Договір про припинення права на утримання

Договір про припинення права на утримання

Зміст

 1. Договір щодо сплати одноразової грошової виплати
 2. Припинення права на аліменти у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно

Договір про припинення права на утримання

Договір про припинення права на утримання можуть укласти особи, шлюб між якими було розірвано. У такому договорі може бути передбачено припинення права на утримання взамін набуття права власності на житловий будинок, квартиру чи інше нерухоме майно. Також взамін у договорі може бути передбачено одержання одноразової грошової виплати.

Договір про припинення права на утримання взамін набуття права власності на житловий будинок, квартиру чи інше нерухоме майно є договором відчуження. Договір відчуження підлягає обов’язковому нотаріальному посвідченню та державній реєстрації в порядку, встановленому чинним законодавством.

На майно, одержане на підставі договору про припинення права на утримання, не може бути звернено стягнення (ст. 89 СК України).

Договір щодо сплати одноразової грошової виплати

Договір щодо сплати одноразової грошової виплати вимагає лише нотаріального посвідчення. Обумовлена грошова сума має бути внесена на депозитний рахунок нотаріальної контори до посвідчення договору. Дану вимогу закріплено на забезпечення інтересів особи, яка потребує утримання, з тим, щоб позбавити її складнощів, пов’язаних з виконанням договору.

При посвідченні договору про припинення права на утримання у зв’язку з одержанням одноразової грошової виплати нотаріусом перевіряється факт внесення на депозитний рахунок нотаріуса відповідної грошової суми.

На доказ внесення обумовленої сторонами суми на депозит нотаріусу для огляду подається квитанція про внесок. Про таку квитанцію зазначається у тексті договору.

Право власності на грошові кошти виникає у набувача з моменту нотаріального посвідчення договору. Якщо договір про припинення права на утримання взамін одержання одноразової грошової виплати не був посвідчений нотаріально, право власності на грошові кошти виникає у набувача з моменту набрання законної сили рішенням суду про визнання договору дійсним (ст. 334 ЦК України).

Договір про припинення права на утримання

Припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно

Припинення права на аліменти на дитину у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно передбачене статтею 190 Сімейного Кодексу України.

Там, зокрема, зазначено, що той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо).

Такий договір нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації. Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору.

Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.

У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати її.

Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.

На майно, одержане за договором відповідно до частини першої цієї статті, не може бути звернене стягнення.

Майно, одержане дитиною за цим договором, може бути відчужене до досягнення нею повноліття лише з дозволу органу опіки та піклування.

Зразок договору про припинення права на утримання одного з подружжя взамін набуття права власності на квартиру

Договір про припинення права на аліменти на дитину, визнається судом недійсним за вимогою відчужувача нерухомого майна у разі виключення його імені як батька з актового запису про народження дитини. Крім того, за позовом відчужувача нерухомого майна договір, може бути розірваний у разі невиконання тим із батьків, з ким проживає дитина, обов’язку по її утриманню.

Дякую за оцінку

2 Коментарі

 • Лана 30 Квітня, 2018 at 11:02 am

  доброго дня, підскажіть будь ласка, що означає “з дозволу органів опіки”?
  перед тим як укладати такий договір спочатку треба звернутись до органів опіки за дозволом? чи з яким саме питанням? чи підсля нотаріального укладення договору його ще потрібно принести на погодження до органів опіки?
  можете будь-ласка прояснити це питання?

 • Аліна Макух 2 Травня, 2018 at 5:02 pm

  Доброго дня. Потрібно спочатку звернутися в органи опіки та піклуванн для отримання дозволу на припинення права на аліменти. Після отримання дозволу Ви можете завіряти договір нотаріально

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.