Документи для розірвання шлюбу

Документи для розірвання шлюбу

Документи для розірвання шлюбу

Документи для розірвання шлюбу – це позовна заява та усі додані до неї додатки, на основі яких суд приймає рішення про розірвання шлюбу.

Розлучення – справа непроста, і вимагає не тільки моральної, а й юридичної підготовки.

Про те, які документи потрібні для розлучення, як почати цю непросту процедуру Ви зможете знайти у цій статті.

документи для розірвання шлюбу

документи для розірвання шлюбу

Які документи потрібні для розлучення

Шлюб можна розірвати як через органи РАЦС, так і в судовому порядку.

Для розірвання шлюбу через органи РАЦС, Вам необхідно подати наступні документи:

 • Спільна заява подружжя про розірвання шлюбу;
 • Квитанція про сплати державного мита за подання заяви про розірвання шлюбу;
 • Паспорти та ідентифікаційні коди чоловіка та дружини;
 • Оригінал свідоцтва про шлюб.

Пам’ятайте, що розірвати шлюб в органах РАЦС можливо лише при наявності згоди обох з подружжя та відсутності у подружжя спільних неповнолітніх дітей.

Для розлучення в судовому порядку необхідні документи, перелік яких вказаний у ЦПК України, а саме:

 1. Позовна заява про розірвання шлюбу;
 2. Копія паспорта та ідентифікаційного коду позивача;
 3. Копія паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (при наявності);
 4. Свідоцтво про народження дітей;
 5. Квитанція про сплату судового збору;
 6. Оригінал свідоцтва про шлюб.

Також Вам потрібно буде зробити копію позовної заяви та усіх доданих до неї додатків для відповідача та подати разом з оригіналами до суду.

У такій процедурі дуже важливо скласти грамотну позовну заяву і тут без допомоги юристів не обійтися.

Складаючи позовну заяву, Вам потрібно буди визначити у який саме суд потрібно подавати позов, правильно викласти суть позовних вимог (тобто причини, з яких шлюб зберегти неможливо), сформувати квитанцію та оплатити судовий збір.

Наші адвокати готові скласти позовну заяву про розірвання шлюбу, яка б максимально відповідала Вашим інтересам.

Нерідко бувають випадки, коли у позивача відсутні документи для розірвання шлюбу, наприклад, оригінал свідоцтва про шлюб загубився, або його забрав інший з подружжя. У такому випадку, дублікат свідоцтва про шлюб можна отримати в ораганах РАЦС. Якщо Ви не маєте часу займатись збором документів, то рекомендую Вам скористатись послугою Розлучення Онлайн.

Дякую за оцінку

46 Коментарі

 • василь 23 Грудня, 2017 at 10:01 pm

  а якщо не маю всіх свідоцтв то що тоді

 • Доброго дня, у такому випадку можна замовити виготовлення дублікату відповідного свідоцтва в органі РАЦС, або замовити у нас таку послугу.

  • Оля 17 Вересня, 2019 at 11:28 am

   Якщо я категорично проти розлучення. Є малолітня дитина з проблемами здоров’я.і на мою думку нас потрібен більше сімейний психолог. Чи можливе розлучення без моєї згоди.

   • Розлучення Онлайн 17 Вересня, 2019 at 1:24 pm

    Доброго дня, Ольго. Дякуємо за Ваш коментар. Суд може надати строк для примирення у такому випадку.

 • Olena 16 Травня, 2018 at 12:41 pm

  А з просроченним фото в паспорті позивача моживо?

  • Аліна Макух 23 Липня, 2018 at 1:41 pm

   Доброго дня. Позов про розірвання шлюбу можна подавати без копії паспорта

 • Ніна 21 Липня, 2018 at 12:00 pm

  Скільки буде коштувати судовий збір, на яку суму орієнтуватись при розлученв

  • Аліна Макух 23 Липня, 2018 at 1:42 pm

   Доброго дня. Судовий збір за подання в суд позовної заяви про розірвання шлюбу становить 704,80 грн та 15,00 грн комісія банку

 • таня 11 Вересня, 2018 at 9:26 pm

  ХОчу розлучитись. Дітей не має, і власного майна теж не має. Якщо чоловік буде проти, скільки це затянеться по часу ?

