Документи для розірвання шлюбу

Заява на розлучення (зразок). Документи для розірвання шлюбу, зразки та проекти необхідних процесуальних документів для розірвання шлюбу.


Розірвання шлюбу через органи РАЦС

Процедура розлучення через органи РАЦС:

У разі відсутності спільних дітей та згоди обох з подружжя на розірвання шлюбу - шлюб розривається за спільною заявою обох з подружжя через органи РАЦС.

Заява на розлучення через РАЦС:


Розірвання шлюбу через суд (без дітей)

Процедура розлучення через суд (спільних дітей немає):

Якщо з будь-яких причин, через органи РАЦС розірвати шлюб Ви не можете, у такому випадку, Ви маєте право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Заява на розлучення через суд (немає дітей):


Розірвання шлюбу через суд (є діти)

Процедура розлучення при через суд (є спільні діти):

Розірвання шлюбу між подружжям, яке має спільних дітей відбувається лише за рішенням суду. Як чоловік так і жінка має право звернутись до суду з позовною заявою про розірвання шлюбу.

Заява на розлучення через суд:


Заява на розлучення

Розірвання шлюбу за спільною заявою до суду

Розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя:

Розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя, яке має дітей підійде подружжю, яке досягло згоди про розірвання шлюбу, і хоче убезпечити себе від майбутніх непорозумінь, які можуть виникнути після розірвання шлюбу.

Заява на розлучення через суд за спільною заявою подружжя:

32 Коментарі

 • Оновлено усі документи відповідно до нових змін в законодавстві станом на 24.02.2018р.

  • илона березня 26, 2018 at 9:37 am

   Доброго дня. потрібна розгорнута консультація з питання розлучення.

   • Аліна Макух березня 27, 2018 at 1:54 pm

    Доброго дня. Для отримання детальної консультації щодо розірвання шлюбу, зателефонуйте за номером +380662541818

 • Євгенія лютого 24, 2018 at 11:47 pm

  Доброго часу доби!
  Скажіть будь ласка, якщо мій чоловік визнав дитину після досягнення нею 1,5 річного віку ( не є біологічним батьком) то при розлученні він має право подати позов на утримання та проживання дитини з ним?

  • Якщо він записаний батьком дитини в свідоцтві про народження, то має всі права батька, в тому числі і право на участь у вихованні дитини

 • Руслана лютого 25, 2018 at 1:47 am

  Доброго дня,я живу 15 років в Італії,чоловік в Україні…можна отримати розлучення без присутності сторін та за згодою обох? Як швидко це можна зробити???

  • Доброго дня, Руслано. У Вашому випадку розірвати шлюб можна без проблем. Ваша присутність в суді не є обов’язковою. Чоловік може з‘являтись в суд, може – ні, за бажанням. Як показує практика, у Вашому випадку весь процес розірвання шлюбу може тривати від 2-ох до 4-ох місяців. Все залежить від конкретного судді, до якого потрапляє справа.

 • Тати лютого 26, 2018 at 2:40 am

  Здравствуйте! Сколько по времени занимает брако розводный процесс ,совместных детей нет, раздел имущества не имеется.Спасибо

  • Здравствуйте! Если нет детей, то разводится можна через органы РАГС, по обоюдному согласию – срок 1 месяц. Если согласия нет, через суд, срок – от 2 до 4 месяцев

 • Олена березня 1, 2018 at 2:13 pm

  Доброго дня! Як розірвати шлюб з іноземцем? Я живу в Україні, маю українське громадянство, мій чоловік має російське громадянство. Де він зараз проживає, я відомостей не маю. Шлюб укладався в Україні. Дітей немає. Дякую.

  • У Вашому випадку шлюб розірвати можливо без присутності в суді Вас та Вашого чоловіка. Для отримання більш детальної консультації звертайтесь за телефоном 0662541818

 • Олена березня 1, 2018 at 2:32 pm

  Чи є можливість розірвати наш шлюб через РАЦС без присутності чоловіка в Укаїні?

 • Ірина березня 1, 2018 at 9:53 pm

  Добрий вечір.
  Ми з чоловіком хочемо розлучитися. Маємо неповнолітню дитину. Як краще зробити, мені написати позовну заяву до суду тільки від свого імені? Чи ми можемо подати спільну заяву від подружжя?
  Спільно нажитого майна в нас немає, дитина залишиться зі мною, про що є домовленість (усна) з батьком дитини, на стягнення аліментів заяву подавати не буду.
  Якщо ми будемо подавати спільну заяву до суду, чи потрібен нотаріально завірений договір на утримання дитини?
  Буду дуже вдячна Вам за консультацію.
  Дякую.

  • Доброго вечора, Ірино. Якщо спору немає, то навіщо ускладнювати собі життя – напишіть заяву від свого імені, так буде значно простіше. Разом з тим, угоду про участь у вихованні дитини, краще укладати саме тоді, коли спору немає. Це дозволить зняти багато запитань, які можуть виникнути в майбутньому.

