Допомога одиноким матерям

Допомога одиноким матерям

Допомога одиноким матерям  призначається у наступному порядку

Допомога одиноким матерям у 2018 році
Допомога одиноким матерям – це грошові виплати, які держава здійснює для забезпечення прожиткового мінімуму дитини.

У цій статті Ви дізнаєтесь: яке законодавство регулює порядок призначення допомоги одиноким матерям; які документи потрібні; куди звертатися.

 1. Законодавство, що регулює порядок призначення і виплати допомоги одиноким матерям
 2. Хто має право на призначення допомоги одиноким матерям
 3. Документи, які необхідно представить для призначення допомоги
 4. Розмір допомоги одиноким матерям

Законодавство, яке регулює порядок призначення та виплати допомоги одиноким матерям:

 1. Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»;
 2. Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затверджений Постановою КМУ від 27.12.2001 р. №1751;
 3. Методика обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, затверджена наказами Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Державного комітету статистики України від 15.11.2001 р. № 486/202/524/455/3370.

ИзображениеХто має право на призначення допомоги одиноким матерям:

 • Одинокі матері;
 • Одинокі усиновлювачі;
 • Матері (батьки), у разі смерті одного з батьків.

Кого слід вважати одинокою матір’ю

Одинокою матір’ю є жінка, яка не перевуває у шлюбі має дитину, в свідоцтві про народження якої відсутній запис про батька.

Також одинокою матір’ю визнається жінка, яка не перебуває у шлюбі, має дитину, в свідоцтві про народження якої запис про батька проведено в установленому порядку органам РАЦС за вказівкою матері дитини.

Зазначені особи мають право на отримання допомоги одиноким матерям, якщо:

 • Мають дітей віком до 18 років (якщо діти навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах І-ІVрівня акредитації, – до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років).

Документи, які необхідно подати для призначення допомоги:

 • Заява;
 • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини, виданий відділом державної реєстрації актів цивільного стану, або довідка про народження, видана виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст  обласного значення) рад, із зазначенням  підстави внесення  відомостей  про  батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до  абзацу першого частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, або документ про народження,  виданий  компетентним  органом  іноземної держави, в якому відсутні відомості про батька, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку;
 • копія свідоцтва про народження дитини;
 • довідка про місце реєстрації матері та дитини.

Куди подавати документи

В органи соціального захисту населення за місцем прописки дитини.

ИзображениеРозмір допомоги одиноким матерям

Допомога одиноким матерям на дітей надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Що входить у сукупний дохід:

 • усі доходи, в тому числі пенсії, соціальна допомога (окрім разової), винагороди, заробітна плата, доходи від аліментів, від здачі приміщень в оренду та інші.

Отже, допомога одиноким матерям надається у випадку, якщо є різниця між середньомісячним доходом сім’ї (всіх членів сім’ї, хто зареєстрований за однією адресою з одинокою матір’ю) та прожитковим мінімумом для дитини.

Якщо додати усі види доходів членів сім’ї, що прописані разом з одинокою матір’ю, за останні 6 місяців та поділити на кількість цих членів сім’ї, сума на одну людину має вийте меншою за 1626,00грн. В такому випадку Вам доплачують різницю, шляхом призначення допомоги.

Слід зазначити, що сім’єю є лише одинока мати та її дитина.

Якщо з одинокою матір’ю зареєстровані за однією адресою, наприклад, мати та батько цієї одинокої матері її сестра чи брат, то вони не вважаються однією сім’єю оскільки немають взаємних прав та обов’язків. Тому, дохід цих членів сім’ї враховуватися не буде.

УВАГА! Ваші витрати жодного відношення до призначення допомоги не мають. Враховується лише офіційний дохід.

Розмір допомоги не є сталим та конкретним.

Станом на червень 2019 р. розмір прожиткового мінімуму для дитини до 6 років становить 1626,00 грн.

Яка одинока матір не може отрмати допомоги

Згідно із ст.18-1 Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” жінка, яка має дітей від особи, з якою вона не перебувала і не перебуває у шлюбі, але з якою вона веде спільне господарство, разом проживає і виховує дітей, права на отримання допомоги, встановленої на дітей одиноким матерям, не має.