  • Аліна Макух 12 Вересня, 2018 at 10:38 am

   Доброго дня. Якщо чоловік заперечує проти розірвання шлюбу та (або) не буде з’являтися на засідання, то процес розлучення може тривати до 6 місяців, оскільки суддя буде переносити розгляд справи декілька разів. Тривалість розгляду позову про розлучення залежить від явки відповідача та завантаженості судді.

 • Альона 17 Вересня, 2018 at 3:17 pm

  Доброго дня, маю донечку 1,3,хочу розвести сьогодні з чоловіком, і ще потрібно зробити дитині документи на інвалідність,після раку, без посвідчення не зможу отримувати від держави суху хімію Але батько не проявляє бажання допомогти розвестись,щоб я швидше могла зробити документи.Скільки часу займе судовий процес без чоловіка

  • Аліна Макух 18 Вересня, 2018 at 8:36 am

   Доброго дня. У Вашому випадку розірваня шлюбу може тривати до 6 місяців. Все залежить від завантаженості судді та кількості засідань.

 • Юлія 9 Жовтня, 2018 at 4:53 pm

  Проживаю за межами України. Хочу подати позов до чоловіка про розірвання шлюбу. Оригінал свідоцтва про шлюб в чоловіка . У мене немає змоги приїхати в Україну, щоб виготовити дублікат свідоцтва про шлюб. Як діяти?

  • Аліна Макух 17 Жовтня, 2018 at 1:17 pm

   Доброго дня. Ми можемо розірвати Ваш шлюб без Вашої участі в суді. Дублікат свідоцтва про шлюб також зробимо ми. За детальнішою інформацією звертайтесь за номером +380662541818 (вайбер, воцап) або пишіть на електронну пошту rozluchennya1@gmail.com

 • Михайло 10 Жовтня, 2018 at 7:58 am

  Скажіть будь ласка, я пишу позов про розірвання шлюбу, і є таке питання: як мені написати, ми розлучаємось і замість аліментів я віддаю дружині і малолітній дитині свою пенсію, як це прописати у позовній заяві. Дякую

  • Аліна Макух 17 Жовтня, 2018 at 1:15 pm

   Доброго дня. Краще підготувати та долучити до позову про розірвання шлюбу нотаріально завірений договір про утримання дитини.

 • Юлія 27 Жовтня, 2018 at 6:20 pm

  Доброго вечора. Хочу розлучитися з чоловіком. Офіційно ми в шлюбі 1.6 дитині 1 рочок але ми не проживажмо вже разом10 місяців.
  Які права він може отримати над дитиною, і чкі вимоги може вимагати чкщо через суд розлучитися???.

  • Аліна Макух 29 Жовтня, 2018 at 11:20 am

   Доброго дня. Права щодо дитини рівні в обох батьків. Як Ви, так і батько дитини при розлучені можете подати позов про визначення місця проживання дитини, про встановлення порядку побачень з дитиною, про стягнення аліментів (на аліменти подає той з батьків, з ким проживає дитина).

 • Наталя 29 листопадаа, 2018 at 10:31 am

  Доброго дня….хочу розлучитись,но на даний момент вагітна 3 місяці,це становитиме перешкоди і скільки часу приблизно займе процес?

  • Аліна Макух 29 листопадаа, 2018 at 10:43 am

   Доброго дня. Ваш шлюб не розірвуть поки дитині не виповниться один рік.

 • Олена 5 Лютого, 2019 at 6:19 pm

  Доброго вечора!
  Ми з чоловіком хочемо розлучитися без позовних заяв.майно ділити не будемо, є дитина 1.5 року скільки часу триватиме процес?