   • Ірина березня 2, 2018 at 2:50 pm

    Доброго дня, Олександр.
    Дякую Вам за відповідь.
    І в мене ще останнє запитання.
    Угода про участь у вихованні дитини має бути обов’язково завірена натаріусом? Чи я можу подати разом з заявою у простій формі 3 примірники: один мені, другий чоловіку, третій для суду?
    Дякую.

 • Сергій березня 5, 2018 at 2:26 pm

  Отримав ухвалу з наступним текстом:
  “…З матеріалів позову вбачається, що до позовної заяви не додано розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в звязку із розглядом справи, а також підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав….”

  Яким чином проводиться розрахунок і як підтвердити, що мною не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав?
  Дякую!

  • Доброго дня, Сергію.
   З внесенням нових змін до Цивільного-процесуального кодексу України ухвали такого змісту стали досить поширеними. Загалом, тепер підготовка позовної заяви, навіть такої, на перший погляд нескладної, як розірвання шлюбу, вимагає практичних знань у сфері юриспруденції. Ваше запитання носить характер практичного застосування норм процесуального права, а тому, на жаль, не входить в обсяг консультацій, які надаються безкоштовно. Така консультація буде платною. Загалом, у Вашому випадку потрібно підготувати заяву на усунення недоліків в якій вказати розрахунок судових витрат, які Ви понесли та очікуєте понести, а також підтвердити що Вами не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
   Після цього справу буде призначено до розгляду.

 • Ірина березня 11, 2018 at 3:26 pm

  Доброй день! Як розірвати шлюб. Маю двох дорослих дітей, 26 та 25 років. Старша дитина не його. Це можливо зробити через РАГС, одній, бо чоловік не згоден. Квартиру отримував мій батько, особовий рахунок на мені, як квартиронаймач. Квартира не приватизована. Чи має чоловік на неї, право. Прописаний він та діти. Спільне нажити майно, це тільки автомобіль. У мене є спадщина, в яку я вступила в 2016 році.Я так розумію, що вона не ділиться. Чи розірвання шлюбу можливе тільки через суд?

  • Доброго дня, якщо Ваш чоловік не дає згоди на розірвання шлюбу, то для розірвання шлюбу потрібно подавати до суду.

 • Роман березня 15, 2018 at 9:16 pm

  Доброго вечора!
  Я із дружиною хочемо добровільно розірвати шлюб. Обоє знаходимось на тереторії Іспанії і шлюб теж іспанський, чи можливо його розірвати на тереторії України, без присутності, і що для цього потрібно, та скільки часу займає дана процедура? Дякую.

  • Романе, доброго вечора. Якщо Ви громадяни України, то Ваш шлюб можливо розірвати, навіть якщо він укладений за межами України. Для цього потрібно звернутись до нас на безкоштовну консультацію за номером вказаним на сайті.

 • Альона березня 24, 2018 at 12:32 pm

  Доброго дня! Подскажите буд ласка я хочу развестись з чоловіком. У нас двоє дітей. Чи можна развестись без суду.

  • Аліна Макух березня 27, 2018 at 2:06 pm

   Доброго дня. Згідно Сімейного кодексу України у разі наявності у подружжя спільних неповнолітніх дітей, розірвати шлюб можна лише в судовому порядку.

 • Олеся березня 29, 2018 at 10:51 am

  Доброго дня! Які документи потрібні для розірвання шлюбу є двоє неповнолітніх дітей? Дякую!

  • Доброго дня, Олесю!
   Законодавство передбачає лише один обов’язковий документ це – свідоцтво про шлюб, але ми радимо також додавати копії свідоцтва про народження дітей та копії паспорта та ідентифікаційного коду позивача та відповідача

 • Людмила квітня 5, 2018 at 10:21 am

  Підкажіть будь ласка, чи потрібна довідка про склад сім”ї з жеку (хтось вимагає її, хтось ні – де правда?), якщо я подаю позов на розлучення (є 2 неповнолітніх дітей). Діти прописані у чоловіка, а я оремо. Це дві вже довідки треба чи достатньо моєї?

 • марина квітня 10, 2018 at 9:02 am

  доброго дня!підскажіть, будь ласка, якщо я, як позивач, вагітна, то чи можуть нас розлучити?обидві сторони згодні на розлучeння.дякую за відповідь.

  • Доброго дня, відповідно до Сімейного Кодексу, позов про розірвання шлюбу не може бути пред’явлений протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини, крім випадків, коли один із подружжя вчинив протиправну поведінку, яка містить ознаки кримінального правопорушення, щодо другого з подружжя або дитини.
   Чоловік, дружина мають право пред’явити позов про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини, якщо батьківство зачатої дитини визнане іншою особою.
   Спробуйте через органи РАЦС

Відповісти

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Comodo SSL