 

Дякую за оцінку

95 Коментарі

 • ОЛЬГА 10 Березня, 2018 at 1:33 am

  А враховують для розміру допомоги нарахований дохід матері чи чистий після утримання всіх налогів?

  • Все залежить від виду доходу – детальніше дивіться в Методиці обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги.

 • Катерина 12 Березня, 2018 at 6:47 pm

  Скажіть будь ласка як нараховують повторне звернення?минулих пів року я отримувала 860 грн допомогу на дитину і 1400 одиноким матерям. А наступних пів року яким чином будуть нараховані? Ці 1400 грн також враховуються як дохід?

 • Ларіса 28 Березня, 2018 at 12:03 pm

  Я живу у Старокостянтинові в селі самчики . У мене сусіди рядом , розведяні матір одиночка 5 дітей чоловік приписаний коло своєї матері живе із дружиною і получают як матір одиночка , 3роки і ніхто навіть і непровірив ПОЗОР Нашому МЕЛЬНИЧУКУ.!!!!!!!

 • Аліна 3 Квітня, 2018 at 11:25 am

  А скільки таких получають.це добре як на дітей ті гроші витрачаються.я мама одиначка з 2 ма дітьми.пів року отримувала лише по 860 грн на кожного.дівчаткам ще 3-х немає.після перерахування через пів року зменшили виплати майже на 800 грн,бо мо вважається доходом і включили мо за липень в доходи,а в січні переоформлювала.МО дохід!щоб ті так жили,хто ці закони приймає.

 • Валентина 21 Квітня, 2018 at 1:10 pm

  Тобто соціальна допомога за попередні пів року рахується як ДОХІД!? Я все вірно зрозуміла,?
  Тобто мати, яка не працює і доглядає дитину до 3 років мала би ще щ цієї допомоги відкладати на наступні пів року для прожиття!???

  • Аліна Макух 22 Квітня, 2018 at 6:41 pm

   Доброго дня. Все вірно, соціальна допомога (крім разової) враховується при розрахунку сукупного доходу.

   • Мар'яна 15 листопадаа, 2019 at 8:20 pm

    Скажіть будьласка ? Чи можна оформити соціальну допомогу і одинака мама , якщо прирозлученв чоловік платить аліменти ?

    • Розлучення Онлайн 18 листопадаа, 2019 at 12:35 pm

     Доброго дня. Дякую,що звернулись до нас. Ні, одинокою матір’ю є жінка, яка не перебуває у шлюбі та має дитину, в свідоцтві про народження якої відсутній запис про батька.Також одинокою матір’ю визнається жінка, яка не перебуває у шлюбі, має дитину, в свідоцтві про народження якої запис про батька проведено в установленому порядку органами РАЦС за вказівкою матері дитини.

 • Олена 27 Квітня, 2018 at 3:31 am

  У мене така ситуація, я не офіційно працевлаштована, проживаю на найманій квартирі, маю двох дітей від першого шлюбу, аліменти не платить, не подавала, і третя дитина від другого шлюбу. Чоловік не працює, алкоголік, довести буде складно, бо має багато серйозних друзів. Мене з дитиною не утримує, розлучатися відмовляється. Моя зарплата не носить сталого окладу, інколи вистачає лише на проплату житла і садочка. Що порадите? Якщо не зможу забезпечити дітей то двох старших чоловік колишній просто почне відсуджувати.

  • Аліна Макух 27 Квітня, 2018 at 9:11 am

   Доброго дня. Вам потрібно звернутися до суду із заявами про стягнення аліментів на утримання дітей. Після отримання рішення суду зверніться у виконавчу службу. Виконавча служба стягуватиме аліменти з батьків дітей

 • Людмила 14 Травня, 2018 at 12:39 pm

  Син батько-одинак, діти3 і 5 років,проживає зімною.Офіційно не працює,на які соц.виплати він може розраховувати.

  • Аліна Макух 13 Червня, 2018 at 2:03 pm

   Доброго дня. Він може стягувати аліменти на утримання дітей з колишньої дружини (якщо вона є), або отримати соціальну допомогу як одинокий батько.