  • Олександр Кульчицький 6 Лютого, 2019 at 12:32 am

   Доброго вечора, Олено. У вашому випадку розірвання шлюбу – лише через суд, оскільки є діти. У середньому, процес може тривати від двох місяців до півроку

 • Наталія 25 Лютого, 2019 at 9:14 pm

  Добрий вечір. Чи можна стягнути аліменти з неофіційного заробітку чоловіка і що для цього потрібно?

  • Марія 26 Лютого, 2019 at 10:29 am

   Добрий день. Потрібно подати позов до суду. Для цього необхідно зібрати якомога більше доказів стосовно матеріального стану такої особи. Наприклад, якщо особа працює неофіційно, тобто має неофіційні джерела доходу, необхідно залучити свідків, які змогли би підтвердити та довести існування такого стану речей. В іншому випадку, сума аліментів розраховується виходячи з офіційних доходів.

 • Іра 25 Березня, 2019 at 6:27 pm

  Доброго вечора. Хочу розвестися з чоловіком. З ним ми не проживаємо уже 8 місяців. У нас є двоє дітей але я не хочу аліментів. І притензій до нього ніяких немаю. Що зробити щоб з ним пошвидше розвестися.

  • Марія 26 Березня, 2019 at 11:11 am

   Доброго дня. Для того, щоб пришвидшити процес розлучення потрібна згода іншого із подружжя.

 • Анна 31 Березня, 2019 at 11:22 am

  Доброго дня. Хочу розлучитися з чоловіком, маю дитину 4 місяці, чоловік нічим не допомагає,з моменту народження приїздив 5 разів до дитини кожного разу на день або два, також заразив мене болячкою яка передається тільки статевим шляхом,тобто зраджував,годую груддю і на час лікування потрібно переводити дитинку на суміші, живемо не разом, він на закарпатті я в Києві. Дитина прописана зі мною. Як це зробити і до кого звернутися щоб допомогти

  • Марія 1 Квітня, 2019 at 9:49 am

   Доброго дня. Згідно з п. 2 ст. 110 СК позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом 1 року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини. У Вашому випадку це злочин передбачений ст. 133 Кримінального кодексу України, а саме: зараження венеричною хворобою.

 • Людмила 1 Травня, 2019 at 1:39 pm

  Доброго дня, хочу розвестись з чоловіком не проживаємо з ним майже півроку, але він нехоче розлучитись за згодою 2 сторін дітей немає. Можливо це і скільки займе часу?

  • Марія 2 Травня, 2019 at 8:49 am

   Доброго дня. Так, можливо розірвати шлюб у судовому порядку. На рахунок тривалості процесу- все залежить від завантаженості конкретного суду.

 • Жанна 20 Травня, 2019 at 10:07 am

  Добрий день! Якщо позов на розірвання шлюбу подаю я, чоловік – не проти, проте хоче, щоби заяву подавала я. Є дитина 4 роки. Разом не живемо, претензій, поділу майна немає. Чи може суд розвести нас уже через місяць?

  • Марія 20 Травня, 2019 at 12:54 pm

   Добрий день. Ні, такий строк встановлений для розлучення у органах РАЦС, оскільки у Вас є спільна неповнолітня дитина- розлучатись потрібно у судовому порядку, тривалість розлучення законодавством не встановлена, але це однозначно більше ніж один місяць.

 • Жанна 24 Травня, 2019 at 12:25 pm

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, у наступному. Я подала заяву на розлучення. Чоловік перехворів туберкульозом, гепатитом “В” і подав у воєнкомат довідку, що хворіє гепатитом “С”. За цих обставин суд може прийняти рішення на мою користь про те, що наша донька (4,5 роки) до досягнення нею, скажімо, 10-ти річного віку не може їхати за 300 км на проживання протягом місяця з ним і його мамою, якій більше, ніж 75 років? Дякую за відповідь!

