потреб, тоді таке боргове зобов’язання розподілу не підлягає.

Поділ кредиту після розлучення
Інфографіка

Кредит, що не підлягає поділу після розлучення

Якщо, кредит взятий на особисті потреби, та не відповідає вищепереліченим вимогам то таке зобов’язання відноситься до особистих.

До особистих боргів одного з членів подружжя відносяться:

  • кредити, отримані без відома і / або згоди другого з подружжя;
  • кредити, витрачені на власні потреби;
  • кредити, отримані до вступу в шлюб;
  • кредити отримані після розірвання шлюбу.

Отже, якщо кредитний договір укладений до шлюбу, тоді це кредитне зобов’язання залишається лише за тим із подружжя, хто його уклав, навіть, якщо чоловік чи жінка брали кредит на придбання помешкання, де згодом жили разом.

Наприклад, якщо один із подружжя брав кредит на купівлю майна для себе і продовжував ним користуватися після розлучення. Тоді на тому з подружжя і залишається обов’язок сплатити кошти за таким кредитом. Так само, не підлягає поділу приватизована квартира після розлучення.

Способи поділу кредиту після розлучення

Найкращим способом поділити боргові зобов’язання є угода сторін. Таким чином, найшвидшим і найпростішим способом буде проста домовленість між подружжям.

Домовленість подружжя може бути досягнута і в шлюбі, та виражена у вигляді підписання шлюбного договору. Або домовленість на етапі розірвання шлюбу, та виражена у вигляді письмової угоди про розподіл майна. Якщо мирний розділ боргових зобов’язань неможливий, колишньому подружжю доведеться звертатися до суду.

Врахуйте, що банк має брати участь у розгляді Вашої справи. Його участь в судовому процесі щодо розподілу кредиту між подружжям є обов’язковою, оскільки він є третьою особою, що має безпосередній інтерес у вирішенні спору про поділ майна.

  1. Утримання дружини після розлучення
  2. Стягнення аліментів

Порядок дій для розподілу кредиту між колишнім подружжям

Послідовність дій для розподілу боргового зобов’язання:

    1. Спробуйте досягти згоди, та домовтесь про розподіл зобов’язання;
    2. Якщо згода не досягнута то складіть належним чином позовну заяву для звернення до суду;
    3. Зберіть та додайте до позовної заяви максимальну кількість доказів в підтвердження своєї позиції;
    4. Повідомте фінансову установу про справу, та залучіть її як третю особу по справі;
    5. У разі потреби зверніться до юриста для надання кваліфікованої допомоги.
5/5 - (оцінок: 9)
Чи діляться борги після розлучення?

Так. Деякі з боргів, зокрема кредити діляться між подружжям  після розлучення. Основною умовою для поділу кредиту є його отримання на спільні потреби та використання коштів в інтересах сім’ї, а також обізнаність іншого з подружжя про отримання такого кредиту.

Як можна відмовитись від погашення кредиту отриманого без відома чоловіком (дружиною)?

Якщо один з подружжя отримав кредит без відома іншого з подружжя то така заборгованість не підлягає поділу. Також не підлягають поділу усі споживчі кредити отримані чоловіком (дружиною) на свої особисті потреби.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 9)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top