 • Юля 21 Травня, 2018 at 9:04 pm

  Я розлучена, старшій донечці 5 років, на аліменти я не подавала. У квітні цього року народила другу дитину, вже як мама одиночка. Чи можу я оформити якусь допомогу на двох діток чи тільки на меншу, так як у старшої офіційно є тато?

  • Аліна Макух 23 Травня, 2018 at 3:11 pm

   Доброго дня. Ви можете оформити допомогу як одинока матір відносно дитини, яка немає в свідоцтві про народження запису про батька (або такий запис вказаний за вказівкою матері).

 • Лариса 25 Травня, 2018 at 8:23 pm

  Я мала статус одинокої матері, одружилася, але чоловік не всиновлював мою дитину. Чи маю я право знову відновити допомогу? Чи враховується дохід чоловіка, якщо я і дитина зареєстровані на іншому місці проживання?

  • Аліна Макух 29 Травня, 2018 at 2:47 pm

   Доброго дня. Доходи Вашого чоловіка будуть враховуватися як члена сім’ї, оскільки Ви одружені та спільно проживаєте

 • Олена 30 Травня, 2018 at 12:11 am

  Маю двох дітей, прописана у місті, але діти прописки не мають. Чи матиму допомогу якщо переіду жити в село?

 • Аліна Макух 30 Травня, 2018 at 2:01 pm

  Доброго дня. Все залежить від того, яку допомогу Ви хочете отримати.

 • Оксана 2 Червня, 2018 at 10:59 pm

  Добрий вечір скажіть мати одиначка і як малозабезпечена це одне й теж саме

 • Аліна Макух 4 Червня, 2018 at 10:31 am

  Доброго дня. Ні, це різні види соціальної допомоги, але розрахунок доходів проводиться так само.

  • Ольга 24 Червня, 2018 at 5:20 pm

   Добрий день, якщо мати одиначка та малозабезпеченність розраховується однаково, тоді чому виплата по малозабезпеченності нарахували майже п’ять тисяч, а на мати одиначку не вийшло? Одиначка тільки за меншим четвертим синочком, старші народились у шлюбі, врахували аліменти та пенсію за другим, дитина-інвалід. Подавала документи, коли оформлял перші виплати.

 • lana22817@gmail.com 12 Червня, 2018 at 10:07 pm

  Добрий вечір. Я працювала до вагітності. У червні (минулого року) пішла в декрет. У вересні народила. Підприємство виплатило мені декретні у вересні. А коли я брала справку про доходи для оформлення матері одиначки, мені написали що я отримала виплати ще й у жовтні й листопаді…. як це???

  • Аліна Макух 13 Червня, 2018 at 2:05 pm

   Доброго дня. Можливо, Вам надходила інша допомога (це теж враховується)

 • Наталія 15 Червня, 2018 at 8:10 pm

  Доброго дня.Таке питання.Батько дітей помер.Дітяс 5 і 6р.Чи маю я право на допомогу як одинока мама якщо проживаю з дітьми закордоном?

  • Аліна Макух 17 Червня, 2018 at 9:26 pm

   Доброго дня. Ви маєте право на допомогу по втраті годувальника. Оформити таку допомогу Ви зможете на території України

 • Ольга 18 Червня, 2018 at 8:31 pm

  добрий вeчір!я одинока мама 2-ох дітeй 10р.та 3р.отримую один.маму 1300на обох дітeй та малозабeзпeчeну 2201.Чи правильно мeні нараховують одиноку маму?

  • Аліна Макух 21 Червня, 2018 at 10:26 am

   Доброго дня. Для того, щоб визначити чи правильно Вам нараховують допомогу як одинокій матері, потрібно, щоб Ви розрахували суму допомоги виходячи із сукупного доходу Вашої сім’ї за останні шість місяців. Методику розрахунку Ви можете подивитися у статті http://rozluchennya.com/dopomoha-odynokym-materyam-u-2018-rotsi/

 • Алла 22 Червня, 2018 at 10:54 am

  Доброго дня!Якщо дитина навчається за кордоном,а мама-одинока.Чи маю я право на отримання цієї допомоги?

