Документи для розірвання шлюбу

Заява на розлучення (зразок). Документи для розірвання шлюбу, зразки та проекти необхідних процесуальних документів для розірвання шлюбу.


Розірвання шлюбу через органи РАЦС

Процедура розлучення через органи РАЦС:

У разі відсутності спільних дітей та згоди обох з подружжя на розірвання шлюбу - шлюб розривається за спільною заявою обох з подружжя через органи РАЦС.

Заява на розлучення через РАЦС:


Розірвання шлюбу через суд (без дітей)

Процедура розлучення через суд (спільних дітей немає):

Якщо з будь-яких причин, через органи РАЦС розірвати шлюб Ви не можете, у такому випадку, Ви маєте право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Заява на розлучення через суд (немає дітей):


Розірвання шлюбу через суд (є діти)

Процедура розлучення при через суд (є спільні діти):

Розірвання шлюбу між подружжям, яке має спільних дітей відбувається лише за рішенням суду. Як чоловік так і жінка має право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Заява на розлучення через суд:


Заява на розлучення

Розірвання шлюбу за спільною заявою до суду

Розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя:

Розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя, яке має дітей підійде подружжю, яке досягло згоди про розірвання шлюбу, і хоче убезпечити себе від майбутніх непорозумінь, які можуть виникнути після розірвання шлюбу.

Заява на розлучення через суд за спільною заявою подружжя:

165 Коментарі

 • Оновлено усі документи відповідно до нових змін в законодавстві станом на 24.02.2018р.

  • илона 26 Березня, 2018 at 9:37 am

   Доброго дня. потрібна розгорнута консультація з питання розлучення.

   • Аліна Макух 27 Березня, 2018 at 1:54 pm

    Доброго дня. Для отримання детальної консультації щодо розірвання шлюбу, зателефонуйте за номером +380662541818

  • Людмила 20 Липня, 2018 at 10:47 am

   Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, скласти позовну заяву до суду про розірвання шлюбу, якщо є двоє спільних дітей, одна з яких є неповнолітньою.

   • Ксенія 20 Липня, 2018 at 10:57 am

    Доброго дня. Для безкоштовної консультації телефонуйте за номером +380662541818 , +380682541818 або залишіть заявку на нашому сайті і ми Вам перетелефонуєм.

  • Антоніна 22 листопадаа, 2018 at 10:47 am

   Доброго дня, пане Олександр.
   Вибачте, але змушена звернути Вашу увагу на те, шо у зразках процесуальних документів, які є на Вашому сайті, чомусь містяться посилання на норми права, які вже не діють. В першу чергу це стосується положень ЦПК України. Ви чи Ваші співробітники посилаєтесь на норми Цивільного процесуального кодексу України, які були чинними до 15.12.2017 року. А це неприпустимо. З повагою, Антоніна.

   • Олександр Кульчицький 22 листопадаа, 2018 at 7:13 pm

    Антоніно, дякую за коментар. Справа в тому, що з внесенням змін в Сімейний та Цивільний процесуальний кодекси деякі статті змінили нумерацію, але сама норма залишилась чинною. У зв’язку з тим, що наші юристи просто завантажені роботою – не встигли ще внести вказані зміни у зразки, які є на сайті. Ваш коментар ми врахували і вже виправили всі недоліки на які Ви вказували.
    Власне тому, ми й радимо всім, перевіряти актуальність зразків процесуальних документів, які завантажуються з інтернету. А ще краще під час розірвання шлюбу користуватись правовою допомогою адвокатів та юристів

   • Елена 12 Липня, 2019 at 8:59 pm

    Добрий день! Ми одружилися в Iталii. Чи можливо розлучитися в Украiнi? Який процесс розлучення’?

    • Марія 16 Липня, 2019 at 9:30 am

     Доброго дня. Так, можливо. Ми готові розірвати Ваш шлюб без Вашої участі в суді. Адвокат Кульчицький О.С. має десятирічний досвід робити в сімейних справах.

     Якщо Вас зацікавила наша послуга – телефонуйте за номером +380682541919 або пишіть на електронну пошту rozluchennya2@gmail.com

    • Марія 19 Липня, 2019 at 1:38 pm

     Доброго дня. Так, можливо, але є деякі нюанси. Можемо допомогти у розірванні шлюбу без Вашої участі у суді. Якщо Вас зацікавила наша послуга – телефонуйте за номером +380682541919 або пишіть на електронну пошту: rozluchennya2@gmail.com

 • Євгенія 24 Лютого, 2018 at 11:47 pm

  Доброго часу доби!
  Скажіть будь ласка, якщо мій чоловік визнав дитину після досягнення нею 1,5 річного віку ( не є біологічним батьком) то при розлученні він має право подати позов на утримання та проживання дитини з ним?

  • Якщо він записаний батьком дитини в свідоцтві про народження, то має всі права батька, в тому числі і право на участь у вихованні дитини

 • Руслана 25 Лютого, 2018 at 1:47 am

  Доброго дня,я живу 15 років в Італії,чоловік в Україні…можна отримати розлучення без присутності сторін та за згодою обох? Як швидко це можна зробити???

  • Доброго дня, Руслано. У Вашому випадку розірвати шлюб можна без проблем. Ваша присутність в суді не є обов’язковою. Чоловік може з‘являтись в суд, може – ні, за бажанням. Як показує практика, у Вашому випадку весь процес розірвання шлюбу може тривати від 2-ох до 4-ох місяців. Все залежить від конкретного судді, до якого потрапляє справа.

 • Тати 26 Лютого, 2018 at 2:40 am

  Здравствуйте! Сколько по времени занимает брако розводный процесс ,совместных детей нет, раздел имущества не имеется.Спасибо

  • Здравствуйте! Если нет детей, то разводится можна через органы РАГС, по обоюдному согласию – срок 1 месяц. Если согласия нет, через суд, срок – от 2 до 4 месяцев

 • Олена 1 Березня, 2018 at 2:13 pm

  Доброго дня! Як розірвати шлюб з іноземцем? Я живу в Україні, маю українське громадянство, мій чоловік має російське громадянство. Де він зараз проживає, я відомостей не маю. Шлюб укладався в Україні. Дітей немає. Дякую.

