Головна » Блог » Чи можна не йти в суд при розлученні

Чи можна не йти в суд при розлученні?

Розірвання шлюбу в суді

Чи можна не йти в суд при розлученні подружжю, яке має дітей. Відомо, що у такому випвдку можна розірвати шлюб виключно у судовому порядку. Як чоловік, так і жінка, має право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Проте, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини. Крім випадків, коли:

  • один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки злочину, щодо другого з подружжя або дитини;
  • батьківство щодо зачатої або народженої дитини визнано іншою особою;
  • за рішенням суду відомості про чоловіка як батька дитини виключено із актового запису про народження дитини.

Позов про розірвання шлюбу подається позивачем (одним з подружжя) до місцевого загального суду за місцем проживання або перебування відповідача (другого з подружжя).

Додатково, за домовленістю між подружжям справа може розглядатися у суді за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-кого з них.

Як уникнути участі в судовому процесі

Відповідно до вимог законодавства України, позовна заява про розірвання шлюбу подається до суду за місцем проживання, прописки відповідача. можливість провести судовий процес з розлучення без участі є у випадках:

Як показує практика, місце проживання колишнього подружжя може кардинально відрізнятись. Відповідно, ініціатору розлучення буде потрібно звертатись до суду, котрий знаходиться за десятки, а то і сотні кілометрів. І якщо, з подачею документів проблема не велика, адже можна все надіслати поштою, то от із присутністю на судовому засіданні можуть виникнути проблеми.

Існують наступні способи, якими можна скористатись, чи можна не йти в суд при розлученні:

  1. Взяти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції;
  2. Подати до суду заяву про розгляд справи за відсутності позивача або його представника;
  3. У разі, якщо Ви є відповідачем по справі можете подати заяву про визнання позовних вимог, у якій варто зазначити, що проти прийняття рішення не заперечуєте;
  4. Скористатись послугами Розлучення онлайн з підготовки позову та відповідних клопотань;

Таким чином, зазвичай, цих дій достатньо щоб уникнути походу до суду у справі про розлучення. Якщо все зробити правильно, то допомога адвоката при розлученні вам не знадобиться.

Якщо ви Відповідач у справі про розлучення, то у разі повторної неявки суд винесе заочне рішення про розірвання шлюбу без вас.

Лише в окремих випадках суд може визнати явку сторін в судове засідання обов’язковою, але як виходить з практики в справах про розлучення, цього не вимагають.

5/5 - (оцінок: 13)
Як взяти участь в судовому засіданні онлайн ?

Для цього вам потрібно зареєструватися в системі “Електронний суд”. Після реєстрації, ви зможете взяти участь в судовому засіданні онлайн через програму “Easycon”

Зверніть увагу, що для реєстрації в “Електронному суді”, вам необхідно створити електронний цифровий підпис.

В який суд подавати позовну заяву, якщо Відповідач зареєстрований на тимчасово окупованій території?

Розпорядженням Верховного Суду була змінена територіальна підсудність справ судів, які не можуть розглядати справи під час воєнного стану. Вам потрібно зайти на сайт судової влади України та знайти суд, за місцем реєстрації Відповідача, на сторінці цього суду буде інформація про змінену підсудність.

Оцінити статтю:
5/5 - (оцінок: 13)

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Go to Top