  • Ксенія 26 Червня, 2018 at 4:00 pm

   Доброго дня. Залежно від того скільки дитині років.

 • Світлана 25 Червня, 2018 at 9:19 pm

  Добрий вечір,я одинока мама,чому коли я працюю,мені в дохід пишуть зарплатню 3725,а получаю я 3000,і в дохід ставлять грязну заробітну плату,і виходить що мені допомога не положена.А коли мама розведена вона теж получає мінімальну зарплатню і отримує 930грн.аліментів,в неї виходить більший дохід чим в одинокої матері.Виходить,що коли одинока мама одна виховує дитину і працює,то їй допомога не положена.Чому так,і з якої зарплатні повинні вираховувати допомогу?

  • Аліна Макух 2 Липня, 2018 at 10:03 pm

   Доброго вечора. Допомога одиноким матерям нараховується від усіх видів офіційного доходу як матері, так і інших членів сім’ї, а не тільки від заробітної плати.

 • Галина 1 Липня, 2018 at 8:13 pm

  Я одинока мама, свідоцтві про дитину не вказано батька ,на які соціальні виплати я можу розраховувати????

  • Аліна Макух 2 Липня, 2018 at 10:04 pm

   Доброго вечора. Ви можете отримати допомогу як одинока мати, або як малозабезпечена сім’я.

 • Марія 21 Липня, 2018 at 7:59 am

  Доброго дня. Я була одинокою мамою ,рік тому вийшла заміж ,не за тата сина Народила 6 міс тому дівчинку, Дитина народжена за кордоном в Італії.Чоловік працює тут.Хочу спитати ,чи маю я право подавати на допомогу при народженні дитини в дома?.

  • Аліна Макух 25 Липня, 2018 at 12:59 pm

   Доброго дня. Так, можете. Підставою призначення допомоги при народженні дитини є свідоцтво про народження. Таку допомогу Ви можете оформити протягом року з дня народження дитини

 • Надія 24 Липня, 2018 at 8:04 am

  Скажіть будь-ласка,якщо син поступив в Словацька республіку на безкоштовне навчання ,чи буде продовжуватися виплата

  • Аліна Макух 25 Липня, 2018 at 1:02 pm

   Доброго дня. Підставою для стягнення аліментів на повнолітню дитину є навчання дитини у ВНЗ. Тому, якщо Ваша дитина навчається у Вищому навчальному закладі за кордоном, то виплати продовжуються.

 • Андрій 24 Липня, 2018 at 6:27 pm

  Я вдівець, сину 10 років, отримую пенсію “по втраті годувальника”. Чи можу я відмовитися від пенсії і оформити допомогу, як “мати-одиначка”?

  • Аліна Макух 25 Липня, 2018 at 2:21 pm

   Доброго дня. Законодавство не передбачає можливості добровільної відмови від допомоги, яка вже нараховується.

 • Аня 30 Липня, 2018 at 11:59 am

  Доброго дня у мене двоє дітей старша (9років)отримую 420 аліментів від государства меншому (5 років одинока)отримую 1200 скільки маю отримувати Дякую

  • Аліна Макух 1 Серпня, 2018 at 11:46 am

   Доброго дня. Сума допомоги вираховується управлінням соціального захисту населення

 • Свєта 8 Серпня, 2018 at 7:11 pm

  Доброго дня! Скажіть будьласка Як що ти працюєш офіційно на сьогоднішній день і получаєш мінімальну зарплату(дитині 9р) то будуть скількі будуть платити на дитину одинокій мамі?

  • Аліна Макух 13 Серпня, 2018 at 11:30 am

   Доброго дня. Розрахунком виплат одиноким матерям займаються органи опіки та піклування

 • Аліна 9 Серпня, 2018 at 3:10 pm

  Доброго дня! Протягом шести місяців я отримувала 860 грн. зараз оформилася як мати одиначка.. прийшов лист в якому вказано , що я буду отримувати 1 200 грн. Скажіть , чи є це нормальним? Якщо скрізь пишуть іншу суму..