  • У Вашому випадку шлюб розірвати можливо без присутності в суді Вас та Вашого чоловіка. Для отримання більш детальної консультації звертайтесь за телефоном 0662541818

 • Олена 1 Березня, 2018 at 2:32 pm

  Чи є можливість розірвати наш шлюб через РАЦС без присутності чоловіка в Укаїні?

 • Ірина 1 Березня, 2018 at 9:53 pm

  Добрий вечір.
  Ми з чоловіком хочемо розлучитися. Маємо неповнолітню дитину. Як краще зробити, мені написати позовну заяву до суду тільки від свого імені? Чи ми можемо подати спільну заяву від подружжя?
  Спільно нажитого майна в нас немає, дитина залишиться зі мною, про що є домовленість (усна) з батьком дитини, на стягнення аліментів заяву подавати не буду.
  Якщо ми будемо подавати спільну заяву до суду, чи потрібен нотаріально завірений договір на утримання дитини?
  Буду дуже вдячна Вам за консультацію.
  Дякую.

  • Доброго вечора, Ірино. Якщо спору немає, то навіщо ускладнювати собі життя – напишіть заяву від свого імені, так буде значно простіше. Разом з тим, угоду про участь у вихованні дитини, краще укладати саме тоді, коли спору немає. Це дозволить зняти багато запитань, які можуть виникнути в майбутньому.

   • Ірина 2 Березня, 2018 at 2:50 pm

    Доброго дня, Олександр.
    Дякую Вам за відповідь.
    І в мене ще останнє запитання.
    Угода про участь у вихованні дитини має бути обов’язково завірена натаріусом? Чи я можу подати разом з заявою у простій формі 3 примірники: один мені, другий чоловіку, третій для суду?
    Дякую.

 • Сергій 5 Березня, 2018 at 2:26 pm

  Отримав ухвалу з наступним текстом:
  “…З матеріалів позову вбачається, що до позовної заяви не додано розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в звязку із розглядом справи, а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав….”

  Яким чином проводиться розрахунок і як підтвердити, що мною не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав?
  Дякую!

  • Доброго дня, Сергію.
   З внесенням нових змін до Цивільного-процесуального кодексу України ухвали такого змісту стали досить поширеними. Загалом, тепер підготовка позовної заяви, навіть такої, на перший погляд нескладної, як розірвання шлюбу, вимагає практичних знань у сфері юриспруденції. Ваше запитання носить характер практичного застосування норм процесуального права, а тому, на жаль, не входить в обсяг консультацій, які надаються безкоштовно. Така консультація буде платною. Загалом, у Вашому випадку потрібно підготувати заяву на усунення недоліків в якій вказати розрахунок судових витрат, які Ви понесли та очікуєте понести, а також підтвердити що Вами не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
   Після цього справу буде призначено до розгляду.

 • Ірина 11 Березня, 2018 at 3:26 pm

  Доброй день! Як розірвати шлюб. Маю двох дорослих дітей, 26 та 25 років. Старша дитина не його. Це можливо зробити через РАГС, одній, бо чоловік не згоден. Квартиру отримував мій батько, особовий рахунок на мені, як квартиронаймач. Квартира не приватизована. Чи має чоловік на неї, право. Прописаний він та діти. Спільне нажити майно, це тільки автомобіль. У мене є спадщина, в яку я вступила в 2016 році.Я так розумію, що вона не ділиться. Чи розірвання шлюбу можливе тільки через суд?

 • Роман 15 Березня, 2018 at 9:16 pm

  Доброго вечора!
  Я із дружиною хочемо добровільно розірвати шлюб. Обоє знаходимось на тереторії Іспанії і шлюб теж іспанський, чи можливо його розірвати на тереторії України, без присутності, і що для цього потрібно, та скільки часу займає дана процедура? Дякую.

  • Романе, доброго вечора. Якщо Ви громадяни України, то Ваш шлюб можливо розірвати, навіть якщо він укладений за межами України. Для цього потрібно звернутись до нас на безкоштовну консультацію за номером вказаним на сайті.

 • Альона 24 Березня, 2018 at 12:32 pm

  Доброго дня! Подскажите буд ласка я хочу развестись з чоловіком. У нас двоє дітей. Чи можна развестись без суду.

  • Аліна Макух 27 Березня, 2018 at 2:06 pm

   Доброго дня. Згідно Сімейного кодексу України у разі наявності у подружжя спільних неповнолітніх дітей, розірвати шлюб можна лише в судовому порядку.

 • Олеся 29 Березня, 2018 at 10:51 am

  Доброго дня! Які документи потрібні для розірвання шлюбу є двоє неповнолітніх дітей? Дякую!

  • Доброго дня, Олесю!
   Законодавство передбачає лише один обов’язковий документ це – свідоцтво про шлюб, але ми радимо також додавати копії свідоцтва про народження дітей та копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача та відповідача

 • Людмила 5 Квітня, 2018 at 10:21 am

  Підкажіть будь ласка, чи потрібна довідка про склад сім”ї з жеку (хтось вимагає її, хтось ні – де правда?), якщо я подаю позов на розлучення (є 2 неповнолітніх дітей). Діти прописані у чоловіка, а я оремо. Це дві вже довідки треба чи достатньо моєї?

 • марина 10 Квітня, 2018 at 9:02 am

  доброго дня!підскажіть, будь ласка, якщо я, як позивач, вагітна, то чи можуть нас розлучити?обидві сторони згодні на розлучeння.дякую за відповідь.

  • Доброго дня, відповідно до Сімейного Кодексу, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.
   Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.
   Спробуйте через органи РАЦС

 • Віктор 24 Квітня, 2018 at 11:42 pm

  Доброго вечора скажіть будь ласка чи може адвокат представляти мої інтереси в суді в процесі розлучення. Дякую

  • Аліна Макух 26 Квітня, 2018 at 2:29 pm

   Доброго дня. Адвокат може в процесі розлучення представляти Ваші інтереси в суді.

 • Инна 25 Квітня, 2018 at 3:24 pm

  Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, чи можу я звернутися до суду за місцем реєстрації чоловіка з позовом про розірвання шлюбу? Він з’являтися в суд не буде, але і згоду на розірвання не дає. Дітей спільних у нас немає.

