Головна » Блог » Підстави припинення шлюбу

Підстави припинення шлюбу

  1. Основні підстави припинення шлюбу
  2. Смерть одного з подружжя або визнання особи померлою, як підстава припинення шлюбу
  3. Розірвання шлюбу, як підстава його припинення

У житті буває, що Ви давно живете окремо, можливо навіть не знаєте про долю колишнього партнера але формально і досі не розлучились. Прийнявши рішення про офіційне розірвання шлюбу варто зважити і на інші підстави припинення шлюбу, що передбачені Законом.

Так, Сімейний кодекс України передбачає наступні причини припинення шлюбу.

Основні підстави припинення шлюбу

  1. Смерть одного з подружжя
  2. Оголошення одного з подружжя померлим
  3. Розірвання шлюбу
Підстави припинення шлюбу
Інфографіка

Смерть одного з подружжя або визнання особи померлою, як підстава припинення шлюбу

Отже, зазвичай при смерті одного з подружжя не виникає жодних проблем, та Ви можете в будь який момент вступити в новий шлюб. Але, якщо сталась помилка, Вам відмовили у реєстрації нового шлюбу та факт смерті партнера виявиться не зафіксованим у реєстрі РАЦС, це легко виправити. Вам варто звернутись в органи РАЦС, при цьому необхідно надати Свідоцтво про смерть колишнього партнера.

У випадку якщо Вам достовірно не відомо про смерть партнера, але він вже довгий час безвісті відсутній необхідно отримати докази цієї обставини. Так, Вам варто зібрати ряд документів, та звернутись до суду із заявою про оголошення померлим одного з подружжя. На основі рішення суду про оголошення партнера померлим РАЦС видасть Свідоцтво про смерть, а Ваш шлюб буде припинено.

Розірвання шлюбу, як підстава його припинення

Останньою підставою для припинення шлюбу є власне його розірвання. Розірвання шлюбу може відбуватись двома способами:

  1. Розлучення через РАЦС
  2. Розлучення в судовому порядку

Проте, варто знати, що для розлучення через РАЦС потрібна присутність та згода обох з подружжя. Слід пам’ятати, що припинення шлюбу не припиняє права на утримання іншого з подружжя, якщо той за законом має таке право.

Якщо ж життєві обставини склались по іншому, ви можете розірвати шлюб в односторонньому порядку. Для цього Вам необхідно звернутись до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу. Порядок розлучення в Україні, якщо немає дітей.

Після розгляду судом Вашої заяви про розірвання шлюбу та прийняття відповідного рішення, необхідно зачекати набрання рішенням суду законної сили. Після вступу рішення в законну силу Ваш шлюб буде вважатись припиненим. Також, суд самостійно направляє рішення про розірвання шлюбу в РАЦС для внесення необхідних відомостей в електронний реєстр.

Додатково зауважте, якщо рішення про розірвання шлюбу прийняте судом до 27.07.2010 року, Вам необхідно самостійно звернутись до РАЦСу для внесення відомостей про розлучення в реєстр. Припинення шлюбу має свої юридичні наслідки.

5/5 - (оцінок: 9)
Які наслідки припинення шлюбу?

Після розірвання шлюбу можливе настання наступних юридичних наслідків:

– припиняється дія майнового режиму спільної сумісної власності;

– виникає право на зміну прізвища на дошлюбне;

– припиняється право на одержання одним із колишнього подружжя спадщини після смерті другого з подружжя;

– із припиненням шлюбу особа набуває право на повторний шлюб.

Коли шлюб вважається розірваним?

У разі розірвання шлюбу органом державної реєстрації актів цивільного стану шлюб припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу, а випадку розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 9)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top