  • Аліна Макух 13 Серпня, 2018 at 11:29 am

   Доброго дня. Відповідь на Ваше запитання Ви можете отримати в управлінні соціального захисту населення

 • Ольга 26 Серпня, 2018 at 1:04 pm

  добрый день. я мать одиночка. моя бабушка которая не общалась со мной 33 года решила купить мне квартиру. договор купли продажи будет оформлен на меня. тоесть получается что я ке покупаю. я могу получать и дальше соц выплаты м/о и малообеспеченность? в лекларации я же должна указать покупку. повлияет ли это на соц выплаты?

  • Аліна Макух 27 Серпня, 2018 at 11:46 am

   Здравствуйте. Покупка квартиры может стать причиной отказа в оформлении социальной помощи

 • Олеся 3 Вересня, 2018 at 12:17 pm

  Якщо я отримувала одиноку матір. Тепер аийшла заміж чи можу я знову отримувати допомогу. Але чоловік не працює.

  • Аліна Макух 3 Вересня, 2018 at 12:40 pm

   Доброго дня. Для отримання відповіді на своє запитання Вам потрібно звернутися в управління соціального захисту населення

 • Таня 28 Вересня, 2018 at 4:49 pm

  Доброго дня як що батько відказався від дітей і ми розлучені чи буди дітим якась допомога від держави соціальна

  • Аліна Макух 1 Жовтня, 2018 at 2:42 pm

   Доброго дня. Для отримання відповіді на Ваше запитання Вам потрібно звернутися в управління соціального захисту населення

  • Катерина Малишева 23 Січня, 2020 at 5:58 pm

   Скажіть будь ласка чи можливо отримати соціальну допомогу одиноким матерям якщо дитина навчається за кордоном в школі або університету?

   • Юрист Марія 24 Січня, 2020 at 9:54 am

    Доброго дня, Катерино.
    Так, можна.

 • Юлія 8 листопадаа, 2018 at 4:07 pm

  Добрий день, підскажіть якою була максимальна сума виплат одиноким матерям віком з 6 до18 з 1.05.2018 – 1860 чи 1944?Особисто я отримувала 1860 до 1.07.2018,але на сайтах про суму виплат пише що ще з 1.05.2018 мала б бути сума 1944.Чи це пов’язано з прожитковим мінімумом для цього віку? бо він лише з 1.07.2018 був 1944

  • Аліна Макух 9 листопадаа, 2018 at 9:59 am

   Доброго дня. Для отримання відповіді на Ваше запитання Вам потрібно звернутися в управління соціального захисту населення

 • Юлія 27 листопадаа, 2018 at 2:53 pm

  ДОБРОГО ДНЯ!!!Я мати одиночка,чи можна подавати онлайн заяву і декларацію в соц,захист?

  • Аліна Макух 27 листопадаа, 2018 at 6:12 pm

   Доброго дня. Для отримання відповіді на Ваше запитання Вам потрібно звернутися в управління соціального захисту населення.

 • Катерина 9 Січня, 2019 at 1:00 pm

  Добрий день! Маю статус матері – одиначки на старшого сина, отримувала відповідну допомогу на нього. В серпні 2018 року народила другу дитину (доньку) від цивільного чоловіка, на доньку встановлене батьківство. Шлюб не зареєстрований, першу дитину чоловік не усиновлював. Чи маю я право отримувати допомогу як одинока мати на свою першу дитину, якщо на другу встановлене батьківство?

  • Аліна Макух 9 Січня, 2019 at 4:01 pm

   Доброго дня. Для отримання відповіді на Ваше запитання Вам потрібно звернутися в управління соціального захисту населення.

 • оля 10 Квітня, 2019 at 1:16 pm

  Доброго дня , підкажете будь ласка, моїй дитині в березні виповнасоса 3 роки до цього часу я отримувала допомогу як одинака мати і як малозабеспечега сім’я, коли я була в декреті мене звільнили з роботи, які розумію, що повинна виходить на роботу , але дитина часто хворіє є довідка з лікарні . Питання чи можу я оформити допомогу як одинака мати і малозабеспечену не будучи ніде оформлена на роботі

  • Марія 10 Квітня, 2019 at 3:02 pm

   Доброго дня. Для відповіді на Ваше питання- необхідно звернутись у Службу соціального захисту.