  • Аліна Макух 26 Квітня, 2018 at 2:27 pm

   Доброго дня. Так, можете. Позови до суду подаються за місцем прописки відповідача.

 • Инна 25 Квітня, 2018 at 4:05 pm

  І ще одне запитання – можно відправити Укрпоштою позовну заяву до суду з описом?

  • Так, можна. Можна і без опису.

   • Сергій 11 Грудня, 2018 at 8:04 pm

    Я подавав укрпоштою але мені повернули документи, бо не було копій паспорта відповідача, а звідки я їх можу мати якщо я з колишньою, не спілкуюся, і в мене немає про неї даних!

    • Аліна Макух 12 Грудня, 2018 at 10:23 am

     Доброго дня. Потрібно було подавати апеляційну скаргу на ухвалу. Повернення позову в такому випадкує безпідставним.

 • Христина 2 Травня, 2018 at 1:38 am

  Доброго часу доби!
  Скажіть будь ласка- якщо я не хочу розлучатись ,то чоловік зможе добитись розводу ? У нас дві дочки 2002 і 04.04.2017 р.н.
  Дякую заздалегідь.

  • Аліна Макух 2 Травня, 2018 at 4:51 pm

   Доброго дня. Вам можуть надати термін для примирення. Але, якщо чоловік не передумає розлучатися, після спливу терміну для примирення шлюб буде розірвано

 • Евгений 13 Травня, 2018 at 6:26 pm

  Добрый день! Подскажите как быть в случае гражданского брака (имеются двое разнополых ребенка) правильно развестись, разделить спорное имущество и определить место жительства детей и с каким родителем.

  • Аліна Макух 14 Травня, 2018 at 1:46 pm

   Здравствуйте. В гражданском браке развод не требуется поскольку брак не заключен. По поводу определения места жительства ребенка и раздела имущества, то Вам нужно подавать два отдельных иска.

 • Людмила 13 Травня, 2018 at 7:16 pm

  Доброго дня.
  Хочу розлучитися з чоловіков, але чоловік не дає згоди. Є сплільна донька 16 років.
  Скажіть будь ласка, який зразок заяви краще підійде в розділі “Процедура розлучення через суд (є спільні діти):”
  Також, в заяві потрібно надавати копію паспорта Відповідача,(якщо чоловік не дає свої документи) можливо подати заяву без документів Відповідача?
  І пробачте ще одне запитання! Що таке копія позову з додатками для Відповідача? яку необхідно прікріпити до позивної заяви.
  Дякую Вам

  • Аліна Макух 14 Травня, 2018 at 1:40 pm

   Доброго дня. Потрібен зразок позовної заяви де є спільні діти. Якщо у Вас немає копії паспорта чоловіка, то можете подавати без них. Позовну заяву з копіями доданих документів (додатки) необхідно відксерити та все разом (оригінал та копія позовної заяви, а також додатки) подати до суду. Ви маєте подати два пакети документів

 • Olena 15 Травня, 2018 at 1:42 pm

  Знахожусь в Iталii.потрiбно розлучення як за вами зв’язатися.дякую

  • Аліна Макух 16 Травня, 2018 at 12:25 pm

   Доброго дня. Для того, аби зв’язатися з нами щодо розірвання шлюбу, якщо Ви знаходитесь за кордоном, напишіть нам у вайбер, вотсап за номером +380662541818 або залиште заявку на нашому сайті

 • Маруся 16 Травня, 2018 at 7:06 pm

  Доброго дня! Я хочу розлучитися з чоловіком через РАЦС. Але зараз він перебуває за кордоном. Чи вистачить його заяви про розлучення чи все таки необхідна його присутність в РАЦСі?

  • Аліна Макух 17 Травня, 2018 at 4:06 pm

   Доброго дня. Для того, щоб розірвати шлюб в органах РАЦС обов’язкова присутність обох сторін (чоловіка та дружини).

 • Елена 20 Травня, 2018 at 7:50 am

  Добрий день, яка процедура разлучения через суд и що саме необхидно вказати у позвоний заяви, у випадку якщо чоловик проживаэ за кордоном?

  • Аліна Макух 21 Травня, 2018 at 4:51 pm

   Доброго дня. Процедура розлучення в кожному конкретному випадку має певні особливості та відмінності. У випадку розлученя з особою, яка проживає за кордоном можуть виникнути труднощі з визначеням підсудності та інформуванням про судові засідання.

 • Ольга 21 Травня, 2018 at 2:59 pm

  Доброго дня. Чи можна не вказувати інформації про аліменти в “Договорі виховання і утримання” при спільній згоді на розлучення (2-є дітей до 18р) . Я не хочу подавати на аліменти.

 • Аліна Макух 21 Травня, 2018 at 4:56 pm

  Доброго дня. Ви можете зазначати в позовній заяві про розірвання шлюбу прохання про стягнення аліментів. Стягувати аліменти при розлученні не обов’язково.

  • Наталія 21 Лютого, 2020 at 11:21 am

   Доброго дня. Підкажіть процес розлучення, якщо подружжя має спільну згоду і маємо повнолітніх дітей.

   • Розлучення Онлайн 25 Лютого, 2020 at 5:58 pm

    Доброго дня, Наталіє. Можна через органи РАЦС, якщо є згода.

 • Іванна 30 Травня, 2018 at 7:18 pm

  Скажіть будь-ласка мій чоловік іноземець,взяв мене як я була ще вагітною,але він не є рідним батьком дитини,тільки по свідоцтв!він поїхав за кордон і не хоче ні висилати гроші,ні жити разом!я хочу розлучитись,і хочу знати як його позбавити батьківських прав?

  • Аліна Макух 31 Травня, 2018 at 2:16 pm

   Доброго дня. Ви можете подати до суду позовну заяву про розірвання шлюбу та заяву про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

 • Наталія 30 Травня, 2018 at 8:59 pm

  Хочу подати на розлучення.Є спільна дитина.Чоловік не проживає за місцем реєстрації.Можна вказати місце його проживання? На момент подання заяви буде вказано 2 неповнолітні дитини, старшому 18 у липні?