  • Марія 24 Травня, 2019 at 1:31 pm

   Доброго дня. Так, якщо чоловік не надасть суду довідку про те, що спілкування з дитиною є безпечним для її власного здоров`я- суд може прийняти рішення на Вашу користь.

   • Ольга 28 Грудня, 2019 at 6:18 am

    Доброго ранку. У шлюбі з чоловіком прожили три роки. Маємо двох дітей: одній-2роки і 2 місяці,іншій-10місяців. Я хочу розлучитись. Чоловік проти. Я розумію,що заяву до суду я зможу подати тільки тобі,коли меньшій донечці виповниться рік. Мене цікавить от що “Чи зможе чоловік відсудити у мене дітей? Оскільки я на даний момент не працюю,знаходжусь в декретній відпустці.”

    • Олександр Кульчицький 11 Січня, 2020 at 4:01 pm

     Доброго дня, з огляду на вік дітей – шансів у чоловіка практично немає.

 • Жанна 22 Липня, 2019 at 8:57 am

  Добрий день! Чоловіку дали кімнату у гуртожитку 5 років тому. Орден сімейний, вписані дружина та донька – 5 років. Прописані. Ми розлучаємося. Дитина залишається з матір’ю. батько проживає окремо. Чи можуть висилити маму з дитиною після розлучення, якщо ніякої власності у неї немає? Дякую за відповідь.

  • Юрист Марія 23 Серпня, 2019 at 8:58 am

   Доброго дня, Жанна. Дякую за Ваш коментар.
   Припинення шлюбних відносин не є підставою для припинення права користування житловим приміщенням. До того ж дитину ніхто не зможе виписати без висновку органів опіки та піклування про доцільність виписки.

 • Романна 19 Серпня, 2019 at 2:01 pm

  Добрий день,хочу розлучитися з чоловіком,маю 3 дитину,на даний час не працюю,дитина проживає зі мною,чи я можу подати,чи мені потрібно оплачувати за розвід,спільного майна не маємо.

  • Марія 20 Серпня, 2019 at 10:36 am

   Добрий день. Дякуємо за Ваш коментар. У Вашому випадку розлучення можливе лише у судовому порядку. Потрібно подавати позов до суду за місцем реєстрації відповідача та сплачувати судовий збір. Можемо Вам допомогти підготувати позовну заяву.

 • Лілія 11 Лютого, 2020 at 9:39 am

  Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, заява пишеться від руки чи можна друкувати. У додатках в заяві вказуються такі документи :квитанцію про сплату судового збору, копія паспорта, оригінал свідоцтва про реєстрацію шлюбу, копія позовної заяви, що у цьому переліку зайве чи чогось не вистачає можливо. Судовий збір потрібно оплатити до походу в суд чи коли перевіряють наявність документів потім надають реквізити і йду до банку і повертаюся до суду з квитанцією. Буду вдячна за відповідь, оскільки дуже актуальна ця інформація для мене.

  • Розлучення Онлайн 11 Лютого, 2020 at 10:11 am

   Доброго дня, Ліліє. Можна друкувати, можна писати. Потрібно також копію свідоцтва про народження, якщо є діти. Судовий збір варто оплатити перед поданням позову до суду.

 • Лілія 11 Лютого, 2020 at 4:45 pm

  Дякую, Вам за відповідь. Копія позовної заяви теж потрібно вказувати? Це мається на увазі ще один екземпляр заяви розрукувати чи якось завіряти потрібно?

 • Лілія 11 Лютого, 2020 at 5:37 pm

  і ще забула, у мене id карта…. чи потрібно в додатках вказувати довідку про реєстрацію місця проживання особи

 • Сергій 3 Вересня, 2020 at 12:54 pm

  Добрий день. Як подати позов до суду на розлучення, якщо в мене немає даних паспорта та коду дружини (вона не дає). Діти дорослі. Дякую.

  • Larisa 10 Вересня, 2020 at 9:04 am

   Доброго дня, Сергій. Для детальнішої консультації зателефонуйте за номером +380682541919.

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.