 • Аліна 5 Липня, 2019 at 4:22 pm

  Доброго дня. Скажіть будь ласка, від чого залежать виплати матерям одиночкам? Я отримувала 1409, а дехто 1626. Чому так?

  • Марія 2 Серпня, 2019 at 8:44 am

   Доброго дня. Допомога матерям-одиночкам надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

 • Вікторі 16 Липня, 2019 at 12:23 pm

  Доброго дня! Коли однинока мати працюєза кордоном……чи належні виплати?

  • Марія 2 Серпня, 2019 at 8:45 am

   Доброго дня. Все залежить від суму, яку вона отримує.

 • Марія збіглей 26 Липня, 2019 at 3:57 pm

  Добрий день я хочу щоб ви мені допомогли я працюю в лікарні санітаркою в мене помер чоловік у березні і мене є неповнолітні дочка і дали їй втрата годувальника ачи можна щоб дали ще я мати одиночка хоть трохи буде біл ще грошей

  • Марія 29 Липня, 2019 at 2:24 pm

   Доброго дня. Так, для цього Вам потрібно звернутись у органи соціальної допомоги населенню.

 • Валентина 12 Серпня, 2019 at 10:39 pm

  Доброї ночі.!в мене 2 дитини.,у першої дівчинки якій 4 роки записаний батько.,а другій дівчинкі 8 місяців не записаний батько.,я мати одиночка і малозабеспечена.,мені матір одиночку зменшили до 300 грн тому що сказали що мало забезпечена це дохід.!це так.?

 • Валентина 12 Серпня, 2019 at 10:43 pm

  І скажіть ще таке.,чи відноситься мати одиночка до малозабезпеченості.?

  • Марія 13 Серпня, 2019 at 9:35 am

   Доброго дня. Ні, це різні види соціальної допомоги.

 • Лідія 25 Серпня, 2019 at 8:55 am

  Доброго дня! Я одинока мама, маю 2 доньок (11 років і 7 років), вийшла ще раз заміж, чоловік дітей не всиновлював. Чи можу я оформити допомогу одинокої матері, якщо ні я, ні чоловік не працюємо

  • Розлучення Онлайн 27 Серпня, 2019 at 11:15 am

   Доброго дня. Дякуємо за Ваш коментар.Так, звичайно, якщо чоловік дітей не усиновлював,то у Вас залишається право на отримання допомоги, встановленої для дітей одинокої матері.

 • Марія 23 Жовтня, 2019 at 1:40 am

  Доброї ночі. Маю дитину 3 роки розведена. Утримую дитину сама. Чи можу я отримувати допомогу від держави тобто мати одиночку чи малозабезпечену сім’ю.

  • Розлучення Онлайн 25 Жовтня, 2019 at 10:49 am

   Доброго дня, Маріє. Дякуємо за Ваш коментар. Одинокою матір’ю є жінка, яка має дитину, в свідоцтві про народження якої відсутній запис про батька.
   Також одинокою матір’ю визнається жінка, яка не перебуває у шлюбі, має дитину, в свідоцтві про народження якої запис про батька проведено в установленому порядку органам РАЦС за вказівкою матері дитини.Тому, якщо Ваші діти народились у шлюбі, мають батька, розірвання шлюбу не є підставою для надання Вам статусу одинокої матері. Якщо батько не виплачує аліменти на утримання дитини, Ви можете звертатись для отримання соціальної допомоги до органів соціального захисту населення.

 • Іра 24 Жовтня, 2019 at 8:18 am

  Допоможіть мені

  • Розлучення Онлайн 25 Жовтня, 2019 at 10:42 am

   Доброго дня. Відповіли Вам.

 • Іра 24 Жовтня, 2019 at 8:20 am

  Я мати двох дітей розведена чи маю я право на отримання допомоги від аліментів я відказалася

  • Розлучення Онлайн 25 Жовтня, 2019 at 10:42 am

   Доброго дня, Ірино. Дякуємо за Ваш коментар. Одинокою матір’ю є жінка, яка має дитину, в свідоцтві про народження якої відсутній запис про батька.
   Також одинокою матір’ю визнається жінка, яка не перебуває у шлюбі, має дитину, в свідоцтві про народження якої запис про батька проведено в установленому порядку органам РАЦС за вказівкою матері дитини.Тому, якщо Ваші діти народились у шлюбі, мають батька, розірвання шлюбу не є підставою для надання Вам статусу одинокої матері.