  • Аліна Макух 31 Травня, 2018 at 2:18 pm

   Доброго дня. Позовна заява про розірвання шлюбу подається в суд за місцем прописки відповідача. В позовній заяві Ви можете вказати фактичне місце проживання відповідача

 • Настя 10 Червня, 2018 at 10:26 pm

  Добрий вечір. З чого потрібно почати при розлученні. Є спільна дитина! Куди спочатку потрібно звернутисся до адвоката чи відразу до суду.

  • Аліна Макух 12 Червня, 2018 at 11:49 am

   Доброго дня. Спочатку потрібно зібрати документи, які необхідні для розірвання шлюбу. З документами Ви можете підійти до адвоката, який складе Вам позовну заяву або підпише з Вами договір про представництво Ваших інтересів в суді. Якщо Ви плануєти займатися процесом розлучення самостійно, то Вам потрібно скласти позов, оплатити судовий збір та позати позовну заяву разом з додатками до суду.

 • Катерина 15 Червня, 2018 at 6:59 pm

  Доброго вечора. Хочу розвестись із чоловіком, але наразі він перебуває у зоні АТО, чи не буде це підставою, щоб відмовити мені у позові?

  • Аліна Макух 17 Червня, 2018 at 9:25 pm

   Доброго дня. Перебування одного із подружжя в зоні проведення АТО не є підставою для відмови в розірванні шлюбу.

 • Вікторія 21 Червня, 2018 at 7:10 pm

  Доброго дня. Розлучення за домовленністю обох сторін. Чи обовязково договір домовленності по утhиманню дитини завіряти у нотаріуса? Чи це може бути усна домовленність?

  • Ксенія 25 Червня, 2018 at 2:58 pm

   Доброго дня. Не потрібно договору, якщо немає спору по утриманню.

 • ирина 23 Червня, 2018 at 5:24 am

  Хочу розлучитися з чоловіком. Маємо неповнолітню доньку. Можу подати заяву в електронному вигляді(онлайн) до суду? можливо є сайт де можно оформити онлай заявку, а потім донести пакет документів

  • Ксенія 26 Червня, 2018 at 12:19 pm

   Доброго дня. Позовну заяву та додані до неї документи потрібно надсилати в суд через пошту рекомендованим листом або власноруч через канцелярію суду. Для безкоштовної консультації звертайтесь за номером +380682541818 або +380662541818, або залиште заявку на нашому сайті і ми Вам передзвонимо.

 • Олексій 24 Червня, 2018 at 9:28 am

  Доброго ранку. Два роки не проживаю з дружиною є дочка три років. Вже рік проживаю з дівчиною, зараз вона вагітна на 5 місяці. Подав заяву на розлучення. З дружиною не спілкуюся і незнаю чи вона прийде на засідання і як буде себе поводити , скоріш за все буде проти розлучення мені на зло. Питання : як мені прискорити процес розлучення, та мкоротити до мінімуму час для примирення що надається судом чи можна подати клопотання до заяви і вказати що дівчина вагітна, чи потрібно додати справку про вагітність? Якшо можна таке клопотання додати то це краще до першого засідання чи під час засідання??

  • Аліна Макух 2 Липня, 2018 at 10:12 pm

   Доброго дня. На пришвидшення процесу розлучення Ви не зможете вплинути, все залежить від завантаженості судді та явки в суд Вашої дружини. Вагітність Вашої дівчини не є підставою для швидкого розгляду справи про розірвання шлюбу.

 • Марія 28 Червня, 2018 at 7:39 am

  Доброго дня, чи можна розвестись онлайн при неповнолітній дитині?

  • Аліна Макух 2 Липня, 2018 at 10:13 pm

   Доброго вечора. Так, можна. Все, що від Вас потрібно – передати нам необхідні документи. Для детальної консультації звертайтесь за номером +380682541818 або +380662541818

 • Альона 30 Червня, 2018 at 1:29 am

  Здраствуйте.
  Як швидко можна розвестися коли є спільна дтина 2.6 рочки? Чоловік сказав недасть розвод. І чи можна небути присутньою при засіданні судду?

  • Аліна Макух 2 Липня, 2018 at 10:15 pm

   Доброго вечора. Тривалість розгляду справи в суді залежить від завантаженості судді та від явки в суд Вашого чоловіка. Якщо ми будемо представляти Ваші інтереси, то в суд Вам не потрібно з’являтися

 • Ольга 5 Липня, 2018 at 2:32 pm

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, при подачі спільної заяви про розлучення, якщо я відмовляюсь від аліментів, все обговорено і вирішено сторонами. Чи потрібен договір про утримання дитини чи достатньо лише заяви про розлучення?І заяву подавати в суд за місцем проживання?

  • Ксенія 5 Липня, 2018 at 2:39 pm

   Доброго дня. Договору про утримання дитини не потрібно. Позовну заяву про розірвання шлюбу потрібно подавати в суд по місцю прописки
   відповідача.

 • Виктория 5 Липня, 2018 at 10:34 pm

  Добрый день! Мой муж под следствием 4 года ,детей совместных нет ,обоюдное желание на развод. Как это все осуществить,суд сказал через ЗАГС,там не знают ,как это правильно сделать,без его присутствия ?

  • Ксенія 6 Липня, 2018 at 8:58 am

   Добрый день. Если один из супругов по уважительной причине не может лично подать заявление о расторжении брака в орган государственной регистрации актов гражданского состояния, такое заявление, нотариально удостоверенное или приравненное к нему, от его имени может подать второй из супругов.

 • Катерина 6 Липня, 2018 at 7:34 am

  Я зараз вагітна на 6 місяці чоловік втік до своєї мами. Спільно не проживаємо уже 2 місяці. Матеріально та морально не допомагає. Звернулася у РАЦС про розірвання шлюбу відповіли що не розведуть аж коли дитині 1 рік виповниться. А дитина зараз родитьсяще на нього запишуть а я не хочу. Тому що він ніякої участі не приймає. Йому тільки потрібна була довідка для воєнкомату щоб не забрали у армію. І я студентка заочної форми бакалавра

  • Ксенія 6 Липня, 2018 at 8:54 am

   Доброго дня. Шлюб Ви зможете розірвати подавши позовну заяву до суду тільки тоді коли дитині виповниться один рік. Нажаль, Ваш чоловік буде записаний батьком дитини, оскільки дитина народилась в шлюбі. Згідно до Сімейного Кодексу, якщо дитина народилася у подружжя, дружина записується матір’ю, а чоловік – батьком дитини.

 • Марія 6 Липня, 2018 at 4:45 pm

  Дякую сайту. Швидко відзвонили. Зрозуміло відповіли на запитання. Молодці.

  • Будь ласка. Звертайтесь! Раді допомогти Вам.

   • женя 20 Липня, 2018 at 4:48 pm

    Доброго дня!як мені розірвати шлюб з чоловіком з яким вже 9 років в шлюбі за цих 9 років він ні разу не з’являвся до дитини,фінансово не підтримував!останні 4 роки я проживаю з інакшою людиною,три тижні тому народила дитину від нього.як мені тепер зробити свідотство про народження і розлучитись?дякую

 • Лилия 8 Липня, 2018 at 9:02 am

  Здравствуйте. подскажите, пожалуйста, как сейчас начисляются алименты? Хочу развестись с мужем, есть двое детей 9 и 13 лет. Муж работает официально. Меня интересует на какую сумму я могу расчитывать. Есть какая-то фиксированная сумма или процент на двоих детей.

  • Ксенія 9 Липня, 2018 at 10:45 am

   Здравствуйте. Вы можете подать исковое заявление о взыскании алиментов или о выдаче судебного приказа. Можно подать заявление о взыскании алиментов в размере 50% прожиточного минимума для ребенка (для детей в возрасте до 6 лет не менее 779 грн, для детей в возрасте от 6 до 18 лет – 972 грн). Если Ваш муж имеет доход и Вы сможете это доказать, то в соответствии с п.4 ч.1 ст.161 ГПК Украины Вы можете взыскать алименты за двоих детей – одной трети заработка (дохода) плательщика алиментов или подать исковое заявление о взыскании алиментов в твердой денежной сумме.

 • Вололимир 11 Липня, 2018 at 8:46 pm

  Підкажіть, будь ласка, як вирішується питання з двокімнатною квартирою, оформленою в кредит, з першим внеском зробленим у шлюбі, подальшими сплатами щомісяця, квартира оформлена на чоловіка, дружина поручитель в договорі. Неповнолітня дитина. Квартира в заставі банка. Дякую.

  • Аліна Макух 12 Липня, 2018 at 1:17 pm

   Доброго дня. Згідно положень Сімейного кодексу України майно набуте в шлюбі є спільної власністю подружжя та належить їм у рівних частках.

 • Евгений 12 Липня, 2018 at 9:37 am

  Здравствуйте. Подскажите пожалуйсто, мы с женой хотим развестись, у нас двое не совершеннолетних детей, росписались мы когда они уже были, тогда же и процес усыновления прошол. Как мне этот момент прописать в позивной заяве до суду, и надо ли вообще об этом писать. Спасибо. И ещё, какая сумма судебного збора?

 • Тетяна 12 Липня, 2018 at 12:16 pm

  Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, який пакет документів обов’язковий для подання позову на розлучення і на аліменти, якщо є двоє неповнолітніх дітей?
  Ні я ні чоловік офіційно не працюємо- довідки з місця роботи взяти ніде.
  Ми з дітьми прописані в нього – чи обов’язково потрібно бути виписаними щоб подати на розлучення? Діти будуть проживати зі мною.
  Коли вступить в силу новий закон 8296 і де про це можна дізнатися?
  Чи будуть зміни в пакеті документів внаслідок новоприйнятого закону?

 • Юлія 16 Липня, 2018 at 7:05 pm

  Доброго дня! Підскажіть чи можливо подати заяву в суд про розлучення коли в мене немає внаявності свідоцтва про шлюб,навіть копій немає.І що можна зробити в такому випадку.

  • Ксенія 17 Липня, 2018 at 9:20 am

   Доброго дня. Ви можете взяти дублікат свідоцтва про шлюб в органах державної реєстрації актів цивільного стану або ми можемо Вам у цьому допомогти. Для безкоштовної консультації телефонуйте за номером +380662541818 , +380682541818.

 • Віра 21 Липня, 2018 at 1:46 pm

  Доброго дня!

  Підкажіть будь-ласка. Мною була подана заява на розлучення до суду. За два дні до назначеноі дати засідання, я написала заяву про залишення справи без розгляду. Обставини зараз змінились, і потрібно знову подавати заяву повторно. Чи можна використати квитанцію про судовий збір (залишилась лише копія), яка прикладалась до минулоі заяви? Чи вона вже недійсна? Або чи можливо повернути той судовий збір?

  Дякую.

  • Аліна Макух 23 Липня, 2018 at 1:33 pm

   Доброго дня. Вам потрібно знову оплачувати судовий збір та подавати позовну заяву про розірвання шлюбу до суду

 • Катерина 25 Липня, 2018 at 1:30 am

  Здраствуйте. Підскажіть, будь-ласка, хочу подати заяву на розірвання шлюбу, чоловік проти, маємо двох дітей 3 роки і 8 років, є спір за дітей (місце проживання).Подавати треба дві заяви на розлучення і місце проживання дітей, чи одну? Та які потрібно документи? Ні чоловік, ні я офіційно не працюємо. Я з дітьми прописана у чоловіка, але проживаю з дітьми в другій області. До якого суду подавати позов?

 • Аліна Макух 25 Липня, 2018 at 2:09 pm

  Доброго дня. Потрібно подавати окримими позовами позов про розірвання шлюбу та позов про визначення місця проживання діте. Документи, які потрібні для розірвання шлюбу зазначені у статті https://rozluchennya.com/dokumenty-dlya-rozirvannya-shlyubu/

 • Віта 26 Липня, 2018 at 2:35 pm

  Як подати на розлучення. коли свідоцтво про шлюб знаходиться у чоловіка?Але маю копію.Е одна неповнолітня дитина.Не живемо вже 5 років.Дитина прописана зі мною.