 • Інна 2 Грудня, 2019 at 7:13 pm

  Доброго вечора. Я мати двох дітей, працюю офіційно. На першу дитину не отримую ні аліментів (чоловік не платить) ні держ.допомоги. Другу дитину народила як мати одиначка. Допомоги теж не отримую ніякої, бо в мене бач “велика” зарплата. Скажіть будь ласка чому на державну допомогу рахують”грязну” заплату?. В моєму випадку це близько 1200 щомісяця відраховують. А якщо чисту розділити на трьох то “наш” прожитковий мінімум аж ніяк не виходить.

  • Розлучення Онлайн 3 Грудня, 2019 at 11:42 am

   Доброго дня. Дякуємо за Ваш коментар. Відповіли Вам у чаті у нас на сайті.

 • Олена 23 Грудня, 2019 at 5:10 pm

  Доброго вечора.Я одинока мама,доходу ніякого нема і до народження не було.Чи отримаю я допомогу як одинока мама?

  • Юрист Марія 27 Грудня, 2019 at 10:00 am

   Доброго дня, Олена.
   Так, ви маєте право на отримання допомоги від держави.
   Для оформлення допомоги одиноким матерям зверніться до органів соціального захисту населення за місцем прописки дитини.

 • Любов 3 Січня, 2020 at 9:46 am

  Доброго дня! Я мати одинока. Вийшла заміж за іноземця (дитина не всиновлена). Чоловік не має документів на проживання в Україні. І вже 2 роки як не приїжджає на територію України. Я не маю можливості отримати довідку про його доходи в його державі. Чи можуть мені відмовити у виплаті допомоги одиноким матерям?

  • Олександр Кульчицький 11 Січня, 2020 at 4:11 pm

   Доброго дня. Можуть, якщо будете в шлюбі.

 • Людмила 11 Січня, 2020 at 10:27 pm

  Доброго вечора.Я розлучена з чоловіком не проживаю мама 2 дітей .На аліменти не подавала.Працюю офіційно.Дітям 8 і 11 років.Скажіть будь-ласка .Я можу оформити якусь допомогу

  • Юрист Марія 13 Січня, 2020 at 4:44 pm

   Доброго дня, Людмила.
   У Вашому випадку можлива така соціальна виплата, як “державні аліменти”, але вони виплачуються у тому випадку, якщо батько не сплачує аліменти.
   Тобто спочатку Вам потрібно спробувати отримувати допомогу від батька дітей.

   • Мирослава 19 Січня, 2020 at 7:12 am

    Доброго дня. Я розлучена і не проживаю з чоловіком маю двох дітей, живу у селі, працівника, але зараз у декреті за молодшим. Крім плати аліментів від чоловіка ми можемо ще щось отримувати і в якому статусі.

    • Розлучення Онлайн 20 Січня, 2020 at 5:52 pm

     Доброго дня, Мирославо. Чи подавали ви до суду заяву про стягнення аліментів?

 • Мирослава 20 Січня, 2020 at 7:31 pm

  Ні. Ми домовилися що допомагатиме без сплати аліментів.

 • Катерина Малишева 23 Січня, 2020 at 6:26 pm

  Скажіть будь ласка чи можливо отримати соціальну допомогу одиноким матерям якщо дитина навчається за кордоном в школі або університету?

 • Марія 6 Лютого, 2020 at 10:51 am

  Добрый день в мена така ситуація я розлучена на утриманні діти 5 і 7 років була на 3 групі по зору зараз роботи неможу знайти так як мало процентів бачу батько у виховані дітей участь неприймає аліменти неплатить що робити як жити підскажіть

  • Марія Катун 6 Лютого, 2020 at 12:11 pm

   Доброго дня, Марія.
   Радимо Вам звернутися до органів соціальної допомоги населенню та оформити державні аліменти.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.