  • Олександр Кульчицький 27 Липня, 2018 at 12:02 pm

   Доброго дня, Віто.
   Необхідно отримати дублікат свідоцтва про шлюб в РАЦСі, підготувати позовну заяву та подати її до суду. У разі виникнення запитань – звертайтесь. До речі, якщо Ви вирішите скористатись нашими послугами з розірвання шлюбу, Ви отримаєете знижку на виготовлення свідоцтва у розмірі 50%.

 • Ірина Волошена 28 Липня, 2018 at 5:13 pm

  Ми з чолловіком вирішили розлучитися, у нас є 2 неповнолітніх дітей. Притензій немаємо майно і дітей не ділимо, куди подати заяву і які документи при цьому потрібні? Скільки часу займе розлучення?

 • ліана 4 Серпня, 2018 at 3:35 pm

  Доброго дня. Підкажіть, будь ласка, якщо я проживаю з дитиною 4 роки нe за місцeм рeєстраціі(в іншій області), тут жe офіційно працюю. Чи можу я подати заяву на розлучeння за фактичним місцeм проживання. З чоловіком зв’язок нe підтримую, а зарeєстрована за його місцeм проживання.

  • Аліна Макух 6 Серпня, 2018 at 4:14 pm

   Доброго дня. Позови подаються за місцем прописки відповідача, або за місцем прописки позивача, якщо на утриманні позивача перебувають неповнолітні діти. За місцем фактичного проживання позовну заяву про розірвання шлюбу Ви не может подати

 • валентина 5 Серпня, 2018 at 3:14 pm

  доброго дня скики коштуе щоб подати до суду на розлучення дити вже здорови 0977682629 у мене е вайбер скики буде стоить заява и куди можна до вас подихать щоб усе оформить.

  • Аліна Макух 6 Серпня, 2018 at 4:16 pm

   Доброго дня. Вартість позовної заяви про розірвання шлюбу 698 грн. Зателефонуйте за номером +380682541818 і ми домовимося з Вами про зустріч

 • Тамара 14 Серпня, 2018 at 6:25 pm

  Здравствуйте! бракорозводный процесс ,совместных детей нет, раздел имущества не имеется в РАЦС дали два платежа
  держмито 8,50 и еще платеж на РАЦС 402грн . это верно два платежа? Спасибо

  • Аліна Макух 16 Серпня, 2018 at 12:22 pm

   Здраствуйте. В квитанции на оплату есть информация о назначении платежа

 • Валентин 19 Серпня, 2018 at 6:31 pm

  Дружина не надає оригінал свідоцтва про одруження чи можу я без свідоцтва подати документи на розлучення?

  • Аліна Макух 20 Серпня, 2018 at 1:19 pm

   Доброго дня. Ви можете отримати дублікат свідоцтва про шлюб в будь-якому РАЦСі. Суд не прийме до розгляду позовної заяви про розірвання шлюбу без оригіналу або дублікату свідоцтва про шлюб.

 • Андрей 22 Серпня, 2018 at 2:05 pm

  Добрый день. В Вашем примере “Позовної заяви про розірвання шлюбу” есть следующий текст:”Відповідно до ч. 2 ст.110 ЦПК України, позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти.” Но на сайте Верховної Ради этот текст изложен в ст.28 ЦПК України. Действует ли этот ЦПК http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/1618-15?
  И на какую статью правильно ссылаться при составлении заявления?

  • Аліна Макух 22 Серпня, 2018 at 4:09 pm

   Доброго дня. В законодавстві були зміни, тому нумерація статей змінилася, але зміст однаковий. Правильно вказано в ЦПК України на сайті Верховної Ради України

 • Світлана 23 Серпня, 2018 at 8:30 am

  Доброго дня.Чоловік лякає,що подав заяву на розірвання шлюбу.Як можна підтвердити правдивість цієї інформації? Чи можу взнати коли була написана?

  • Аліна Макух 23 Серпня, 2018 at 9:16 am

   Доброго дня. Якщо позовна заява про розірвання шлюбу подана, то Вам прийде копія позову з додатками за місцем прописки.

 • Аліна 24 Серпня, 2018 at 6:50 am

  Доброго ранку. Скажіть будь-ласка, чи можна розлучитися, якщо є двоє неповнолітніх дітей , але за згодою обох сторін, претензій на майно не має. І чи обов’язково з’являтися до суду, якщо нема можливості приїхати? Дякую за відповідь.

  • Аліна Макух 27 Серпня, 2018 at 12:34 pm

   Доброго дня. Розлучитися можна. Ми можемо допомогти Вам розірвати шлюб без Вашої участі в суді. Детальнішу інформацію я надіслала Вам на електронну пошту

 • Тома 25 Серпня, 2018 at 7:15 pm

  Добрий вечір . Скажіть можливо розлучитися якщо я згодна а чоловік ні . І у нас дитини інвалід 1,6 года

  • Аліна Макух 27 Серпня, 2018 at 12:36 pm

   Доброго дня. Розірвання шлюбу у Вашому випадку можливе. Інформацію щодо наших послуг я надіслала Вам на електронну пошту

 • Олена 27 Серпня, 2018 at 6:47 pm

  Доброго дня. Якщо я хочу подати заяву про розлучення до суду, а чоловік прописаний у іншому районі, чи можу я подати заяву до суду у своєму районі?

  • Аліна Макух 28 Серпня, 2018 at 12:16 pm

   Доброго дня. Ви можете подати позовну заяву про розірвання шлюбу в суд за Вашим місцем реєстрації лише у випадку, якщо з Вами проживають наповнолітні діти, які перебувають на Вашому утриманні

 • Ірина 6 Вересня, 2018 at 4:18 pm

  Доброго дня! Чи можна заяву на розлучення та на стягнення аліментів подати одною позовною заявою? Чи є обовязок спроби укладання договору на утримання дитини? І чи це можливо, якщо чоловік буде оспорювати місце проживання дитини? Дякую!

  • Аліна Макух 10 Вересня, 2018 at 10:41 am

   Доброго дня. Бажано подавати окремі позовні заяви, оскільки процедури розгляду інші. Договір про утримання дитини не обов’язково подавати

 • Надія 19 Вересня, 2018 at 10:46 am

  Доброго дня! При розірванні шлюбу за заявою подружжя, коли є одна неповнолітня дитина, чи обов”язково повинен бути нотаріально посвідчений договір про виховання та утримання дитини. Дякую.

  • Аліна Макух 25 Вересня, 2018 at 10:18 pm

   Доброго вечора. Даний договір не є обов’язковим. Ви маєте право укласти договір про утримання дитини, якщо маєте таке бажання.

 • Аліна 19 Вересня, 2018 at 5:21 pm

  Доброго дня. Хочем розлучиться в загсі. Є дві спільні повнолітні дитини. Яку потрібно подати заяву? Заява де є діти чи де без дітей

 • Мирослава 29 Жовтня, 2018 at 2:20 pm

  Доброго дня у чоловіка йде слідство кримінальна справа він давно крав і много чого я незнала я подала на розвод він погрожує що забере від мене дітей у нас 3 діток чи зможе він відсудити дитину

  • Аліна Макух 30 Жовтня, 2018 at 4:27 pm

   Доброго дня. Швидше за все, суд не визначить місце проживання дитини з батьком, який притягується до кримінальної відповідальності.

 • Анастасія 9 листопадаа, 2018 at 12:04 am

  доброго вечора. хочу розлучитися з чоловіком, маємо дитину віком 1,6. чи можу я подати на розлучення за своїм місцем проживання і які документи потрібні?

  • Аліна Макух 9 листопадаа, 2018 at 10:16 am

   Доброго дня. Для розірвання шлюбу Вам потрібен оригінал свідоцтва про шлюб, копія Вашого паспорта та ІПН, копії свідоцтва про народження дитини, копія паспорта та ІПН чоловіка (при наявності). Позов подається в суд за місцем прописки відповідача. Ви можете подати позов в суд за Вашим місцем прописки, для цього Вам також потрібна довідка з місця проживання про те, що дитина проживає з Вами.

 • Настя 16 листопадаа, 2018 at 2:04 pm

  Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи дадуть розлучення якщо жінка вагітна і вже є 3 річна дитина ?

  • Аліна Макух 16 листопадаа, 2018 at 2:37 pm

   Доброго дня. Ні, шлюб не розривається під час вагітності дружини і до досягнення дитиною одного року.

 • Наталія 24 листопадаа, 2018 at 6:20 pm

  Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, при складанні позовної заяви на розрірвання шлюбу до суду (є неповнолітня дитина): 1) потрібно вказувати адресу фактичного проживання позивача чи за місцем прописки в паспорті? (зареєстрована в м. Дніпро, проживаю 10 років в м. Вінниця в шлюбі).
  2) яку адресу відповідача вказувати, якщо чоловік Без реєстрації в паспорті вже понад 2 років (виписався під час продажу квартири та так і не прописався ніде), і вже понад півроку зі мною не проживає, але точно знаходиться в м. Вінниця (офіційно не працевлаштований)?

  Шлюб був зареєстрований в м. Вінниця, де ми фактично й проживаємо на данний час, але я прописана в іншому місці, а чоловік без реєстрації.

  • Аліна Макух 26 листопадаа, 2018 at 3:37 pm

   Доброго дня. В позові вказується місце прописки. Якщо відповідач ніде не прописаний, то потрібно вказувати останнє відоме місце реєстрації.

 • Олександра 29 листопадаа, 2018 at 11:36 am

  Доброго дня! хочу розлучитися з чоловіком, маємо неповнолітню спільну дитину. Сподіваюся на розлучення за спільною заявою. Підкажіть, чи обов’язково укладати нотаріально посвідчений договір про сплату аліментів, чи достатньо договору у довільній формі про те, з ким проживатиме дитина (опки не планую стягувати аліменти)?
  Також хочу уточнити: у разі укладення нотаріально посвідченого договору про сплату аліментів у разі несплати останніх, якими мають бути мої дії щодо примусового стягнення та чи застосовуються такі самі санкції (обмеження у виїзді за кордон, керуванні автотранспортом тощо) до неплатника, як у випадку позовної заяви до суду про сплату аліментів?

  • Аліна Макух 30 листопадаа, 2018 at 9:13 am

   Доброго дня. Договір укладати не обов’язково. У разі укладення та нотаріального завірення договору, стягнення здійснюються за виконавчим написом нотаріуса. Санкції до боржника будуть ті ж.

 • Ірина 1 Січня, 2019 at 11:12 pm

  Доброго вечора. Підкажіть будьласка мені щодо місця проживання після розлучення. Зараз я з дітьми прописані в чоловіка. Іншого житла немає. Дякую.

  • Аліна Макух 2 Січня, 2019 at 1:46 pm

   Доброго дня. Ви маєте право проживати за місцем прописки.

 • Наталия 5 Січня, 2019 at 7:28 am

  Здравствуйте ! Какая будет цена позывной заявы на развод без общих детей и без присутствия мужа?

  • Аліна Макух 8 Січня, 2019 at 1:53 pm

   Здраствуйте. Стоимость наших услуг зависит от некоторых важных обстоятельств. Для уточнения цены звоните по номеру +380682541818.

 • Олена 3 Лютого, 2019 at 3:04 pm

  Доброго дня, з теперешнім цивільним чоловіком проживаю 9 років, він не розлучений з попередньою дружиною вона проти, в них є спільні дорослі діти 21 і 29 років, на майно не претендує. Чи може розлучитися онлайн. Дякую!

  • Аліна Макух 4 Лютого, 2019 at 11:06 am

   Доброго дня. Так, ми можемо розірвати шлюб в судовому порядку без участі клієнта в суді.

 • Олена 2 Березня, 2019 at 10:53 am

  У заяві на розірвання шлюбу можна вказати прохання про стягнення аліментів чи слід подавати окрему заяву?
  І чи потрібні додаткові документи у такому випадку?
  І ще питання
  Куди буде подаватися позов? До суду за місцем реєстрації позивача чи відповідача, якщо чоловік не планує з’являтися на засідання?

  • Марія 4 Березня, 2019 at 12:15 pm

   Так, можна. Але краще подавати одночасно дві окремі позовні заяви, щоб не затягувати процес розлучення.
   Потрібно додатково довідка з місця проживання про те, що дитина прописана або проживає з Вами без прописки.
   За загальним правилом, підсудність по даній справі буде за місцем реєстрації відповідача. Проте позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за місцем проживання позивача у випадку, якщо на його втриманні перебувають малолітні або неповнолітні діти, або, якщо він не може у зв’язку із станом здоров’я або по інших поважних причинах виїхати до місця проживання відповідача.

 • Ярослав 2 Квітня, 2019 at 8:32 am

  Доброго дня!
  Чи можете підказати, яка сума послуг нотаріуса у випадку укладання нотаріально-посвідченого договіру про сплату аліментів? Є інформація, що при визначенні конкретної суми (у не частки доходу) – це складатиме 1% від суми за ВЕСЬ строк дії договору (тобто – до повноліття дитини) і, відповідно, підлягає сплаті одразу. В моєму випадку виходить досить значна сума. Зменшувати суму на дітей немає бажання, але й сплачувати значні кошти за послуги нотаріуса – теж. Підкажіть, як можна мінімізувати саме затрати на оформлення договору про аліменти, не зменшуючи суму виплат для дітей?

 • Роман 10 Липня, 2019 at 12:13 pm

  Доброго дня. Чи можу я подати на розлучення з дружиною (через суд оскільки є дитина), якщо вона не віддає свідоцтво про одруження і не надає згоди, ми не живемо разом 2 роки, але дитина проживає з нею.

  • Марія 10 Липня, 2019 at 12:47 pm

   Доброго дня. Дякуємо за Ваш коментар. У такому випадку розірвання шлюбу можливе лише у судовому порядку. Потрібно виготовити дублікат свідоцтва про шлюб. Можемо допомогти вирішити ваше питання, для цього потрібна копія свідоцтва або ж інформація, де і коли шлюб укладений. Дублікат виготовляється протягом 2-3 днів.

 • Наталія 9 Жовтня, 2019 at 10:06 am

  Добрий день, скажіть будь-ласка куди подати новий рахунок на виплату аліментів, якщо він змінився?

  • Розлучення Онлайн 9 Жовтня, 2019 at 4:27 pm

   Доброго дня. Потрібно подавати до виконавчої служби.

 • Людмила 29 Лютого, 2020 at 9:21 am

  Добрий ранок, я в шлюбі 19 років, в нас одна донька повнолітня студент.Куди потрібно нести заяву, до суду чи до заксу?

  • Розлучення Онлайн 3 Березня, 2020 at 11:15 am

   Доброго ранку, Людмило. Якщо чоловік згідний,то можна через органи РАЦС. Потрібна його присутність також. Якщо немає згоди, то лише у судовому порядку

 • Олена 18 Березня, 2020 at 4:54 pm

  Підкажіть будь ласка, чи там немає помилки у чатсині, де згадуться Ст. 234 ЦПК України? Мені здається там має бути посилання на 293 статтю. Це “Стаття 293. Окреме провадження”.

  • Розлучення Онлайн 25 Березня, 2020 at 12:21 pm

   Доброго дня, Олено. Дякуємо за Ваш коментар. Змінилось законодавство, тому норми не співпадають.

 • Ірина 10 Травня, 2020 at 3:59 pm

  Доброго дня! Я з дочкою (12років) проживаєм в Польщі. З чоловіком не жиємо шість років. Чи можна розлучитись перебуваючи закордоном,якщо чоловік має інваліднісь, яку одержав ще до одруження? Дякую!

  • Чорній Вікторія 11 Травня, 2020 at 12:32 pm

   Доброго дня, Ірино. Дякую за Ваше звернення. Так, звісно, Ви можете розірвати шлюб перебуваючи за кордоном та не зважаючи на те, що чоловіку встановлено інвалідність.

 • Ігор 10 Липня, 2020 at 11:07 am

  Доброго дня,
  я проживаю в одному із райцентрів на Львівщині, де ми з дружиною зареєстрували шлюб, а дружина прописана у Львові, хоча фактично проживає зі мною і на розірвання шлюбу не погоджується з певних причин. Чи повинен я подавати в суд про розірвання шлюбу у Львові, чи це можна зробити в моєму райцентрі?
  P.S. Можливо, підкажете, до якого адвоката у Львові можна звернутись?

  • Розлучення Онлайн 13 Липня, 2020 at 8:40 am

   Доброго дня, Ігор. Можемо вам допомогти отримати рішення суду про розірвання шлюбу. Зателефонуйте, будь ласка, за номером +380682541818

 • Юлія 30 Липня, 2020 at 11:25 am

  Доброго дня! Підкажіть будь ласка, у мене була справа про розлучення. Заява подавалася, щоб справу розглядали без позивача( без мене)
  І на перший розгляд ніхто не з’явився.
  Мені зателефонували і сказали написати заяву що я наполягаю на свому позові і в тій заяві, я вказала, що прошу суд визначити місце проживання дитини зі мною. А прийшло рішення, що нас розвели, а про місцепроживання дитини нічого.
  Судовий збір я заплатила за розлучення. Чи за місце проживання дитини теж треба було платити судовий збір?
  Тепер мені ще раз подавати заяву до суду?
  Буду дуже вдячна за відповідь!

  • Розлучення Онлайн 4 Серпня, 2020 at 8:45 am

   Доброго дня,Юлія. Якщо спору з батьком щодо місця проживання дитини немає, вам непотрібно подавати окрему заяву.

 • Юлія 12 Серпня, 2020 at 12:23 am

  Добрий день! Підкажіть, будь ласка, по цьому пункту: “Частиною 2 ст. 110 ЦПК України передбачено, що позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти /підсудність справ за вибором позивача/.” – Чи достатньо довідки, що дитина прописана за місцем проживання позивача? Чи потрібна ще якась довідка?

  • Larisa 12 Серпня, 2020 at 1:42 pm

   Доброго дня, Юлія. Вам потрібно долучити до позову довідку про склад сім’ї. Зателефонуйте, будь ласка, за номером +380682541818, щоб отримати правову допомогу.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.